ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה אומרת כן לג'וקים 
 
 חוויית משחק חדשה   
 
מערכת חיים ברשת

בימ"ש באוסטרליה דחה תביעה של תאגיד סוני כנגד מתקין פיראטי של שבבי התאמה לפלייסטיישן 2

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בימ"ש פדרלי באוסטרליה דחה תביעה שהגיש תאגיד סוני כנגד תושב סידני, אדי סטיבנס, לאחר שזה מכר והתקין שבבי התאמה לקונסולת המשחק. שבבים אלו מאפשרים להפעיל תקליטורי משחק שניקנו מחוץ לאיזור ייצור המכשיר.

איגוד הצרכנים האוסטרלי תמך בסטיבנס במהלך המשפט ובירך על החלטת ביהמ"ש, אשר כוללת מתן תוקף חוקי להתקנת השבב. "אוסטרלים יכולים כיום להנות ממשחקים שרכשו באופן לגיטימי מעבר לים ומעותקי גיבוי מורשים, ע"י התקנת שבבים במסגרת החוק" אמר נשיא איגוד הצרכנים, פרופסור אלאן פלז, בעקבות הפסיקה.

חבר הנהלת סוני, מייקל אפריים, אמר בתגובה לדברי פלז, כי בהחלטת ביהמ"ש אין כל איזכור לחוקיות הכנת עותקי גיבוי למשחקים. "אין דבר כזה, עותק גיבוי מאושר. חוק זכויות היוצרים מבהיר כי עריכת גיבויים למשחק היא פעולה בלתי חוקית".

הפרת זכויות יוצרים הוא הסעיף לפיו תבעה סוני את סטיבנס. החוק האוסטרלי קובע כי אין לייצר או להפיץ מתקן הבא לעקוף את אמצעי ההגנה על זכויות היוצרים, בהנחה שלאמצעים אלו אין כל משמעות מסחרית אחרת, למעט הגנה על זכויות אלה. ביהמ"ש מצא כי חברת סוני עקפה את הגדרה זו, בכך שלקוחות אשר רכשו תקליטורים חוקיים מחוץ לאוסטרליה, לא יכלו להשתמש בהם, בעקבות אמצעי ההגנה שהתקינה החברה.

מסוני נמסר כי הם מאוכזבים מאד מפסיקת ביהמ"ש ושוקלים להגיש ערעור בנושא התביעה נגד סטיבנס. "התביעה כנגד סטיבנס היא חלק ממאמץ גלובלי למאבק בפיראטיות, והיא באה לאחר הליך דומה שבוצע ע"י חטיבת הבידור האלקטרוני האירופאית של החברה בבריטניה בדצמבר שעבר". בתביעה שהוגשה בבריטניה, פסק ביהמ"ש לטובת סוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by