ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה הגיע מהמוסך, מעליית הגג... מעולמות נסתרים 
 
 
מערכת חיים ברשת

אוצר בלום של חוברות מדע בדיוני וספרות זולה נתרם לאוניברסיטת קאלגרי הקנדית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צבא של חובבי מדע בדיוני עומד להירשם ככל הנראה לשנת הלימודים הבאה לאוניברסיטת קאלגרי, אחרי שזו זכתה בתרומה מעיזבונו של קשיש שהלך לעולמו והותיר אחריו בית שלם מלא בעותקים נדירים של חוברות קומיקס, מדע בדיוני וספרות זולה, שאותם אסף בקפידה במשך זמן רב. גורמים באוניברסיטה מעריכים כי האוסף יהפוך לאבן פינה עבור מחקר ספרות ותרבות הפופ.

אנשי האוניברסיטה נדהמו מגודלו של האוסף: למעלה מ-35,000 גיליונות, אשר רובם נקנו בחנויות יד שנייה ברחבי ארה"ב ובריטניה. האוסף מכיל פריטים מגוונים החל בעותקים מהמאה ה-19 של סיפורים מאת ג'ול וורן, עובר דרך חוברות פאלפ משנות השלושים וכלה בסייברפאנק עדכני.

"האוסף מקיף למעשה את עידן המדע והטכנולוגיה", אמרה פרופסור סוזן סטרטון, אחת המרצות שהחלה ללמד מד"ב באוניברסיטה עוד בשנת 1970. "אנו יכולים ללמוד מהפריטים שבאוסף רבות על התפתחות בתפיסת מעמד האישה, ההבטחות והסכנות של האטום וביוטכנולוגיה". האוסף למעשה נותן גישה לחוקרים להבחין מתי התחלפה זווית הראייה של הקהל לגבי טכנולוגיה מ-"וואו, איזה יופי" להבחנה באיומים הקודרים יותר של התפתחויות טכנולוגיות.

האוסף נתרם על ידי משפחתו של וויליאם גיבסון המנוח (לא הסופר הידוע ממציא מושג הסייברפאנק), אשר בילה שנים רבות באיסוף החוברות אשר בשלב מסוים תפסו את רוב המקום בביתו אשר בקאלגרי. מר גיבסון נפטר בשנת 2001 בגיל 92.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by