ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פליקרמניה 

פליקרמניה

 
 
אילנה תמיר

ממכתב כופר ועד סודוקו אוגרים. הנה כל הדברים המגניבים שאפשר לעשות עם שירות התמונות פליקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אומרים עליו שהוא שירות שיתוף התמונות הטוב בעולם. שזה באמת המקום שתמצאו בו את כ-ו-ל-ם. ויש גם שמחשיבים אותו לאתר שבנוי בצורה הכי חכמה ברשת. אתם שואלים לדעתי? הכל נכון.

פליקר (Flickr) הינו אתר מדהים ולמרות שזה נשמע כמו פרסומת, אומר בכנות שזהו אחד מהשירותים היחידים ברשת שהצליחו לגרום לי לפתוח את הארנק: פינקתי את עצמי במנוי Pro, מבלי להתחרט על כך לרגע. אבל מסתבר שפליקר הוא לא סתם מחסן תמונות. היום נשתעשע עם עשרה אתרים, משחקים ושירותים חמודים, שקשורים לפליקר ומוכיחים שהוא הרבה יותר מסתם אלבום.
 

60 שניות על פליקר

אם עדיין לא נתקלתם בפליקר – אז הנה היכרות קצרצרה. פליקר הוא אתר תמונות, שאליו יכול כל אחד להעלות את הצילומים שלו. אבל זהו אינו רק מקום לאכסון התמונות, אלא אתר שיתוף במובן העמוק של המילה. בעזרתו תוכלו לשתף עם כל הרשת (או רק עם חברים) את זווית הראיה האישית שלכם על העולם, כפי שהיא נתפסת דרך עדשת המצלמה שלכם. כמובן שכמו שכולם יכולים לראות את הצילומים שלכם, כך גם אתם יכולים ליהנות מהצילומים הנפלאים של אחרים.

בפליקר גם קיימות מספר מסגרות לארגון ומיון הצילומים. הראשונה היא "קבוצות". כל תמונה יכולה להתפרסם בקבוצה אחת או יותר. קבוצה הינה אוסף של תמונות העוסקות בנושא מסוים, למשל תמונות של תל אביב, של דברים ורודים או צילומים בעלי תאורה יחודית.

אפשר גם לצרף לכל תמונה "תגיות" (Tags). אלו הן מילות מפתח המתארות את נושא התמונה. באמצעות תגיות אלו אפשר לאתר תמונות בנושא מסוים. אם יש לכם 5 דקות פנויות, אני מציעה שתשרפו אותן על התגית החמודה Sleeping, שמציגה צילומים של כל מיני אנשים ובעלי חיים ישנים.

לאחרונה נקנה האתר על ידי פורטל יאהו וכעת נרשמים חדשים צריכים להיות בעלי חשבון ביאהו בכדי להצטרף לפליקר. עד כה על רגל אחת. לאורי גושן יש סריקה נרחבת יותר על השירות, אז מומלץ לגשת לשם לפרטים נוספים. עכשיו בואו נתחיל לשחק.
 

הצילומים היפים ביותר השבוע

אחד מהצילומים שהופיעו ב-Interestingness
 אחד מהצילומים שהופיעו ב-Interestingness   
התחנה הראשונה במסע שלנו היא דף ה-"Interestingness" בפליקר, או בתרגום חופשי, דף ה"מעניינות". כאן תמצאו את התמונות שעשו הכי הרבה עניין ב-7 ימים האחרונים. אם יש תמונה שמצאה חן בעניכם במיוחד, תוכלו להקליק עליה ולהגיע דרכה גם לתמונות אחרות של אותה צלמת או צלם. שימו לב שבתחתית הדף יש כפתור Reload לטעינה חוזרת.

מעניין לציין, שאין אף עורך אנושי שבוחר את התמונות שמופיעות בדף הזה, אלא הוא נוצר באופן אוטומטי, תוך שיקלול כל מיני נתונים כמו מספר הצפיות בתמונה, כמה אנשים סימנו אותה כמועדפת וכמה הגיבו לה. אחרי שסיימתם לטבוע בתוך התמונות המקסימות האלו, אל תשכחו לחזור. יש לנו כאן עוד כמה דברים מדליקים להראות לכם.
 
 

Retrivr

 
מקסם אחד, אנחנו עוברים לקסם אחר, שנקרא Retrivr. זהו אתר כיפי, שמאפשר למצוא צילומים בפליקר על פי צורה וצבע. בצד השמאלי יש חלון שבו אתם צריכים לקשקש איזה ציור. אני למשל ניסיתי לצייר מטריה. בתוצאות החיפוש מצד ימין מתקבלות תמונות מתוך פליקר. אז נכון, מטריה לא קיבלתי, אבל לפחות הפרח בצד די מזכיר את הקשקוש שלי.

ואגב, ה-Retrivr, כמו גם האתרים שיבואו בהמשך, אינו אתר ששייך לפליקר, למרות שהוא יודע להתממשק מולו. מפעילי פליקר פעלו בחוכמה ופתחו בפני מתכנתים חיצוניים חלקים גדולים מהקוד של האתר, מה שעודד שלל מתכנתים לבנות תוכנות ואתרים שיודעים להתחבר לפליקר ועל הדרך גם מביאים אליו תעבורה.
 

בחירת תמונות על פי צבע

 
על רעיון דומה לזה של ה-Retrivr, בנוי גם Colr Pickr (כן, זה קטע כזה, לא להשתמש באות E). האתר הזה מאפשר למצוא תמונות על פי הצבע העיקרי שלהן. כדי לעשות זאת, עמדו עם העכבר על הצבע המועדף עליכם מתוך פלאטת הצבעים. תוכלו גם לשנות את הבהירות עם הציר בצד ימין. אפשר כמובן להקליק על כל תמונה, כדי להגיע לדף המקורי שלה. השירות מתאים לזמנים שבהם פשוט יש לכם קיק לצבע מסוים (לי זה קורה), אם בא לכם להדפיס תמונות אווירה לחדר (רק אל תשכחו לבקש רשות), או סתם בשביל הפאן.
 

מאייתים עם פליקר

 
אם אתם בדיוק חייבים לכתוב מכתב כופר או שסתם בא לכם לעשות שלט מקורי לדלת, נסו את אתר Spell with flickr, האתר שיהפוך טקסט לתמונת. הקלידו בתיבת הטקסט את השם שלכם או משהו אחר (באנגלית בלבד) ותקבלו את מה שכתבתם בתמונות של אותיות.

איך זה בדיוק עובד? בפליקר יש קבוצה שנקראת "One Letter", שמהווה את המקור של התמונות האלו. כמובן שאם אתם אוהבים לצלם אותיות, תוכלו גם אתם להעלות את הצילומים שלכם לפליקר ולצרף אותן לקבוצה הזו.
 

סודוקו אוגרים

כאן נבחרה התגית Tulip
 כאן נבחרה התגית Tulip   
איך אתם בסודוקו? כל עוד אתם מכירים את הכללים הבסיסים, המשחק הזה בשבילכם. זה אותו הסודוקו הרגיל, אבל עם קיק פליקרי. במקום ספרות מופיעות כאן תמונות שלקוחות מפליקר. ברירת המחדל, משום מה, היא תמונות של אוגרים. אבל מכיוון שלפחות בעיני, כל האוגרים נראים אותו הדבר, רצוי להחליף את המילה "hamster" בכל מילה אחרת שעולה במוחכם (קולגה שלי בעבודה מעדיף דווקא לשחק סודוקו ציצים). נכון, זה לא כזה נוח כמו עם ספרות, אבל הרבה יותר מעניין.
 

נחש את התג

 
והנה עוד משחק חמוד, שדורש שליטה באנגלית. במשחק הזה אתם מתחרים מול שחקנים אחרים מי יצליח ראשון לגלות את התג שמאחד את כל התמונות שעולות. התמונות תופענה אחת אחרי השניה, וככלל שתצליחו לנחש את התג המשותף מוקדם יותר, כך תקבלו יותר נקודות. לפעמים התשובה טריוויאלית (אחרי רצף של שלוש תמונות של כלבים, סביר להניח שהתג הוא Dog) אבל לפעמים צריך להפעיל הרבה דמיון כדי למצוא את התשובה.
 

תמונתך על גבי שער מגזין

 
תמיד חלמתם להופיע על שער של מגזין אופנה עם ריח כרומו? עם השירות הזה תוכלו להפוך כל תמונה בפליקר לתמונה שתראה כאילו היא תמונת שער במגזין. הכניסו לתוך שורת הטקסט את הכתובת של התמונה בה אתם רוצים להשתמש (תוכלו גם להשתמש בתמונות מחוץ לפליקר). בחרו את העיצוב של דף השער, שנו את הצבעים והשלימו את היצירה עם הוספת כותרות וכותרות משנה שיופיעו על שער המגזין.
 

צרו לעצמכם פסיפס

 
עם הכלי החמוד הזה אתם יכולים בקלות לרכז בתוך תמונה אחת אוסף של כמה תמונות אהובות עליכם. אפשר להשתמש בכל התמונות המופיעות בפליקר ולא רק בתמונות השייכות לכם. כדי להתחיל, בחרו מה יהיה גודל המטריצה (הגודל המקסימלי הוא 6X6), את צבע הרקע ואת הרווח בין התמונות.

ישנן 4 דרכים לבחור את התמונות שיופיע בפסיפס. הראשונה היא להוסיף את התמונות אחת אחת. הדרך השניה היא לבחור Photoset ספציפי (בפליקר פשוט קוראים לזה Set וזהו קיבוץ של תמונות השייכות למשתמש אחד. הנה דוגמה). הדרך השלישית היא לבחור תמונות מתוך דף Favorites (לכל משתמש יש דף המכיל את כל התמונות שהוא מצא בפליקר ושהוא סימן אותן כמועדפות. הנה אחד לדוגמה). והדרך האחרונה היא להקליד תג מסוים.
 

שירות הדפסה

 
Qoop הינו האתר היחיד בעשיריה הזו שהינו שירות בתשלום. זהו שירות הדפסה, שיהפוך את אוסף יצירות הפאר שלכם לאלבום תמונות מודפס, ספר, יומן שנה, או פוסטר. ניתן להוסיף לדפים המודפסים טקסטים כמו הקדשות והסברים. המחירים נעים בין $9.99 לפוסטר ו-$15.99 לספר וניתן לשלוח את המוצרים לכל העולם. מושלם כמתנה, או סתם כדי לתת לצילומים שלכם את הרספקט הראוי להם.
 

לוגו פליקרי

 
טוב, אחרי שעברתם את כל זה, הסיכוים שלא נדבקתם בקדחת הפליקרמניה הם קטנים. אז גשו ל-Flickr Logo Makr וצרו לעצמכם לוגו פליקרי מותאם אישית. זהו. עכשיו אתם ממותגים ומגניבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by