ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הבלתי משוחדים מסתערים על הרשת 
 
 למצולם אין קשר לכתבה. עד שתוכח אשמתו   
 
מערכת חיים ברשת

צוות של סוכני ממשלה אמריקנים יוצא בעקבות רמאי האינטרנט; הם הכינו רשימה של 19 הנוכלים הגדולים ברשת, וכבר סימנו "וי" על המטרה הראשונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשך שנים ניסה האף.בי.איי להפיל את אל קאפונה, מלך הגאנגסטרים של שיקגו. מי שהצליחו לנצח אותו היו תשעה פקידים ממשרד האוצר האמריקני, שב-1931 הביאו את קאפונה למשפט באישומים של העלמת מיסים.

מאז עברו שבעים שנה ורשת אינטרנט אחד. האפשרויות הרבות לבצע הונאה באמצעות הרשת ולהיעלם הפכו את הפשע לקל הרבה יותר. אבל גם בשביל ללכוד את העבריינים החדשים צריך, מסתבר, לחזור לשיטות הישנות והטובות: לעקוב אחרי הכסף.

צוות בינמשרדי מיוחד שהקימה ועדת המסחר הפדרלית (FTC) החליט לרדוף את 19 רמאי האינטרנט הגדולים בארה"ב. השיטה שלהם היא לעקוב אחרי תנועות כספם של הקורבנות התמימים, בעולם האמיתי. "כל המחאה של קורבן רמאות-אינטרנט מופקדת באיזשהו סניף. כל עסקת כרטיס אשראי נגבית מאיזשהו מקום" אומר סטיב בייקר, האחראי על אגף החוף המערבי בצוות המיוחד. "הרבה יותר קל לגלות לאן הלך הכסף, מאשר לעקוב אחרי האימיילים הפיקטיביים הרבים שבהם משתמשים הרמאים".

והשיטות הישנות מניבות פירות. הבוקר גזר בית משפט במיזורי 12 שנות מאסר על פיליפ צ'פמאן (21) ואמאנדה וורן (20), שתי הלכידות הראשונות של הצוות המיוחד. צ'פמן ווורן שיחררו 30 אלף דולר מאמריקנים שרכשו מהם מכשירי חשמל לא קיימים באמצעות האינטרנט. העונש שנגזר עליהם הוא הכבד ביותר שניתן לעבירת אינטרנט כלשהי.

בייקר מבטיח לא לעצור שם. "אנחנו עוקבים אחרי כל באנר ודואר פרסומי חשוד ברשת. פתחנו תיבת אימייל בשביל לאסוף בתוכה דואר זבל לצורך החקירות. אנחנו אולי האנשים היחידים בעולם שרוצים את דואר הזבל שלך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by