ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת בריטניה מכחישה כי פרצה למחשבי הבי.בי.סי 
 
 
מערכת חיים ברשת

ממשלת בריטניה פטרה כ"גיבוב של שטויות" האשמות כי פרצה למחשבי רשות השידור הבריטית במטרה לרגל אחר כתבות לפני עלייתן לשידור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון סימפסון, עורך חדשות מהעולם בבי.בי.סי, עיתונאי בעל שם בבריטניה, טוען בספר חדש שצוטט בסאנדיי טלגרף, כי הבי.בי.סי חקר חשדות כאילו משרד ראש הממשלה הבריטי "הציץ" למחשבי הבי.בי.סי. סימפסון כותב כי גורמים מדיניים בכירים הפתיעו עיתונאים כשטלפנו להתווכח על נקודות שצוינו בכתבות, עוד לפני שכתבות אלו עלו לשידור, כאשר הם מודעים לכאורה למה שהכתבים מתכננים לומר.

"להוכיח כי מישהו ברחוב דאונינג פרץ בצורה בלתי חוקית למחשבים של משרדי הבי.בי.סי כדי לקרוא תסריטים ולהוריד פקודות מלמעלה על תוכניות העומדות להיות משודרות, זה פשוט בלתי אפשרי" כתב סימפסון. "נערכו חקירות, אולם לא נאספו כל ראיות חותכות. למרות זאת, שוחחתי עם עמיתים למקצוע אשר היו בטוחים כי זה אכן קרה".

עיתון הטלגרף מוסר כי שני עיתונאים בכירים נוספים מהבי.בי.סי אישרו כי הרשות חקרה חדירות למערכת האבטחה מספר פעמים מאז הבחירות הכלליות בשנת 1997 בהן עלה טוני בלייר לשלטון. החקירות התמקדו בעיקר במספר עובדים לשעבר ברשות שעברו לשירות הממשלה וכנראה החזיקו עדיין בסיסמאות כניסה למחשבי הבי.בי.סי.

דוברת מטעם רחוב דאונינג הגדירה את ההאשמות "גיבוב מוחלט של שטויות, זבל מוחלט". היא לא ידעה למסור אם הבי.בי.סי יצר קשר עם משרד ראש הממשלה כחלק מאיזושהי חקירה על חדירות אפשריות.

הבי.בי.סי לא הגיב באם ביצע חקירות בנושא. "איננו דנים בנושאים של אבטחה. בכל מקרה, אנו סוקרים תמיד את בטיחות כל המערכות שלנו, ותמיד נכוון לשמור על הפרדה מלאה בעיתונאות הפוליטית שלנו", מסר דובר מטעם הרשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by