ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אקס-בוקס של מיקרוסופט מסורבת עלייה 
 
 סאקי סאקי, וונט אקס-בוקס?   
 
מערכת חיים ברשת

קונסולת המשחקים של חברת מיקרוסופט ככל הנראה לא תשווק בישראל לפני שנת 2003

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפי הערכות מוקדמות הייתה צפויה מיקרוסופט להתחיל בשיווק קונסולת המשחק בארץ עוד לפני תום שנת 2002. החברה החליטה שלא לעשות כן, ולדחות הפצת המוצר בשוק המקומי, כדי שתוכל לבסס קודם את מעמדה בשוק האירופאי, בטרם תכבוש בסערה את ארץ הקודש.

האקס-בוקס הושקה לראשונה בארה"ב בנובמבר 2001 ונחלה שם הצלחה יחסית, אולם בהשקות המוצר ביפאן בחודש פברואר ובאירופה בחודש שלאחריו, נתקלה מיקרוסופט בחוסר התלהבות די בולט. כפי שמסר מגזין המשחקים Enbrain בחודש אפריל, ההשקה היפנית לוותה בצלילים צורמים מצד לקוחות שהתלוננו כי המערכת שרטה להם תקליטורי משחקים, דבר שהביא להורדה זמנית של המוצר מהמדפים בלא מעט חנויות.

לדברי הירוקאזו האמאמורה, עורך המגזין האמור, הבעיה האמיתית של המערכת היא לא שריטת התקליטורים, אלא העובדה שאין להם "כותרים קטלניים".

אם לנקוב במספרים שמסרה חברת המחקר היפנית דגנקי, נמכרו 236,000 יחידות אקס בוקס לעומת 2.08 מיליון יחידות של פלייסטיישן 2 של המתחרה הגדולה, סוני. יש לציין כי עד כה מכרה סוני כ-30 מיליון יחידות ברחבי העולם.לא מוותרת על השוק האירופי

מיקרוסופט, שאמנם נחלה מפח נפש לא קטן ביפאן, לא גילתה כוונות לוותר על השוק האירופי, ובהתאם לכך הורידה את מחירי הקונסולה בחודש מאי באופן חד מ-300 דולר ל-200 דולר והקפיצה בכך את מכירותיה ב-131%, על פי נתוני חברת המחקר NPD. סוני, בתגובה, הודיעה למחרת על קיצוץ בשיעור דומה, והגדילה את מכירותיה ב-114%.

"ההשקה של אקס-בוקס במדינות השונות כרוכה בהשקעה במערך לוגיסטי מורכב" הסבירה הלית איתן, מנהלת תחום מוצרים ביתיים במיקרוסופט ישראל, לעיתון הארץ. לדבריה יש לבצע התאמת המכשיר לשפה המקומית ולדאוג למערכת תמיכה.

"במיקרוסופט מבינים את הפוטנציאל בשוק הישראלי", אמרה איתן. "הם יודעים שהשוק מוכן וישמח לקבל את האקס-בוקס, אבל למרות הניסיונות שלי לא הצלחתי להוציא מהם הבטחה שהאקס-בוקס יגיע לישראל עוד ב-2002. להערכתי זה לא יקרה".

ומה יעשו המוני בית ישראל עד שתחליט מיקרוסופט לעשות מעשה? מן הסתם נוציא את Tekken ממדף התקליטורים שבארון הספרים של ישראל סבא, ונרביץ עוד איזה טורניר עד יעבור חומו של הקיץ מעלינו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by