ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אהבה מהסרטים 
 
 ככה נראית אהבה מהסרטים   
 
אודליה ברקין

חושך, שקט מסביב. על המסך אקסטרים קלוז אפ על פני הכוכבים. שנייה של שקט. מתח באוויר. שעה וחצי של תלאות, פלירטוטים ומתח מיני עומדת לבוא אל קיצה, והיא לא הדבר היחיד שעומד באולם. תשוקה נוטפת מכל פריים. חג האהבה הוא הזדמנות מצוינת להיזכר בכמה מסצינות האהבה והסקס שנחרתו במוחנו, לטוב ולרע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיקה המוצלחת. ספיידרמן
 הנשיקה המוצלחת. ספיידרמן   
אינספור סרטים נעשו על אהבה, והציגו אהבה בין בני זוג בשלל צורות וגוונים. הקולנוע מייחס לאהבה כוחות- על, ואפילו מאמין שלפעמים אהבה תציל ממוות (זוכרים איך ג'ק ויתר באדיבות על הקרש היחיד שיכול היה להציל אותו למען זאת שאהבה נפש ב"טיטאניק"? זוכרים את הנשיקה שהצילו את ניאו ב"מטריקס"?). מדוע אנחנו כל כך אובססיביים בהתעסקות שלנו באהבה? מדוע אנחנו כל כך נהנים לראות אותה על המסך הגדול? אולי בגלל שכשמאוהבים, מרגישים חיות מעין כמוה. בכוחה של האהבה להשכיח מאתנו, גם אם זה רק לרגע אחד, את הפחד מהמוות ואת סופנו הבלתי נמנע .דורות של צופים התרגשו בחושך ולמדו אהבה באמצעות סרטים. לרגל חג האהבה הנה מבחר מסצינות האהבה הקולנועיות הכי בלתי- נשכחות.
 

הנשיקה המוצלחת ביותר

קסם טהור. חופשה ברומא
 קסם טהור. חופשה ברומא   
כל סיפור אהבה גדול חייב להתחיל בנשיקה. יגידו מה שיגידו חובבי החדירות והתנוחות היצירתיות למינהן , נשיקה אחת, שנעשית כמו שצריך, יכולה להרעיד גם את הנימים העדינים ביותר. כזאת היא הנשיקה של ברט לנקסטר ודברה קר, המתגוללים בשובבות על החול ב-"מעתה ועד עולם" (1953). הוא קצין בעיצומה של מלחמת העולם השנייה והיא נשואה למפקד הישיר שלו. השניים מנשקים זה את זאת בתאווה עצומה שגואה כמו הגלים שלוחכים את גופותיהם הכמעט ערומים. זהו אחד הרגעים הגנובים המעטים שיש להם בסרט, והוא נחרת בלבם של צופים רבים כביטוי האולטימטיבי של תשוקה אסורה, ואף נחשב נועז מאוד לתקופתו.

נשיקה מצוינת ומרגשת אפשר לראות גם ב-"ספיידרמן" (2002). גשם, קירסטן דנסט בגופיה חושפנית, פטמותיה זקורות מקור וכנראה גם מהתרגשות, לאחר שאיש העכביש הציל את חייה . הוא תלוי הפוך והיא מתקרבת אליו, מפשילה בעדינות את המסכה מעל פניו כך שרק פיו יתגלה ומנשקת אותו ממושכות. אחר כך הוא נעלם והיא פורצת בצווחות אושר אינדיאניות. משהו בשילוב של עמידת הראש של ספיידרמן, פה כדבר היחיד שגלוי והידיעה שהאיש מתחת למסיכה בעצם מאוהב בבחורה, הופכים את הנשיקה הזאת לבלתי נשכחת.
 

האהבה הכי לא ממומשת

כל אחד היה רוצה. בטי בלו
 כל אחד היה רוצה. בטי בלו   
"קזבלנקה" (1942), אולי הסרט המצוטט ביותר של כל הזמנים. המפרי בוגרט המיוסר אומר בייאוש כי "מכל הברים בכל הערים, בכל העולם, היא נכנסת דווקא לשלי!". אהבתם של השניים כובשת, אך היא מחויבת לאחר. בעוד הוא מלווה אותה למטוס, הוא מבטיח לה שהיא לא תהיה באמת מאושרת בזרועותיו ונפרד ממנה לעולם.

אהבה בלתי אפשרית מסוג אחר מוצגת ב "חופשה ברומא" (1953). אודרי הפבורן היא נסיכה שהצליחה להימלט מהפמליה המלכותית ליום אחד בלבד, אותו היא מבלה ברומא עם עיתונאי (בגילומו הבלתי נשכח של גרגורי פק), שיודע מי היא, ומתכנן להרוויח הון רב משלל התמונות שיצלם במהלך יום הכיף שלהם.

הנסיכה, כמובן, לא חושדת בדבר, ולמרות שהם מתקרבים ומתאהבים, היא נאלצת לשוב ולמלא את תפקידה המלכותי. למסיבת העיתונאים המתקיימת לאחר ששבה לארמון, מגיע גם העיתונאי. בסצינה אחת אנחנו עדים למבע פניה של הנסיכה שמבינה שהגבר אתו בילתה הוא עיתונאי, לכאב הפרדה שלו כשהוא ניגש אליה ומעביר לידה את חבילת התמונות שצילם, בהן לא ישתמש, מזכרת מהחופשה שלהם ברומא ולאהבה הגדולה ביניהם שלעולם לא תתממש.
 
 

הפנטזיה הגברית האולטימטיבית

אלצ'קו שלי. אלכס חולה אהבה
 אלצ'קו שלי. אלכס חולה אהבה   
ישנן כמה סצינות אהבה וכמה גיבורות נשיות שהרטיטו לבבות ובעיקר איברים של גברים ברחבי העולם. את קירות חדרו של כמעט כל מתבגר ממוצע פיארו פוסטרים של סרטים אלו ("הכחול הגדול", "בטי בלו" ו"ספרות זולה"), והם הזינו מגוון פנטזיות. כל טינאייג'ר שטוף הורמונים רק חיכה שתיפול לידו איזה מין "בטי בלו" (1986), בחורה ספק משוגעת ספק שפויה, מאוד אהממ, חמימה ואוהבת או איזה דודה לולה ("אלכס חולה אהבה", 1985) או גברת רובינסון ("הבוגר", 1967) שתלמד אותו את ממבו המזרנים האופקי, ותראה לו בדיוק איך משתין הדג (ומאיפה).
 

הפנטזיה הנשית האולטימטיבית

שתישאר עם הכובע. 9 וחצי שבועות
 שתישאר עם הכובע. 9 וחצי שבועות   
כמובן גם לנשים לא חסר גיבורים שרמנטיים. כזה הוא ג'וני דפ, שבאחת מהסצינות הראשונות של "דון חואן די מרקו" (1995) מפתה אישה זרה לחלוטין לשכב עמו תוך כדי שהוא מתעלס עם פרקי אצבעותיה - זה הרבה יותר מגרה מאיך שזה נשמע. גם פטריק סוויזי הפיק אי אילו אנחות כמיהה, במיוחד עת לימד את בייבי לרקוד על פי קצב פעימות ליבו ("גה-גם, גה-גם"), והפך אותה לאישה בסצינת הריקוד-מוביל-לסקס ב-"ריקוד מושחת" (1987).

ואם בסוויזי עסקינן, איך אפשר לשכוח את הסצינה הארוטית, הקיטשית אך נפלאה, ב-"רוח רפאים" (1990). מדהים מה קצת חימר יכול לעשות לליבידו. הרי לכם רעיון יצירתי לחג האהבה, נסו לעשות מאפרה מחימר תוך כדי סקס.סצינת הסקס שהכי לא כדאי לנסות בבית
קים בייסינגר ומיקי רורק היו מושא חלומותיהם האירוטיים של רבים. בדרמה הטעונה והפוטוגנית "תשעה וחצי שבועות של שיכרון חושים" (1986) התוודעה בייסינגר, ילדה מבית טוב, לצדדים החושניים יותר באישיותה באמצעות קסמו האפל של מיקי רורק. הסרט נחרת בתודעה בזכות מגוון סצינות הסקס שלו (במיוחד הסטריפטיז לצלילי שירו התובעני של ג'ו קוקר, You can leave your hat on). אחת הסצינות היותר יצירתיות היא זו בה בני הזוג יושבים ליד המקרר ומתחילים לשחק עם האוכל ועם עצמם. משעשע ומגרה ככל שזה יהיה, בעולם האמיתי זה די מלכלך ואם לא בא לכם לנקות אחר כך, כדאי לחשוב פעמיים.

סצינה נוספת עליה מומלץ לוותר, גם היא בכיכובו של רורק. הפעם הפרטנרית היא ליסה בונה ובסקס הפראי ביניהם מעורב הרבה מאוד וודו ודם תרנגולות ("לבו של אנג'ל", 1987).
 

הכי מחרמן

פנטזיה אמריקאית. בכל המובנים
 פנטזיה אמריקאית. בכל המובנים   
אחד מקטעי הסקס הלוהטים של כל הזמנים, הוא זה בין קתלין טרנר, אז בת 27, וויליאם הרט בן השלושים במותחן האפל "כחום הגוף" (1981). טרנר גילמה פאם פאטאל בפלורידה הקיצית והלחה, שמפילה ברשתה סוכן ביטוח תמים ומשתוקק. לא לחינם תרמה טרנר הלוהטת את קולה עבור הבייב הלוהטת לא פחות, ג'סיקה רביט ("מי הפליל את רוג'ר רביט") היא פשוט מדהימה.

מהסקס המיוזע והחייתי - מעבר חד לנופי גן- עדן ולארוטיקה עדינה: ברוק שילדס וכריסטופר אטקינס מגלים את חדוות המין על אי בודד בסרט "הלגונה הכחולה" (1980). מי שמחפש סרטים שיכניסו אותו לאווירה בחג שמח זה, מומלץ שיצפה בכל סרט של אדריאן לין. האיש מומחה בצילום קטעי סקס פוטוגניים במיוחד, ואחראי בין השאר על "תשעה וחצי שבועות של שיכרון חושים", "פלאשדנס" ו"בוגדת", שמוצג כעת בקולנוע. למחפשים סקס קצת יותר בוטה מומלץ לפנות לבמאי פול ורהובן, שאחראי על "אינסטינקט בסיסי" (1992) וסצינת החקירה המשטרתית המלבבת של שרון סטון וגם "נערות שעשועים" (1995) המשעמם משהו.

 

הכי רומנטי

 
כמעט כל מי ששאלתי לגבי סצינות האהבה הכי מדהימות בקולנוע הזכיר את הסרט "אישה יפה" (1990). הסרט, מעין סיפור סינדרלה מודרני ומיופייף, מגלם בתוכו את מהות החלום האמריקני- באמריקה, כל אחד יכול להצליח (בעיקר אם הוא זונה. מהרחוב או ממקום אחר) חלומות יכולים להתגשם והאהבה פותרת את כל הבעיות. האשליה שהסרט מוכר כנראה עובדת, והארומה הרומנטית שלו פשוט מושלמת לליל אהבה קיצי זה. עוד סרט שלעד לא נמאס וממיס מחדש את הלב הוא "הנסיכה הקסומה" (1987) - אגדת ילדים שנונה ונהדרת על אהבת אמת.ומי שנשאר לבד בחג האהבה
מי שנשאר לבד בחג האהבה, יכול בשמחה לעשות אהבה עם עצמו. אחת האפשרויות היא לנסות לבעול עוגת תפוחים חמה.. האמת? ב"אמריקן פאי" (1999) זה נראה די כיף וודאי היה יכול להיגמר נהדר לו לא היה מר אבא נכנס באמצע. חשוב רק לוודא שהעוגה חמימה מספיק ולא יותר מדי.

עוד אחת שתענוג לראות איך היא מגלה את כפתור התענוגות הקטן שלה, זו ג'ואן אלן ב"פלזנטוויל" (1998). שווה לבדוק גם את לורה סן-ג'קומו (טרום ימי "תהרוג אותי וזהו"), שנהנית לענג את עצמה מול פרצופו המשתאה ומצלמתו הדלוקה של ג'יימס ספיידר ב"סקס שקרים ווידאו טייפ" (1989).

חג שמח אוהב ומענג לכולכם!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by