ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נפסיק לשיר (ולשחק טאקי) 

לא נפסיק לשיר (ולשחק טאקי)

 
 
סער קרני

תוכנת הקאריוקי האולטימטיבית, הכנת סמנים חדשים לעכבר, שמירה מרוכזת של שמות משתמש וסיסמאות משחק טאקי מקוון והתוכנות שאתם אוהבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע: VanBasco's Karaoke Player

 
חידה: אפשר לעשות את זה לבד במקלחת, אפשר בזוג או בשלישיה, ויש גם כאלה שעושים את זה על הבמה, מול קהל, ואפילו מתפרנסים מזה מצוין - מה זה? התשובה, כמובן: לשיר שירים (מישהו חשב על משהו אחר??). שירים הם תרופה מצוינת למצב הרוח הרע ולמוראל הירוד שלמרבה הצער מאפיינים את רובנו בימים אלה, ולכן, אם כבר נמאס לכם מכל הבילויים הרגילים של הקיץ (וגם אם לא), הרשו לנו להציע לכם פתרון מצוין: קאריוקי. למי שלא מכיר, מדובר במשחק מוסיקלי, שבו מכונת הקאריוקי מנגנת מנגינה של שירים מוכרים ומציגה במקביל את המילים שלהם, ואת תפקיד הזמר ממלאים המשתתפים. אין צורך בכישרון שירה מיוחד וכל אחד יכול לזייף להנאתו את השירים האהובים עליו, ממש כאילו היה בריטני ספירס.

ואם כבר קאריוקי, כדאי ללכת על אחת התוכנות הטובות ביותר שניתן למצוא בתחום, VanBasco's Karaoke Player. מדובר בתוכנה חופשית לחלוטין, שהופכת את המחשב למכונת קאריוקי של ממש, ובעזרתה ניתן לנגן קבצי מוסיקה בפורמט KAR (קבצים המותאמים במיוחד לנגינה בעזרת תוכנות קאריוקי) וקבצי MIDI. בדומה לכל הנגנים המוכרים, גם התוכנה הזו מצוידת ברשימת שירים, שאליה ניתן להוסיף את השירים הרצויים (אפשר גם להוסיף תיקיות שלמות) ואח"כ כל מה שנותר הוא לבחור את השיר המבוקש ולפצוח בזמר.
 
 
נגן הקאריוקי מציע כמה וכמה אפשרויות נחמדות, לגיוון העניין: ניתן לשנות את המקצבים של השירים, ומי שמעוניין להתעלל בזמרים החובבים, יוכל לשנות גם את מהירות הנגינה ואת הסולמות, כדי לאלץ אותם לשיר במהירות של שידור כדורגל ובטונים שאפילו דוד ד'אור לא מסוגל להפיק. בנוסף, קיימת אפשרות לשנות את הפונטים, הצבעים, תמונות הרקע ואפילו את הכלים המנגנים. באתר התוכנה אפשר למצוא סקינים, לטובת מי שהמראה המקורי של התוכנה אינו לטעמו.

ועוד קצת על קבצי ה-MIDI ועל קבצי KAR. MIDI (Musical Instruments Digital Interface) זו למעשה טכניקה להקלטה ולנגינה של מוסיקה באמצעות סינטיסייזר דיגיטלי, הנתמכת על ידי מרבית כרטיסי הקול של המחשבים האישיים. קבצי MIDI, בניגון לקבצי המוסיקה המוכרים (MP3, WAV וכו'), אינם מכילים את המוסיקה עצמה, אלא רק הוראות עבור אותו סינטיסייזר כיצד לנגן את המוסיקה. זו גם הסיבה לכך שגודלם כל כך קטן בהשוואה לקבצי מוסיקה רגילים. קבצי KAR הם בעצם קבצי מידי המסונכרנים עם קבצי טקסט, כך שבעת הנגינה ניתן להציג גם את מילות השירים. למי שמעוניין למצוא קבצי קיי.איי.אר (שבלעדיהם אין יותר מדי מה לעשות עם תוכנת הקאריוקי) - הנה כמה קישורים שימושיים:


גרסה: 2.52
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 676 ק"ב


קישורים:

הכל על קריוקי בנענע
וגם:
http://www.freekaraoke.com/
http://www.brockton.tv/karindex.html
http://www.hitsquad.com/smm/win95/KARAOKE/
http://www.life.zp.ua/
http://www.lerenti.com/ekaraoke/
 

לא למקצוענים בלבד: AX-Cursors

 
יד על הלב: לא נמאס לכם קצת מסמני העכבר המשעממים של חלונות? כמה אפשר לסבול את החץ, שמשתנה ליד כאשר מצביעים על לינק והופך לשעון חול כאשר המערכת טוענת קובץ כלשהו? אז נכון שמייקרוסופט מציעים לנו כל מיני תחליפים לסמנים השגרתיים, אבל הרבה יותר נחמד וכיף להשתמש בסמנים שמכינים לבד. ומסתבר שהכנת סמני עכבר היא פעולה פשוטה מאד, כאשר משתמשים ב- AX-Cursors.

התוכנה מכילה מגוון רחב של כלים, שבעזרתם ניתן להכין סמנים בצורות ובצבעים שונים, כיד הדמיון הטובה על היוצר. ניתן להכין גם סמנים רגילים וגם סמנים המכילים אנימציה, ומשתנים במהלך ביצוע פעולות שונות. בתוכנה ניתן למצוא גם אוסף של סמנים מוכנים, שניתן לקבל מהם השראה ולעשות בהם שימוש. העבודה מתבצעת על משטח מרושת גדול, בדומה לתוכנת הצייר של חלונות, כשבמקביל אפשר להתרשם מהסמן כפי שיראה בגודל טבעי.

לאחר סיום העבודה, ניתן להחליף את הסמנים ישירות מתוך התוכנה, באמצעות בחירה באפשרות "Mouse" מתוך התפריט הראשי. דרך נוספת, אגב, להחליף את סמני העכבר היא על ידי כניסה ללוח הבקרה, הקלקה על האייקון של העכבר ובחירה בלשונית Pointers.

גרסה: 4.5
רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 2.4 מ"ב

 
 

איך לא חשבו על זה קודם? Forget-Me-Not

 
לשימוש בשמות משתמש ובסיסמאות עבור אתרי אינטרנט ועבור יישומים שונים ישנם יתרונות רבים, וגם חסרון אחד גדול: קשה מאד עד בלתי אפשרי לזכור את כולם. נכון, אתרים רבים מאפשרים לנו לשמור את שם המשתמש והסיסמה ולהיכנס לאתר באופן אוטומטי, אבל רבים חולקים את השימוש במחשב עם משתמשים נוספים, ולא יכולים ליהנות מאפשרות זו. הישועה באה מ- Forget-Me-Not, יישום פשוט ונוח לשימוש, המאפשר לשמור בצורה מרוכזת את כל שמות המשתמש והסיסמאות. החלון הקטן של התוכנה מציג את רשימת האתרים או היישומים כפי שרשם המשתמש, ובלחיצת עכבר על השם הדרוש ניתן לקבל את הפרטים המבוקשים. התוכנה אינה מכילה את כל האפשרויות הרבות האופיניות לתוכנות אחרות מסוג זה (ייצור אוטומטי של סיסמאות, הצפנת הנתונים, שמירת קישורים לאתרים וכו'), ועובדה זו הופכת אותה לאידיאלית עבור מי שמעוניין אך ורק בשמירה מרוכזת של כל שמות המשתמש והסיסמאות שלו.

גרסה: 1.1
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 2.82 מ"ב

 

שחקו אותה: YAKI

 
הקשישים שבין הקוראים זוכרים בוודאי את משחק הקלפים המיתולוגי טאקי, והקשישים באמת אולי אף זכו לשחק בו, עם קלפים בשר ונייר. מדובר במשחק המשלב תכנון מראש וגם מזל, והמטרה הסופית של כל שחקן היא להיפטר מכל הקלפים שבידיו. מרבית הקלפים הם קלפי מספרים צבעוניים, וישנם גם קלפי מיוחדים. בכל תור יש להניח קלף המתאים לצבע הנוכחי או למספר הנוכחי, או קלף מיוחד, שיכול להיות שינוי הצבע, דילוג על התור של השחקן הבא, שינוי סדר השחקנים ועוד. שחקן שאין ברשותו קלף מתאים - צריך לקחת קלף נוסף ממערום הקלפים.

יאקי הוא גרסה מקוונת חביבה להפליא של הטאקי המסורתי. המשחק מתנהל דרך רשת האינטרנט, כאשר משתתף אחד משמש כ"מארח" של המשחק, ומתחבר באמצעות לחיצה על כפתור ה-Host, וכל שאר המשתתפים מתחברים ע"י הקלדת כתובת ה-IP. של המארח. כל שחקן מצטייד בכינוי יחודי ותוך כדי המשחק ניתן לנהל צ'אטים בין כל המשתתפים. מי שמתגעגע למראה הקלאסי של הקלפים, יכול להחליף את הסקין של המשחק, ע"י הקלדת הפקודה /skin בשורת השיחה. ואם אתם מתמכרים לעניין הזה - אנחנו לא לוקחים אחריות.

גרסה: 6.9
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 1.3 מ"ב

 

התוכנות שלכם

 
אסי מבקש להמליץ על התוכנה Start Menu Cleaner

"אני ממליץ על התוכנה Start Menu Cleaner, שתפקידה לנקות קיצורי דרך מיותרים משולחן העבודה, מתפריט התחל ועוד", כותב לנו אסי. "אני למשל התקנתי את המשחק פיפ"א 2002, ולאחר שמחקתי אותו, נשאר עדיין קיצור דרך למשחק על שולחן העבודה. אז נכון שאפשר למחוק אותו בצורה ידנית, אבל ישנם מקרים רבים שתוכנות או קבצים נמחקים, וקיצורי הדרך שלהם נישארים, וסתם מסרבלים את העבודה שלא לצורך. כאן נכנסת התוכנה לפעולה, ומסירה את כל קיצורי הדרך האלה, לאחר קבלת אישור מהמשתמש. התוכנה ידידותית מאד וקלה לשימוש, והיא עזרה לי לארגן את המחשב בצורה יפה וטובה", הוא מסכם.

גרסה: 1.51
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 38 ק"ב

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by