ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חורים שחורים מתנגשים על המסך 
 
 ראיתי דברים שאתם, בני האדם, לעולם לא תראו. וראיתי אותם על המחשב   
 
מערכת חיים ברשת

לקבוצת מדענים נמאס לחכות לסוף העולם, והם החליטו לעשות לו הדמייה ממוחשבת. הניסוי הצליח, ומסתבר שגם סוף העולם לא נורא כמו שחשבנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התופעה הנדירה ביותר ביקום מתקיימת מידי יום באוניברסיטת טקסס בארה"ב. קבוצת מדענים אמריקנים ודנים עורכים סימולציות מחשב בה שני חורים שחורים מתנגשים זה בזה, ומתמזגים לחור שחור אחד.

המדענים, שזכו לכינוי "קבוצת לאזרוס" פיתחו תוכנית מחשב שתערוך הדמייה לתופעה הקיצונית ביותר בתורת היחסות של אינשטיין. תורת היחסות מבוססת על כוח הכבידה, שלפי אינשטיין משפיע על חיינו היומיומיים כמו גם על צורתו של היקום. לחורים שחורים יש כח כבידה חזק עד כדי כך שהוא גורם למרחב שסביבם להתעקם, ולזמן שסביבם לעבור במהירות שונה.

התמזגות של שני חורים שחורים אמורה לעקם את הזמן והמרחב באופן שישפיע על היקום כולו.

בניסויים, שנערכו במקביל באוניברסיטת טקסס וב"מרכז לאסטרופיזיקה תיאורטית" בקופנהגן, דימו החוקרים התנגשות בין שני חורים שחורים "פשוטים", בעלי גודל זהה, ושלא נוהגים לשנות את צורתם, או להסתובב על צירם. החישובים של השפעת ההתנגשות הגיעו לדיוק של אטומטר - מיליונית של מיליונית של מיליונית המטר.

התוצאות הראו כי התנגשות של שני חורים שחורים, בכל מקום שהוא ביקום, תשלח גלי כבידה שיעקמו את מרחבי החלל והזמן. עם זאת, ההשפעה על כדור הארץ תהיה, ברוב הפעמים, כמעט בלתי מורגשת, ותתבטא בשינוי מזערי של המרחקים בינו לבין הכוכבים השכנים לו.

הניסוי הזה מקדם את חקר הגרביטציה, שכיום מבוסס על שימוש במגנטים ובחומרים שונים, ובמדידת המרחקים ביניהם באמצעות קרני ליזר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by