ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גרביטציה - מי צריך את זה? 
 
 בינתיים בסרטים בלבד   
 
מערכת חיים ברשת

חברת התעופה הגדולה בעולם, בואינג, מאשרת כי היא עוסקת במחקר לפתח דרך לגבור על כוח הכבידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת בואינג, יצרנית כלי התעופה הגדולה בעולם, אישרה לפרסום כי היא עוסקת בניסויים של מספר מתקנים האמורים להתגבר על כוח הכבידה. פיתוח אשר אם יעלה כשורה, צפוי לקרב את האנושות צעד קדימה, לעבר כלי טיס בצריכת אנרגיה נמוכה והקמת ספינות חלל גדולות.

חוקרי החברה מסתמכים על עבודותיו של המדען הרוסי ד"ר יבגני פודקלטנוב, הטוען כי חפץ הנמצא מעל דיסק מוליך על מסתובב, מאבד ממשקלו. מחקריו של פודקלטנוב מעוררים מחלוקת בקהילה המדעית, בין היתר משום שאיש עד עתה לא הצליח לאשש את ממצאיו או לחזור על תוצאות הניסויים שערך.

הפרוייקט הקרוי בר"ת GRASP (חקר גרביטציה לקידום טיסת חלל) נערך ב"פאנטום וורקס", מתקן סודי של החברה בסיאטל, מקום בו מבצעת בואינג את הפרוייקטים היותר רגישים שלה. מנהל המתקן, ג'ורג' מולנר, מסר כי הראיות המדעיות נראות תקפות ומספקות.

רשות החלל האמריקאית נאס"א והאגף הצבאי בחברת ההיי-טק הבריטית BAE systems חוקרות אף הן שיטות להתגברות על כוח הכבידה.

דובר חברת בואינג מסר כי החברה "ערכה ניסויים במספר מיתקנים נוגדי כבידה, מתקנים אלו לא שברו במיוחד את גבולות הפיזיקה. אנו מנסים להנדס את המדע בצורה שתפיק משהו שבאמת עובד. משהו שיוכל לעזור ליצור מערכות תחבורה העובדות ללא דלק, או ספינות חלל".

עדכון: דובר חברת בואינג מסר לאתר Space.com כי החברה לא מנהלת ניסויים שכאלו כלל, ורק עוקבת בעניין אחר התאוריה של פודקלטנוב והתפתחותה. החברה תשקול בעתיד עריכת ניסויים בעלות נמוכה. עד כה לא נקטה בואינג צעדים מעבר לכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by