ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הווירוס מתקשר למשטרה 
 
 תשלח לי ניידת, יש פה וירוס. MSNTV   
 
מערכת חיים ברשת

וירוס חדש בשירות MSNTV של מיקרוסופט מנתק את המודם ומחייג למשטרה. מספר לקוחות התלוננו לאחר ששוטרים הגיעו לבתיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתם גולשים באינטרנט דרך הטלוויזיה. דפיקה בדלת. שוטר עומד בפתח ושואל: "התקשרתם למשטרה?". אירוע דומה קרה למספר גולשים בשירות האינטרנט בטלוויזיה של מיקרוסופט, שירות MSNTV (לשעבר WebTV). מסתבר שווירוס חדש, שנשלח אליהם באימייל, גרם לניתוק המודם וחייג 911, מספר הטלפון של המשטרה בארה"ב.

הווירוס, שמגיע בדרך כלל עם הכותרת "NEAT" (מגניב, בתרגום חופשי), גורם לכיבוי ממיר ה-MSNTV, אתחולו מחדש וחיוג למשטרה. הווירוס גם מפיץ את עצמו לכתובות ברשימת התפוצה של הגולש. אחראי שירות לקוחות במיקרוסופט אישר, ש-18 לקוחות התקשרו לדווח על המקרה. דוברת החברה אמרה, כי "הדבר השפיע על לקוחות ספורים, ו-MSN פעלה עימם לפתור את הבעיה, כך שהם כבר לא מושפעים".

החברה הוציאה טלאי אבטחה שיגן על מערכות נוספות מפני הדבקה. היא גם חוקרת את הווירוס, ואת יכולתו לשכפל את עצמו ולשלוט על המודם.

המונח הטכני של הווירוס הוא "פירצת +++ATH0", שמוכרת מזה מספר שנים. מהנדס מחקר בכיר בחברת האבטחה eEye Digital Security, ריאן פרמה, העריך שהווירוס לא כוון ספציפית כלפי משתמשי MSNTV: "זה וירוס אימייל מאוד בסיסי, שבמקרה השפיע על המודמים שמותקנים כסטנדרט בקופסאות הללו". לדבריו, אין חשש שהווירוס יתפשט בתפוצה נרחבת.

גם וירוס קודם, שנחשף באפריל 2000 על ידי NIPC (מרכז להגנת תשתיות לאומיות), גרם למחשב לחייג למשטרה, זאת לאחר שמחק קבצים על הכונן הקשיח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by