ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט המהיר של תבל דיגיטל - משותק למעלה מחצי יממה 
 
 
עידו קינן

בחברה מנמקים זאת ב"תקלה מערכתית", ומסבירים שתקלות נפוצות במערכות מתוחכמות, במיוחד בימים הראשונים לפעולתן; החברה לא תפצה את הלקוחות; משרד התקשורת: זו תקלה קריטית, אך הם לא חייבים לפצות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תקלה מערכתית גרמה לניתוק שירות האינטרנט המהיר בכבלים של תבל דיגיטל החל מאתמול (ב') בבוקר, למשך למעלה מחצי יממה. זאת, כשבועיים לאחר השקת השירות לציבור הרחב. התקלה מנעה גישה לאינטרנט מרוב לקוחות החברה. התקלה אותרה ותוקנה לפנות בוקר, והשירות חזר לקדמותו.

"האינטרנט המהיר בכבלים של תבל דיגיטל בטכנולוגיית הפס הרחב מאפשר לכם לגלוש על גבי תשתית הכבלים 24 שעות ביממה ולהיות תמיד מחובר!", נכתב בעמוד האינטרנט המהיר באתר תבל דיגיטל. אולם גולשים רבים גילו אתמול, כי השירות היה מנותק מ-11:00 בבוקר ולמשך למעלה מ-12 שעות.

אחד הלקוחות, נועם (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת), התקשר לשירות הלקוחות של החברה וקיבל הודעה מוקלטת, לפיה יש בעיה בחיבור למנויי האינטרנט באזור ת"א וגבעתיים, וכי היא בטיפול. בלילה פנה לספקית האינטרנט שלו, אינטרנט זהב, שם נמסר לו שהם כלל לא ידעו על התקלה.

"ב-29/7, בשעות הצהריים, התגלתה תקלה שגרמה לפגיעה בשירות של כ-400 ממנויי תבל, חלק הארי של המנויים", אמר לחיים ברשת סמנכ"ל בכיר לשידורים רב ערוציים במשרד התקשורת, זאב רז. "התקלה גרמה לכך שהמודמים היו מתנתקים מהרשת למספר דקות, פעמיים עד שלוש בשעה".

"הבעיה היא כרטיס תקול באחד הנתבים", אמר רז. אנשי תבל והחברות סיסקו ונטקום, ספקיות ציוד של החברה, איתרו את התקלה לפנות בוקר. מומחי סיסקו יגישו בהמשך דוח על התקלה למשרד התקשורת, בו ידווחו גם על מהלך הפקת הלקחים. רז אמר שמדובר ב"תקלה קריטית", אבל סייג את ביקורתו: "זה חלק מחבלי לידה של מערכת מתוחכמת וחדישה ביותר".

מתבל דיגיטל נמסר בתגובה: "לצערנו קרתה תקלה מערכתית, שטופלה ברמה הגבוהה ביותר, במשך מספר שעות. לצערנו, במערכות מתוחכמות, ובעיקר בימיהן הראשונים, מתעוררות תקלות". לשאלתנו, נמסר כי החברה לא תפצה את לקוחותיה על ניתוק השירות. רז אמר על כך: "ברישיון אין התייחסות לפיצוי במקרה של תקלה". הוא הוסיף, כי הגורם שישפיע על ההחלטה הוא התחרות בשוק האינטרנט המהיר בארץ.


גילוי נאות: תבל היא בעלת שליטה בנטוויז'ן, מפעילת פורטל נענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by