ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כזה קטן 
 
 הדוד פרץ ממריא (הגירסה הקומפקטית)   
 
מערכת חיים ברשת

חוקרים ותלמידים מאוניברסיטת פלורידה פיתחו כלי תעופה זעיר במיוחד לצורכי צילום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דגם המטוס שפיתחו פיטר איפג'ו, פרופסור להנדסה אווירית מאוניברסיטת פלורידה ותלמידיו, נראה יותר כמו צלחת (ליתר דיוק צלוחית פטרי) מעופפת מאשר מטוס קונבנציונלי וככל הנראה לא יעבור זמן רב עד שנוכל לראות את המטוס בפעולה מעל למגרשי הכדורגל, תחרויות הגולף וזירות הקרב הקרובים למקום מגורינו.

הדגם הקטן ביותר, קוטרו כ-10 ס"מ, קבע שיא באפריל השנה, כשהצליח לעוף מעל ל-2000 רגל מאתר השילוח בתחרות בינלאומית לכלי טיס זעירים. איפג'ו וצוותו נמצאים בחוד החנית של ענף זה, וזו השנה הרביעית ברציפות שהם זוכים בתחרות זו.

כשהמטוס, המופעל בשלט רחוק, נמצא מחוץ לטווח הראיה של הטייס, ניתן לשלוט בו בעזרת משקפי ווידאו בטכנולוגית מציאות מדומה, כך שתמונות המגיעות מהמטוס יאפשרו למפעיל לחוש את חווית הטיסה (וגם לראות לאן הוא טס כמובן).

המטוסים אותם מפתחים איפג'ו ותלמידיו, מגיעים במספר גדלים ובמחירים אשר נעים בין $700 לכמה אלפי דולרים, בהתאם לציוד הווידאו המותקן במטוס. הצוות עדיין טורח לשפר מספר בעיות הצצות כשמדובר בכלי טיס כה קטן, כגון שליטה טובה בכלי והארכת זמן וטווח הטיסה.

איפג'ו אומר כי המטרה בפיתוח עתה היא לא למזער את המטוסים עוד יותר "ברגע שהגעת לגודל מסוים זה לא ממש משנה אם המטוס בקוטר 5 אינץ' או שישה", אלא למצוא דרכים חדשות לתאם בין מספר כלים באותה משימה, כדי להגדיל את סיכויי הצלחת הצילום.

השימושים השונים אותם צופים מפתחי המוצר הם בין היתר צילומי טבע, צילום אירועי ספורט ושימוש צבאי בשדה הקרב המודרני. אולם לבטח ימצאו לו שימושים נוספים כצילום חתונות ובר מצוות מזווית הרבה פחות שגרתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by