ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה נגמרת - שלום ותודה 
 
 יכול להיות שזה נגמר?   
 
אורי ברייטמן

מה צפוי לנו בפרק השלישי של מלחמת הכוכבים, שיוקרן בחודש מאי 2005 ויסיים את הסיפור אחת ולתמיד. להדפיס ולשמור במגירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סיבוב הופעות אחרון
 סיבוב הופעות אחרון   

עבודת תחקיר מאומצת באתר הרשמי ובקהילות מעריצים של יודעי דבר הסתיימה: לפניכם פרטים חושפניים וראשוניים על העלילה שתסגור את טרילוגיית מלחמת הכוכבים. לקרוא ולא להאמין.

הפרק השני בסדרה היכה גלים בכל העולם ועקף גם את ספיידרמן. עכשיו פונים המעריצים המושבעים כדי להרכיב את הפאזל העלילתי לקראת הפרק שיחתום, לאחר 28 שנה, את הסאגה כולה. בורסת הספקולציות רוחשת וגועשת, במיוחד בגלל העובדה שהפרק השני העלה שאלות רבות שלהם טרם ניתן פתרון הולם. אין ספק שהפרק הבא של מלחמת הכוכבים יהיה אכזרי - הרפובליקה הדמוקרטית תדעך, כוחות האופל יתעצמו, רוב ה'טובים' יחוסלו או יסתתרו. אנאקין סקייווקר יהפוך אט-אט לדארת' וויידר. בגדול, את מרכז העלילה יתפסו ארבע דמויות: אנאקין, אובי-ואן, יודה ואמידלה.

להלן התקציר במהירות: אנאקין יחזור בתשובה ויהפוך לדארת' וויידר, הרוזן דוקו יחוסל, יודה יברח לכוכב רחוק, אמידלה (נטלי פורטמן) תוליד תאומים ותנסה להימלט מזעמו של בעלה השסוע, צבא המשובטים יהפוך לצבאו של הלורד האפל, בנו של ג'נגו פט, בבה, ינסה לנקום את נקמת אביו, ובעיקר - מסדר הג'דיי יחוסל כמעט לחלוטין.

 

אנאקין הופך לדארת' ויידר

היו שלום ותודה על הדגים
 היו שלום ותודה על הדגים   
במרכז הפרק תעמוד הדרדרות מערכת היחסים בין אנאקין, שלא הוסמך כג'דיי מן המניין, ובין המסדר. הפרק השני העלה שורה של סיבות טובות לתסכול המתמשך של וויידר-לעתיד: רגשות-אשם על נטישת אימו וכעס על רציחתה, אכזבה מהתנהלות הסנאט והדמוקרטיה, כעס כלפי יחסו המתנשא של אובי-ואן, התאהבות חסרת-סיכוי בניגוד לכללי המסדר, חוסר-סבלנות כלפי מסלול ההתקדמות האיטי שנכפה עליו, ראייה שטחית של המציאות הפוליטית, ומעל לכל - חיפוש נואש אחר דמות-אב חזקה. מעטים זוכרים כי אנאקין הוא למעשה מחוסר-אב, כי על פי האגדה של ג'ורג' לוקאס הוא נולד ללא הורה ממין זכר. את כל התסביכים והכעסים הללו ינצל, בכישרון רב, ראש הסנאט פלפטיין (שהוא, כאמור, הלורד האפל / דארת' סידיוס) ויגייס אותו בהדרגה לשורותיו.

אנאקין הכניס את אמידלה להריון, אך לא ידע מכך, מכיוון שהיא אינה מספרת לו. בשלב מסוים הוא עוזב אותה כדי להילחם, אך הזוג לא נפרד. סיבת העזיבה - של אמידלה ולמעשה של כל חייו הנוכחיים כאביר ג'דיי - חיזוק קשריו עם פלפטיין, עבורו מתחיל אנאקין לבצע משימות מיוחדות. אט אט, יצליח פלפטיין לשכנע את אנאקין לעזוב את מחנכו הצמוד לטובת הצטרפות לכוח האימפריאלי העולה. וכך, אנאקין מפסיק להיות תלמידו של אובי-ואן, אשר הופך בינתיים לגנרל בצבא הרפובליקה, והופך להיות אויבו הראשי כזרוע המוציאה לפועל של הלורד האפל.

בעזרת טקטיקות שיכנוע חזקות, יטיל פלפטיין על וויידר את המשימה החשובה מכל: חיסול מסדר הג'דיי, המונה כעשרת אלפים לוחמים מאומנים היטב ברחבי הגלקסיה. וויידר יוכיח כי הוא החזק מכולם, ויחל במשימה בנחישות מפלצתית. לאחר שאובי-ואן יבין כי חניכו-לשעבר התגלה כבוגד רצחני, הוא ייענה להזמנתו לדו-קרב גורלי שבו יוכיח את יכולתו. במהלך העימות, ינסה אובי-ואן לשכנע את אנאקין לחזור לצד הטוב של 'הכוח' ולעזוב את הלורד האפל. אובי-ואן גם יספר לאנאקין שיש לו בן, אך לא יספר לו אודות הבת.

בסופו של העימות ייפצע אנאקין באופן אנוש, ככל הנראה כתוצאה מכוויות, לאחר שייפול אל תוך לבה לוהטת. כדי להציל את חייו, ישתמש הלורד האפל במערכות מכניות ויבנה את אנאקין כרובוט-סייבורג אכזר ואנטי-אנושי. מערכת ההנשמה הייחודית של אנאקין תהפוך אותו לתלותי. ללא מערכות התמיכה של הלורד האפל, לא יוכל אנאקין להמשיך לחיות. הוא יעבור גלגול טכנולוגי קיצוני שבסופו יוכרז כ'אדון הסית' ויכנה עצמו 'דארת' וויידר'. וויידר ימשיך במלאכת חיסול הג'דיי, שתימשך מספר שנים. אובי-ואן יימלט על נפשו לכוכב טטואין, שם יחדול מלהיות ג'דיי, ויבלה 20 שנה בתור נזיר מתבודד. הוא יכנה עצמו 'בן'.
 

עתיד הגלקסיה על כף המאזניים

 
הנסיכה אמידלה (נטלי פורטמן), תהפוך לאמא. ככל הנראה, יודה יהיה המיילד. לתאומים יקראו לוק וליאה. יודה יצווה על אובי-ואן להפריד בין התאומים ולהרחיק אותם ככל האפשר מאביהם והלורד האפל - ההחלטה החשובה ביותר לגורל הגלקסיה. ראשית, הוא יבריח במהירות את לוק לכוכב טטואין, בו יגדל במשפחתו של לארס, בעלה של אמו המנוחה של אנאקין. אחר כך יעביר אובי-ואן את ליאה ואמידלה אל הכוכב אלדראן, שם תגדל בעתיד ליאה בקרב המשפחה המלכותית כנסיכה. ידידו של אובי-ואן, בייל אורגנה (ג'ימי סמיתס), יהיה אביה החורג החדש, אך לא לזמן רב. וויידר יחסל את כוכב אלדראן על כל יושביו. אמידלה תמות עוד קודם לכן בנסיבות טרגיות (כן, פורטמן תמות בסצינה קורעת-לב) אך ליאה תינצל, כיוון שתזכה להימלט קודם לכן.

כבר בפרק השני אפשר להבחין בירידת כוחו של מסדר הג'דיי. יודה ילך ויאבד מיכולתו לשאוב עוצמה מ'הכוח', בגלל התעצמותו של הלורד האפל. תוכניתו המבריקה של הלורד תיכנס להילוך גבוה כאשר ישלים את העוקץ המרכזי - הוא יגנוב את צבא המשובטים וימיר אותו לצרכי האימפריה המתגבשת. למעשה, הגניבה הזו תהיה חוקית למהדרין - הלורד, בהיותו גם ראש הסנאט, קיבל סמכויות-חירום חריגות כבר בפרק השני, ולמרות הבטחתו הצינית להשיב את הסמכויות בתום המלחמה, הוא לא יעשה זאת. הלורד יבנה אימפריה גלקטית בראשות צבא-משובטים ענק. את האיום הגדול ביותר על קיומו - מסדר הג'דיי - הוא ידאג לחסל, כאמור, באמצעות דארת' וויידר, אשר יראה המשימה הדאת את מפעל חייו.

מה יעלה בגורלו של הרוזן דוקו (השחקן הבריטי כריסטופר לי)? סביר להניח כי אנאקין יתאמץ מאוד לחסלו במהלך דו-קרב שיהווה למעשה מבחן חד-פעמי להוכחת נאמנות כלפי הלורד האפל. המסורת של הסית'ים קובעת כי יכול להיות רק סגן אחד, ולכן זה או דוקו או אנאקין. הפעם אנאקין יהיה מנוסה יותר ויירש את התפקיד. בכך ינקום את ההשפלה שספג מידי דוקו בסוף הפרק השני. בכל מקרה, מכיוון שדוקו הוא דמות שולית שהוכנסה לעלילה מתוך אילוץ, הוא יקבל זמן-מסך מועט.

במקביל, ייתכן דו-קרב מהיר בין בבה פט, בנו של ג'נגו פט, שינקום את נקמת אביו ויחסל את מייס וינדו (סמואל ל' ג'קסון), הג'דיי שכרת לאביו את הראש. יודה, שגנב את ההצגה בפרק הנוכחי, ילך וייחלש בפרק הבא. בגלל חסימת 'הכוח' על ידי כוחות האופל, הוא לא יוכל לסייע ללוחמי המסדר כהלכה. יודה, כמובן, לא יחוסל, אך ייאלץ להימלט על נפשו לכוכב-ביצות ושמו דאגובה. שם יחכה בסבלנות להתבגרותו של לוק, האיש היחיד שבכוחו להציל את הגלקסיה. שם ימצא אותו לוק בעתיד ושם גם ימות הגמד (שישים ושישה ס"מ) הירוק בגיל 900, לאחר מחלה קשה.

תמונת האירועים בפרק השלישי אמורה להביא אותנו אל תחילתו של הפרק הרביעי, אשר, כידוע, פתח את הסאגה, לפני כמעט 30 שנה. איך זה נגמר, בסוף, כולם יודעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by