ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריך: מטלפון סלולרי למכונת משחקים 

מדריך: מטלפון סלולרי למכונת משחקים

 
 
רן יניב הרטשטיין

רוצים את סופר מריו, סוניק ומורטל קומבט על המכשיר הסלולרי שלכם? זה ממש לא מסובך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז התקדים שקבעו הטלפונים של נוקיה באמצע שנות התשעים, עם המשחקים האלמוותיים סנייק וזיכרון, הפכו משחקים בטלפונים סלולריים למשהו מובן מאליו. הבעיה היא שנראה שאיש לא ניצל את הזמן שעבר מאז בכדי לשפר אותם. נדמה שהמכשירים הסלולריים לעולם לא יספקו לנו את ההנאה שגיים-בוי מסוגל.

למזלנו, הפיתרון מאד פשוט: אפשר להריץ את משחקי הגיים-בוי והקונסולות האהובות האחרות על גבי הסלולרי. ישנן תוכנות, אמולטורים, שהופכות את הטלפון שלנו לקונסולת משחקים ניידת, גם אם האפליקציה הכי קרובה למשחק שהיתה עליו לפני כן היא השעון המעורר. כל מה שצריך זה טלפון תומך ואת אחת מהתוכנות הבאות:
 

Super GoBoy

אין קונסולה שמתאימה יותר לאמולציה על גבי מכשיר נייד מאשר הגיים-בוי – מכונת המשחק הניידת המצליחה ביותר. האמולטור Super GoBoy מריץ משחקי גיים-בוי צבעוניים עם סאונד, והוא האמולטור האמין והיעיל ביותר בסקירה – הדברים פשוט עובדים, ואין שום צורך לכוון הגדרות או להתעסק עם שורות פקודה מעצבנות.
 
 
המשחקים של גיים-בוי כמובן שלא זקוקים להצגה – טטריס, סופר מריו, דונקי קונג, קונטרה. כולם מיושנים, ורובם לא נראים טוב כל כך, אבל זה לא ממש פוגם בהנאה. בניגוד לכל הקונסולות האחרות, הגיים-בוי נועדה להיות ניידת ופשוטה, כך שהמעבר לפלטפורמה הסלולרית חלק.
 
 
מחיר: 5 אירו

פלטפורמה: מכשירי סימביאן מסדרה 60 (נוקיה 6600, נוקיה 6680, וכו')

להורדת גרסת ניסיון של SuperGoBoy

משחקים לגיים-בוי ניתן להשיג באתרים הבאים. רצוי לבדוק לפני ההורדה האם המשחק מוגן עדיין בזכויות יוצרים:

CoolRom

RomNation

ROM World
 

Frodo

Frodo הוא אמולטור פתוח של מחשבי קומודור 64, שניתן להריץ כמעט על כל סוג של מחשב. בין היתר, זה כולל מכשירי סימביאן, כמו Nokia 6680, מחשבי כף יד עם מערכת הפעלה Palm או Windows Mobile ואפילו מחשבים אישיים רגילים.
 
 
משחקי הקומודור הגיעו במקור על גבי כמה תקליטונים. היות והגרסאות הממוחשבות הן העתקים מדוייקים של המקור, גם הן מחולקות למספר תקליטונים. נוסף על חוסר הנוחות הזה, בדרך כלל צריך גם לשנות את הגדרות המקשים עבור כל משחק בנפרד. ועדיין לא הזכרנו את שורת הפקודה המעצבנת.

כאמור, Frodo הוא אמולטור מורכב יחסית, וקשה יותר להפעלת משחקים מאשר כל אמולטור אחר. מצד שני, גם המשחקים עצמם מושקעים יותר. משחקי הפלטפורמות הפשטניים של גיים-בוי יכולים לשעמם מהר, ולעומתם משחקי הקומודור 64 מצטיינים בעומק ומורכבות. מספיק שנזכיר שמות כמו Maniac Mansion‏, Ultima 5‏, ו-Baldur's Gate.
 
מחיר: חינם

פלטפורמה: כמעט כולן

להורדת Frodo

משחקי קומודור ניתן להוריד מהאתרים הבאים:

C64

Lemon64
 

EEmame

Mame הוא אמולטור למשחקי ארקייד ישנים – כאלה שהיו יושבים בתוך ארונות גדולים עם טלוויזיה וג'ויסטיק באולמות אפלוליים. יש כמה אלפי משחקים כאלה, והאמולטור EEMame תומך בערך ב-‏1,300 מהם, בהתאם למכשיר שאתם מתקינים אותו עליו. החוקיות של הורדת משחקים ל-Mame לא ברורה לגמרי, אבל בכל מקרה יש משחקים שהמפיצים מרשים להוריד באופן חופשי.
 
 
רשימת המשחקים שרצים על Mame כוללת קלאסיקות כמו Pac-Man ו-‏Q*Bert, ומשחקים חדשים יותר כמו Dungeons & Dragons ו-Mega Man. מכיוון שמדובר במגוון מכונות ארקייד ולא בקונסולה אחת מסוימת, המגוון גדול, אבל עקב מגבלות של הטלפונים הסלולריים שמפעילים אותו, האמולטור EEMame תומך רק במשחקים הישנים והפשוטים יותר.
 
מחיר: חינם

פלטפורמה: מכשירי סימביאן מסדרה 60 (נוקיה 6600, נוקיה 6680, וכו')

להורדת EEMame

משחקים ל-Mame ניתן להשיג באתרים הבאים:

RomWorld

RomNation
 

PicoDrive

מכל הקונסולות שבסקירה, ה-MegaDrive היא המתקדמת והחדישה ביותר שיש עבורה אמולטורים למכשירים ניידים. המגהדרייב של סגה, או "Genesis" כפי שקראו לה בארה"ב, היא קונסולה מצליחה ועשירה במשחקים. המשחקים שלה מתאפיינים יותר במכות ואקשן ופחות באימון למוח, אבל הם עדיין מהנים מאד.
 
 
סוניק הקיפוד, ג'ים התולעת, ומיקי העכבר הם הגיבורים הגדולים של סגה, אבל יש גם משחקים קצת פחות ילדותיים (עד כמה שאפשר) כמו Mortal Kombat‏, Castlevania‏, ו-Streets of Rage. מכיוון שהמשחקים למגהדרייב דורשים ביצועים גבוהים יותר מאלה של הקונסולות הפשוטות, תתכנה בעיות בהפעלתם על המכשירים הניידים. במיוחד, ייתכן שתצטרכו להגדיר את מאפייני התצוגה עבור כל משחק בנפרד.
 
מחיר: חינם

פלטפורמה: מכשירי סימביאן מסדרה 60 (נוקיה 6600, נוקיה 6680, וכו')

להורדת PicoDrive

משחקים ל-Mega Drive ניתן להוריד מהאתרים הבאים:

RomNation

ROM World

CoolRom
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by