ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אלקום-סופט מתגרה באדובי 
 
 לא טרחנו לפנות. אלקום-סופט נגד אדובי   
 
מערכת חיים ברשת

מנהל בחברה, שתעמוד בקרוב למשפט על עקיפת הגנות זכויות יוצרים של אדובי, פרסם פרצות נוספות בתוכנות של אדובי. המנהל: לדיווח הקודם הם לא הגיבו, אז לא טרחנו לדווח להם הפעם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אלקום-סופט הרוסית חשפה באחרונה פירצת אבטחה בספרים האלקטרוניים של חברת אדובי, כך דיווח הניוזלטר NTK. פרצות אבטחה מדווחות כל הזמן, אולם במקרה הזה נראה שמדובר בהפגנת אומץ: אדובי תבעה את אלקום-סופט על תוכנה שהפיצה, שעוקפת הגנות ספרים אלקטרוניים של אדובי למטרות שונות, והמשפט טרם הסתיים. מתכנת באלקום-סופט, שבא להרצות בכנס האקרים בארה"ב, אף נעצר בעקבות התביעה, ושוחרר לאחר לחץ ציבורי.

התוכנה של אלקום-סופט, Advanced eBook Processor, איפשרה לעקוף הגנות של eBook Reader, תוכנת הספרים האלקטרוניים של אדובי, וכך להעתיק, להדפיס, להפיץ ולהקריא באמצעות תוכנות דיבור את הספרים. אדובי הגישה תביעה בעניין, בטענה שהדבר עומד בניגוד לחוק ה-DMCA האמריקאי, האוסר בין השאר עקיפה של הגנות דיגיטליות על זכויות יוצרים. אלקום-סופט טענה, שהעקיפות בסך הכל מאפשרות שימוש הוגן בתכנים הדיגיטליים.

ביולי 2001 הגיע דמיטרי סקליארוב, עובד אלקום-סופט שתכנת את Advanced eBook Processor, להרצות בכנס ההאקרים דפ-קון (DefCon) בלאס וגאס, שם נעצר. הוא שוחרר באוגוסט 2001 בערבות של 50 אלף שקל, אולם נאלץ להישאר בארה"ב עד דצמבר. הוא עשוי להידרש לשוב לארה"ב עם תחילת המשפט, בשלהי אוגוסט.

פירצת האבטחה נחשפה על ידי ולדימיר קטלוב, המנהל התפעולי של אלקום-סופט, ב-12 ביולי השנה, ברשימת האבטחה BugTraq. הפירצה התגלתה בהדגמת הספריה האלקטרונית של אדובי, שרצה על Adobe Content Server 3.0. הפירצה מאפשרת, בין השאר, שינוי מידע בטופס "השאלת" הספרים האלקטרוניים, כך שניתן יהיה לשאול ספר למספר שנים בלתי מוגבל, במקום לזמן שנקבע על ידי מפעיל הספריה.

מגלי פרצות נוהגים, לעיתים, לדווח עליהן לחברות שהוציאו את התוכנות הפגומות, ולפעמים נותנים לחברה זמן מסוים להתמודד עם הפרצות לפני שהם חושפים אותן בפומבי ברשימות כמו BugTraq. קטלוב מסביר מדוע לא נהג כך, בעקיצה כלפי אדובי בפסקה האחרונה בדיווח שלו: "לפני זמן מה מצאנו בעיה גדולה יותר עם תוכנה אחרת של אדובי ודיווחנו ליצרן; עם זאת, לא היתה כל תגובה, ולכן החלטנו לא לבזבז זמן בדיווח על הבעיה הנוכחית (על הספריה) לאדובי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by