ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התחזית של מנכ"ל אורנג': 50 אחוז מההכנסות יבואו מהתוכן  
 
 חושש מהמתחרים. עמיקם כהן (צילום: נענע)   
 
עידו קינן

עמיקם כהן צופה כי עד סוף העשור מחצית מההכנסות של אורנג' יהיו משרותי תוכן. אמר את הדברים עם פרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון השני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמישים אחוז מהכנסות אורנג' בסוף העשור יגיעו משירותי מידע ותוכן, כך העריך היום (ב') עמיקם כהן, מנכ"ל פרטנר תקשורת, מפעילת הרשת הסלולרית אורנג'. הדברים נאמרו במסיבת עיתונאים בתל אביב, שם חשפה החברה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה. זהו הרבעון הריווחי הראשון של החברה, עם רווח נקי של 25.2 מיליון שקל.

"אנחנו מציעים כ-450 שירותי תוכן", סיפר כהן, "וכל אותם פריקים, שתמיד רוצים לדעת מה חדש, מעירים לנו ואנחנו מוסיפים שירותים". כהן ציין כדוגמה את שירות Obox, אשר הושק לפני כחודש, שמאפשר הורדת יישומים ותכנים למכשיר סלולרי עם זיכרון מוגדל ומערכת הפעלה חכמה.

"העולם שאליו אנחנו הולכים בעתיד זה הדור השלישי. חלק גדול מההכנסות שלנו יתבססו על data, תוכן וקבצי מולטימדיה. התחזית שלנו היא שלקראת סוף העשור הקרוב, השירות הזה ייכנס בצורה סוחפת. בסוף העשור, נהיה עמוק עמוק בתוך שירותי הדור השלישי. חמישים אחוז מההכנסות יגיעו מהעולם הזה", אמר כהן.

על השירותים הללו אחראית חטיבת התוכן, שהוקמה לפני יותר משנה, ובראשה עומד עודד קרן. ברבעון השני של השנה, היוו שירותי תוכן ומידע 6.1 אחוזים מהכנסות החברה, לעומת 4.9 אחוזים ברבעון הקודם.

כהן נימק את אי השקת רשת דור 2.5 בטכנולוגית GPRS במחיר הגבוה של ציוד הקצה, המכשירים הסלולריים, והחלטת החברה שלא לסבסד עוד את המכשירים: "ההחלטה שקיבלנו זו החלטה מאונס. זו אחת ההוצאות הגדולות, זו תופעה שכל המפעילים הסלולריים בורחים ממנה". עם זאת, אמר כהן שהחברה בוחנת מכשירים, וכאשר יימצאו המתאימים, חלקם יושקו עם שירות Obox.

החברה מתכוונת להשקיע בדור השלישי בין 250 ל-300 מיליון דולר, לא כולל רשיונות, חשף כהן. הוא סירב להגיד מתי, אך הסכים לומר ש"החלטנו שנהיה המפעיל הראשון של הדור השלישי בארץ", זאת עקב היות החברה חלק מחברת האצ'ינסון, שכבר פורשת תשתיות דור שלישי בבריטניה.

מהם השירותים העתידיים שאתם מתכננים בתחום?

כהן: "אנחנו נמצאים במלחמת עולם עם המתחרים, ואני לא רוצה לחשוף, אבל תאמין לי שיש לנו תוכניות מפה עד פתח תקווה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by