ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר PCPlus עלה בגירסת ניסיון 
 
 נוכחות אינטרנטית. PCPlus, לשעבר PC Media Plus, לשעבר PCמדיה   
 
עידו קינן

מגזין המחשבים והאינטרנט הישראלי יספק חלק מתכניו באתר החדש; עורך המגזין: המטרה היא הנאה ולא כסף - כמו שהאינטרנט היה פעם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגזין המחשבים והאינטרנט הישראלי החודשי PCPlus העלה השבוע אתר אינטרנט ניסיוני. האתר עולה יותר משנה אחרי יציאת הגליון הראשון של המגזין. האתר נבנה על ידי יוסי בן-משיח, ממקימי אתר הגיקים הישראלי דוטקוף, וההשקה הרשמית צפויה בסוף אוגוסט.

PCPlus (לשעבר PC Media Plus) נולד ביוני 2001 מאיחוד של שלושה מגזינים של קבוצת אנשים ומחשבים - PCמדיה, Internet וקליק. סמנכ"ל התכנים של אנשים ומחשבים דאז, בני רן, מסר לדה מרקר כי האיחוד נבע מהמצב הקשה בשוק. לפני מספר חודשים נסגר גם מגזין גאדג'טס של הקבוצה, ותכניו נוספו ל-PCPlus.

"הרעיון להקים אתר התגלגל אצלנו הרבה זמן", אמר מנכ"ל אנשים ומחשבים, פלי "הנמר" פלד, "אבל איך בדיוק - זה רפי החליט. אצלנו יש האצלת סמכויות מוחלטת. מותר לך לעשות מה שאתה רוצה, אתה רק צריך לדווח בסוף". רפי הוא רפאל פוגל, עורך המגזין.

האתר מציג בעיקר כותרות מהמגזין, כשחלק קטן מהן מוביל לכתבות עצמן. בעמודה הימנית של האתר, תחת הכותרת "חדשות חמות מהאינטרנט", מופיעות ידיעות מהפורומים של דוטקוף, אתר מחשבי כף היד פאלמי ואתר הלינוקס הישראלי Whatsup. "אנחנו לא הולכים להתחרות במגזין, אנחנו מנסים לעשות מוצר משלים. אנחנו מנסים לגרום לכך, שקוראי המגזין יהנו יותר מאשר הגולשים הרגילים", הסביר.
 

אתר מסחרי ללא כוונות רווח

מוצר משלים. אתר PCPlus
 מוצר משלים. אתר PCPlus   
פוגל פרסם באתר החדש טור אישי, בו נימק את ההחלטה להעלות את האתר: "הבנו שאנחנו רוצים לספק תכנים שישלימו את כתבות המגזין המודפס, לספק שירותי מידע למנויים שלנו, לדבר אתם בין הגיליונות החודשיים, לאפשר להם גישה לכתבות הארכיון, ואולי גם לשכנע כמה גולשים חדשים להצטרף לצוות הקוראים שלנו".
 
 
לפי פוגל, אין כוונה להתחבר עם ספק אינטרנט או להתחרות באתרי וואלה, נענע או ynet (ועל כך אנו מודים לו, אף שכתב ש"אני חושב ש-וואלה, נענע או YNET כבר מתחרות אחת עם השנייה מצוין בלעדינו, והם [כך במקור - ע.ק.] אפילו מצליחות להפסיד כל אחת לשניה"). לדבריו, "כל כסף שנצליח להביא לכאן אנחנו נכניס אותו מהר בחזרה לאתר".

הנסיונות של אנשים ומחשבים לבסס נוכחות אינטרנטית לא היו מוצלחים. eNet, אתר חדשות ההייטק שפתחה קבוצה בתחילת 2000, לא התרומם, ונסגר בסביבות מרץ 2001, עם כניסתה של אנשים ומחשבים לשותפות באתר דה נט. באוקטובר 2001 הודיעה אחת השותפות, חברת ההדרכות סיון, כי תחדל להזרים כספים לאתר, ובדצמבר אותה שנה החליטו השותפים הנותרים, וואלה ואנשים ומחשבים, לסגור את האתר.

"אף אחד לא הצליח לבסס נוכחות אינטרנטית, אם זה נמדד לפי רווחים", הגיב פוגל. "אין לנו שום כוונה להרוויח מהאתר הזה. אני רוצה למדוד את זה לפי ההנאה של האנשים, לא לפי רווח. כל הכוונה של האתר הזה היא לחזור לרוח האינטרנט של פעם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by