ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הטלוויזיה מתגמשת 
 
 לגלגל טלוויזיה. אבטיפוס של שעון עם המסך הגמיש (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

לוחות דקים וגמישים של פולימר מפיץ אור עשויים להחליף את מסכי הטלוויזיה הכבדים של ימינו. מפתחת הפולימר, חברת CDT, צופה שהם יגיעו לשוק ב-04' או 05'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסך הטלוויזיה הקופסתי הענק, או הפלזמה הדקה יותר, עשויים לאבד את מקומם בשנים הקרובות לטובת מסך טלוויזיה גמיש, שניתן לקיפול לשם אחסון. זאת, תודות לפולימר מפיץ אור, שמפותח בחברת CDT (ר"ת של Cambridge Display Technology) הבריטית.

המסכים מתבססים על הפולימר p-phenylenevinylene, שהתגלה בשנת 1989 כמפיץ אור ירקרק-צהוב כאשר מועבר בו זרם חשמלי. הניסויים בפולימר הניבו גם הפצה של אור כחול ואדום, שהשלימו את שלושת הצבעים מהם מורכבת התמונה בטלוויזיה.

יתרונות הפולימר הם צריכת האנרגיה הנמוכה, משקלו ועוביו הנמוכים, זווית הצפיה הרחבה והמחיר, שלא צפוי להיות גבוה יותר מזה של הטלוויזיות של היום. חוץ ממסכי טלוויזיה, יוכל לשמש הפולימר במוצרים נוספים, כמו שעוני יד, שלטי חוצות ומפות קרב, שהמידע עליהן יגיע מלוויינים. לשם הסוואה, ניתן יהיה להפוך את התצוגה לאינפרא-אדומה בלחיצת כפתור.

מנכ"ל החברה, ד"ר דייוויד פייף, העריך שהיישום המסחרי של הפולימר קרוב מאוד, מאחר והחברה קרובה למציאת מסך גמיש, שיוכל להגן על הפולימר מפני איכול. לדבריו, "באופן ריאלי, תוכלו לראות מסכי תצוגה גמישים בסביבות 2004 או 2005".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by