ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
10 סיבות להעדיף כדורסל על כדורגל 

10 סיבות להעדיף כדורסל על כדורגל

 
 
יוני  שדמי

הרוב מעדיף כדורגל. אבל ממתי הרוב יודע מה טוב בשבילו? 10 סיבות מוצקות להעדיף את משלח ידו של קטש על פני זה של ברקוביץ'. למה שמעון מזרחי יותר טוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1. בגלל הלוק

כדורגל, ומספיק לראות שתי שניות של הדקה ה91 בשביל לקלוט את זה, לא ממש מאציל מנות גדושות של יופי אלוהי על הרוב המכריע של העוסקים בו. רוב הכדורגלנים, יש להודות, קרובים יותר לשלום תקווה מאשר לג`ובאני רוסו - הקצב והצורה של המשחק מכתיבים עיבוי רציני באיזור השוקיים, כמו גם עיקום של ממש של הרגליים עצמן.

הדרישות האינטנסיביות של משחק הכדורסל, לעומת זאת, ותעיד הסטטיסטיקה שמראה שנשים מעדיפות כדורסל על כדורגל בצורה דראסטית, יוצרות שחקנים גבוהים, מהירים, בעלי כתפיים רחבות וטורסו מרשים.
 

2. בגלל הקצב

לעין הלא מקצועית - מהסוג שיש לרוב המוחלט של האנשים - משחק הכדורגל הממוצע מכיל בין ארבעה לחמישה אירועים מרכזיים, כשמתוכם רק אחד או שניים מתממשים (הינו, גולים). במשחק כדורסל, לעומת זאת, יש בממוצע כשלוש התקפות לדקה, מה שמבטיח קצב נאה של כ135 (!) אירועים פר משחק. במינימום.

אם אדם מוכן להפוך ולהפוך בו, אפשר למצוא מעט יותר אירועים גם במשחק כדורגל: שחקן החוד קושר את נעליו, אחד הקשרים הדפנסיביים מתעטש בכיוון רחבת היריב, השוער המפוהק מוציא את התחתונים שנדבקו לו לתחת, שחקן החוד שוב קושר את נעליו, ועוד כהנה וכהנה אירועים מלאי רגש ועניין.
 

4. בגלל המעודדות

מוסד שנמצא בשלבי הטמעה סופיים בארץ, כולל הפונפונים, החולצות הצמודות עד כאב והחצאיות הקצרות, עד חשש להצטננות, של הילדות המסכנות. בעוד אין צורך בבנות הנחמדות האלו במגרשי הכדורגל כי הקהל יושב רחוק מדי מהמגרש עצמו (מה גם שהוא בדרך כלל מתעסק פחות במשחק עצמו ויותר בצרחות שהיו גורמות גם לבבון מלוכלך-האחוריים ביותר להוריק מקנאה), הרי שהיציעים במגרש הכדורסל הממוצע מאפשרים תקיעת מבטים מפורטים מאוד ב, אה, פונפונים של הבחורות הנ"ל. כן ירבו.
 
 

5. בגלל החולצות

אין מה להשוות את חולצות האיכות של קבוצות כדורסל, שכמעט תמיד (לפחות בחו"ל) מיוצרות בידי מעצבים מקצועיים, לבין הקשקושים והלוגו המסחרי הענק והמכוער שנמצא על חולצת הכדורגל הממוצעת (מה שמסביר גם למה לא תראו את הניגרז בלוס אנג`לס, נביאי הקול, לובשים חולצות של מנצ`סטר). מלבד כמה יוצאות דופן, שמסתובבות בעיקר בליגה האנגלית, חולצת הכדורגל היא יקרה להחריד, מכוערת ובעלת איכות תפירה סוג ב` ואיכות בד סוג ז`.
 

6. בגלל אמריקה

כשאתה המעצמה הכי גדולה בעולם עם שליטה טוטאלית במרחב הפלנטארי, אתה בטח גם יודע לבחור ספורט כהלכה. ואם כדורגל לא מספיק טוב בשביל האמריקאים אז, חי חדקי, הוא לא מספיק טוב גם בשבילי.
 

7. בגלל האינטלקט

משחקי כדורגל, יודה גם האוהד האדוק ביותר, הם לרוב בליל של זעם, פסבדו-גבריות, ריח זיעה ומוכטה טריה, ומעט טקטיקה בגרוש. כדורסל, לעומת זאת, בפרט כשהוא במיטבו, מהווה את הגרסה החיה, הנושמת, הדינמית והאקטיבית של שח. השחקנים הם המאמנים, כשכלי השרת שלהם הם חברי החמישייה המשתנה - "אני רואה את חמשת הגברים של המגרש ככלים במשחק שח רב מימדי", אמר פעם פט ריילי, מגדולי המאמנים על הפלנטה. שני המאמנים, בקרב ראש בראש, משנים טקטיקות מדי דקה, מחליפים כלים, משנים את המערך ההגנתי, מחליטים ללכת על גישה התקפית יותר, מחליפים שוב כלים, וכל זאת על משטח שח עצום, מיוזע ואמוציונלי.
 

8. בגלל המוזיקה

מלבד המנוני הקבוצות הדלוחים, אין מוזיקה בכדורגל, שלא לדבר על כרוז ראוי לשמו. בכל מגרש כדורסל שמכבד את עצמו, לעומת זאת, יש אורגן להלהבת הקהל וקריין צווחני . ביחד עם מושבים איכותיים, אוכל יותר נורמלי במזנון, ושירותים נקיים בהרבה, אין ספק שאוהד הכדורסל מקבל יותר תמורה ושואו אמיתי בתמורה לכרטיס שרכש.
 

9. בגלל האוהדים

ביציעי מגרשי הכדורגל, כידוע, לא תמיד מסתובבים האנשים המבריקים ביותר שיש לחברה שלנו, או לכל חברה שהיא, להציע. למעשה, יציעי כדורגל רבים בארץ מוותרים על המותרות של מספרי כיסא, שלא לומר סדרנים של ממש, אך ורק בגלל הסיכון הממשי שצאן מרעיתם המבולבל לא ממש ירד לעומקם של המספרים המסובכים האלה.

אין זה אומר שיציעי יד אליהו דחוסים תמידית בפרופסורים למדעי הרוח וביוצאי אוניברסיטת הרווארד, אך בכל זאת, כך נדמה, הסיכוי למצוא תעודת בגרות, או, באותה מידה, יכולת למנות את כל האלף-בית העברי כסדרו, גבוה בהרבה במגרשי הכדורסל.
 

10. ושוב, בגלל גו'רדן

לאן הלכת, יא מייקל, לאן?


לתגובתם ההולמת של נאמני הכדורגל, הקש כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by