ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סלולרי חסין התרסקות 
 
 פעם ידעו איך לעשות אותם כמו שצריך   
 
מערכת חיים ברשת

מעבדת ריסוק לטלפונים סלולרים מבטיחה כי העתיד צופן בחובו מכשירים בלתי שבירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למי מאתנו שהיה בעליו הגאה של טלפון נייד אי-שם בתחילת שנות התשעים, זכורים סיפורי גבורה על מכשירים שנפלו מהקומה הארבע-עשרה והמשיכו לעבוד, מכשירים שנורו מתותח למרחק עצום וחזרו מהכפור כדי לספר על קורותיהם. ככל שהוחלפו אותם מכשירים נאמנים, שהזכירו בצורתם ומשקלם לבנת זהב רשמית, במכשירים קטנים ואלגנטיים, נעלמה חסינותם של אלו מפני הבלי העולם, ונפילה מגובה 30 סנטימטר על הרצפה כרוכה בימינו בהחלפת המכשיר.

חוקרים באוניברסיטה הלאומית בסינגפור הקימו מעבדת ריסוק לטלפונים סלולרים, בתקווה לפתח שיטה לייצור מכשירים בלתי שבירים. עבודתם כוללת, בין היתר, מכשיר סימולציה דמוי גיליוטינה, המשמש להמחשת מצבי נפילה חופשית של טלפונים על גבי משטחים קשיחים.

מאות דגמים שונים כבר עברו תחת ידיהם האמונות של החוקרים, במטרה לזהות את סוגי הפגיעות השכיחות ביותר. בדיקות ראשוניות העלו כי מסכי ה-LCD וחיבורי הסוללות הם החללים הראשונים הנופלים בעת עימות חזיתי עם כוח הכבידה.

האוניברסיטה הקימה חברה בשם Robust Dynamics לשם רישום פטנטים בעולם ושיווק פתרונות שוק. חברות מובילות בשוק הטלפונים הסלולרים כבר מביעות התעניינות חברת המחקר, במטרה לשפר את עמידות הדגמים אותם הן מייצרות.

פרופסור לים צ'ואי טאק, אחד מהחוקרים המעורבים בפרוייקט אמר כי הם מתכננים לעבור גם למחשבים ניידים ומצלמות דיגיטליות, "יש כל כך הרבה גאדג'טים שם בחוץ שאנחנו יכולים לרסק ולמחוץ".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by