ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גדי שמשון, מאחוריך: ביל גייטס משיק ניוזלטר 
 
 מעט הגיגים, קמצוץ תובנות חולפות וקורט תמונות של ערומות. טוב, זה לא   
 
עידו קינן

נשלח למנויי ניוזלטרים קיימים של מיקרוסופט. גייטס: אם אתם רוצים לשמוע ממני ומסטיב, הירשמו עכשיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שהשתלט על מערכות ההפעלה, תוכנות המשרד והדפדפנים, לוטש ביל גייטס את עיניו לעבר הניוזלטרים. באמצע החודש, שלח יו"ר וארכיטקט התוכנה הראשי של חברת מיקרוסופט ניוזלטר ראשון, במה שאמור להיות זרם לא-סדיר של הגיגים מקוונים מבכירי החברה.

הניוזלטר הראשון של גייטס עוסק ביוזמת "מחשוב אמין" של החברה, עליה הכריז בחודש ינואר. גייטס מדווח, כי החברה השקיעה השנה לפחות 100 מיליון דולר ביוזמת המחשוב האמין, שמטרתה לשפר את אבטחת מוצריה של מיקרוסופט.

גייטס הוציא את הניוזלטר הראשון שלו ב-18 ביולי, באותו יום בו התפרסמה בנענע כתבתו של גדי שמשון, "האינטרנט מת (וחי באי-מייל)", על פריחתם של הניוזלטרים באינטרנט הישראלי. בכתבתו הכריז שמשון על השקת הניוזלטר החדש שלו, "דואר זבל".

יש שיטענו שאין קשר בין הניוזלטר של שמשון לזה של גייטס, ושמדובר בצירוף מקרים בלבד. טעות מרה בידם: שמשון סיים את כתבתו בהצהרת כוונות על הניוזלטר (או רשימת הדיוור): "לעולם לא אדרוש בעבורה כסף, אני פשוט אמכור אותה למיקרוסופט כשיגיע הזמן". נראה שגייטס החליט להקדים את שמשון ולפרסם במהירות ניוזלטר, מחשש שהלחץ הציבורי יאלץ אותו לשלם לזקן. העובדה ששניהם התפרסמו באותו יום חושפת כמה ממקורותיו של גייטס: בניוזלטר "דוח אמין", שהתפרסם מוקדם יותר באותו יום, דיווח עידו אמין על הכתבה והניוזלטר של שמשון, אולם הרגיע: "אל תרוצו, זה יעלה רק מחר". גייטס נפל בפח.גייטס: אני נגד בזבוז זמנו של הזולת
הניוזלטר של גייטס הוא הראשון ב"סדרת מקרית של אימיילים שהמנכ"ל סטיב באלמר ואני, ומדי פעם בכירים אחרים במיקרוסופט, נשלח לאנשים שמעוניינים לשמוע מאיתנו על סוגיות טכנולוגיה ומדיניות ציבורית שאנחנו מאמינים שחשובים למשתמשי מחשבים, התעשייה שלנו וכל מי שאכפת לו עתיד ההייטק. זה חלק מהמחויבות שלנו להבטיח שמיקרוסופט תהיה פתוחה יותר בתקשורת על מי אנחנו ומה אנחנו עושים".

"אם אתם רוצים לשמוע בעתיד ממני, מסטיב ומדי פעם מבכירים אחרים במיקרוסופט, אנא לחצו כאן. אם אתם לא רוצים לשמוע מאיתנו יותר, אתם לא צריכים לעשות דבר. לא נשלח אליכם עוד אימייל בכירים אלא אם תבחרו להירשם", כתב גייטס.

ההסבר המפורט נובע מהתנגדותו של גייטס לאימייל זבל (או ספאם, בז'רגון האינטרנטי). בכתבה "על ספאם: בזבוז זמן באינטרנט" מ-98', כתב: "בזבוז זמנו של מישהו אחר נראה לי כשיא חוסר הנימוס (אה, כן? ואיך אתה מגדיר עשרות ריסטארטים, מסכים כחולים או סתם היתקעויות של חלונות, וורד, אאוטלוק ועוד ועוד? ע.ק.) יש לנו מספר שעות מוגבל, ואף לא אחת לבזבז. זה מה שעושה את דואר הזבל האלקטרוני ומתיחות האימייל כל כך מרגיזים".

לגייטס, אחד מאנשי המחשבים המפורסמים בעולם, יש חשבון אישי עם מפיצי המתיחות. "שמי נקשר לאחרונה למתיחת אימייל שהופצה בתפוצה נרחבת", התלונן בכתבה. באימייל המתיחה נכתב, "שמי ביל גייטס. בדיוק כתבתי תוכנה למעקב אחרי אימייל, שמאתרת כל אחד שהאימייל הזה נשלח אליו. אני מבצע ניסויים בתוכנה ואני צריך את עזרתכם. שלחו זאת לכל מי שאתם מכירים ואם זה יגיע ל-1000 אנשים כל מי שברשימה יקבל 1000 דולר על חשבוני. תהנו. חברכם, ביל גייטס".

ב-"The Road Ahead", ספרו מ-95', כתב גייטס שהפתרון לספאם יגיע בדמות תשלום לגולשים על קריאת אימיילים פרסומיים. "כשיום זה יגיע", הסביר בכתבה, "ספאם יחדל להיות בעיה כי אנשים יוכלו לבחור כמה הזמן שלהם שווה ומפרסמים יצטרכו לשלם סכומים נכבדים כדי להגיע לאנשים".

רוצים להיות מנויים על הניוזלטר של גייטס? לחצו כאן. גם אם לא תקראו אותו, זה משתלם: שמענו שהוא משלם אלף דולר למנוי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by