ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן: אפל תקנה מעבדים מאינטל 
 
 שנה קשה ליצרני התוכנה   
 
מערכת חיים ברשת

והרי התחזית: IBM תיקלע השנה לקשיים, Dell תכרות בריתות מפוקפקות, hp תמשיך לקנות מתחרים. זאת ועוד, בניתוח חברת השקעות אמריקנית שידה בכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן כי חברת המחשבים אפל תרכיב במחשביה העתידיים מיקרו-שבבים של אינטל. כך מעריכים בסוף השבוע מנתחי שוק בחברת ההשקעות האמריקנית בר סטרנז.

כיום משתמשת אפל בשבבים של חברות IBM ומוטורולה, שמהירותם מגיעה לגיגה-הרץ אחד. המעבר לשבבי אינטל, שעובדים במהירות של 5 גיגה-הרץ, אמור להביא לעלייה בביקוש למחשבי אפל, שהלך וירד בעקביות לאור התחרות השוחקת בה נמצאת החברה מזה שנים.

הדו"ח של בר סטונז צופה תקופה לא קלה לרוב החברות הגדולות בשוק החומרה: המכירות של IBM ילכו וירדו, לאחר שהחברה החליטה להפנות את השקעותיה לתחום היעוץ והשירותים. חברות Del, Sun, ו- EMC צפויות להתאחד, ולו רק באופן זמני, על מנת לשרוד את התקופה הקשה. חברת hp צפוייה להיתקל בקשיים בתחום מכירת המחשבים, בגלל הדומיננטיות של חברת Dell. לפי כמה הערכות תנסה hp לרכוש את EMC.

התחזיות של בר סטרנז נחשבות למפתיעות בדיוקן. בינואר 2001 חזתה החברה ש-hp תרכוש את יצרני המחשבים compaq, בתקופה בה hp עצמה הכריזה כי אין בכוונתה להיכנס לתחום ייצור המחשבים. הרכישה התבצעה כעבור מספר חודשים.

זרועותיה של חברת ההשקעות, עם זאת, מגיעות יותר רחוק אפילו מראיית הנולד שלה. לבר סטרנז מניות באינטל וב-Dell, וכן קשרים עסקיים עם hp.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by