ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התלמיד הלך מכות, אך לא בבית ספרנו 

התלמיד הלך מכות, אך לא בבית ספרנו

 
 
אורי ברייטמן

שני ראשי ממשלה, זה שהולך וזה שבא, ביקרו בבית הוריו של גלעד רביב, קורבן הרצח שזעזע את המדינה. אבל לא הרבה גולשים משתפים פעולה עם סדר היום הציבורי שאותו קבעו העיתונות והפוליטיקאים. באמריקה זה כמובן אחרת, לטוב ולרע.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
21 באפריל. 13 תלמידים נרצחו בליטלטון, קולורדו. רויטרס
 21 באפריל. 13 תלמידים נרצחו בליטלטון, קולורדו. רויטרס   
"למה אחרי כל הרציחות, הכתבות וההתעוררות הציבורית יש עדיין בתי ספר שמסרבים לדווח על אלימות מחשש לשמם הטוב? עד מתי? ברצח הבא זה יהיה מאוחר! אני זקוקה לעזרה והכוונה לגבי מקרה קשה".

ההודעה הזו, שנשלחה על ידי אלמונית אל הפורום הפתוח של השירות הפסיכולוגי הייעוצי של משרד החינוך, נותרה יתומה במרחבי האינטרנט. אלימות רצחנית בגיל צעיר? את הרשת שלנו זה לא כל כך מעניין. אבל זה לא מפריע ל59- אחוזים מתוך 1728 גולשים ישראלים שענו על אחד המשאלים לקבוע בהחלטיות שיש לאינטרנט תפקיד בהפצת האלימות.

למרות העלבון, הרשת יכולה לזקוף ראשה בגאווה: 90 אחוזים מאותם הגולשים סבורים שלקולנוע ולטלוויזיה יש תפקיד בהפצת האלימות. בעקבות מקרי הטבח בבתי הספר בארצות הברית דרש ביל קלינטון מתעשיית הבידור האמריקנית להוריד פרופיל ולעדן את עצמה. אף פוליטיקאי לא טען טענה דומה כלפי תעשיית הבידור המקומית, ובוודאי שלא תקף את הרשת.
 
לכן מפתיע לגלות את קיומה של היחידה המיוחדת למניעת אלימות בבתי הספר, עליה מפקח משרד החינוך שלנו. מסתבר שהמשרד דווקא מפעיל תכניות מיוחדות למניעת אלימות, באמצעות אותה יחידה. חשוב להזכיר ששני מקרי הרצח האחרונים לא אירעו בבתי-ספר דווקא, וזאת בניגוד למה שקרה מעבר לים.

המאמרים המקצועיים באתר השירות הפסיכולוגי הייעוצי דווקא מרגיעים למדי: רמת האלימות של הנוער הישראלי נמוכה מזו של האמריקני, אבל גם לא רחוקה מרחק רב. שני גורמים משפיעים במיוחד על הנוער ברחבי העולם: אלכוהול ונשיאת נשק.

על רקע שני האלמנטים הללו, אפשר להבין את טענת הרב עובדיה יוסף, שהטיח: "החינוך שלהם הוא לא החינוך שלנו". מיותר לציין שתלמידי ישיבה אינם שותים אלכוהול ולא נושאים נשק, קר או חם.

 
באחד הפורומים כתב אחד הגולשים בזעזוע: "זאת בעיה גדולה וחייבים לטפל בה מהר! ולא רק בדיבורים, אחרת נגיע למצב כמו בארצות הברית". אבל היו גם תגובות אדישות: "אתם באמת מופתעים מזה? היה פוליטיקאי שלקח שוחד בהנהגת המדינה.שר המשפטים נחקר במשטרה.(גם) שר החוץ.בראש אחת מוועדות הכנסת עומד פושע מורשע.השר לביטחון פנים מעדיף ליפול מאופנועים מאשר להילחם בפשע, אז אם ככה נראה הראש, אל תתפלאו על שאר הדברים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by