ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להישאר בתמונה 

להישאר בתמונה

 
 
סער קרני

הדרך הנוחה והזולה לטיפול בתמונות, התגוננות מפני סוסים טרויאניים, פתיחה מהירה של קבצי ארכיב, כיבוי אוטומטי של Windows, מלחמת צבע מגניבה וההמלצות שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנות השבוע: Irfan View, XNview

 
בדומה לנגני שירים וקבצי וידאו, גם תוכנה לטיפול בתמונות אמורה להיות חלק בלתי נפרד מכל מחשב. אך בעוד שבכל הקשור לשני הראשונים מערכת Windows מציעה כלים סבירים בהחלט, הרי שבמה שנוגע לטיפול בתמונות אנחנו צריכים לדאוג לעצמנו. תוכנת הצייר שמצורפת ל-Windows מציעה תמיכה בפורמט BMP בלבד, בעוד שכידוע מרבית התמונות שמורות בפורמט GIF או JPG, משום ששני הפורמטים הללו חסכוניים בהרבה לעומת BMP. פורמט GIF חסכוני יותר מאשר JPG, אולם האיכות של JPG גבוהה בהרבה, מבחינת כמות הצבעים בתמונה.

כאשר מדברים על תוכנות להצגת תמונות, האסוציאציה הראשונה של מרבית האנשים היא ACDSee. אין ויכוח על כך שמדובר על תוכנה מקצועית ומצוינת לטיפול בתמונות, אולם היא סובלת משני חסרונות עיקריים: משקל כבד (למעלה מעשרה מ"ב) והיותה תוכנה שיתופית, שיש לרכוש לאחר סיום תקופת ההערכה. לפיכך, הרשו לנו להציע לכם שתי תוכנות חופשיות לחלוטין, קלות משקל באופן יחסי, שבעזרתן ניתן לבצע את כל הפעולות הקשורות להצגת תמונות ולטיפול בסיסי בהן.
 
 
Irfan View היא בגדר חובה לכל מי שמתעסק בקבצי מולטימדיה בכלל ובקבצי תמונות בפרט. התוכנה נועדה במקור להציג קבצי תמונות, אולם היא תומכת בקבצי מולטימדיה מכל הסוגים, החל מקבצי וידאו, דרך קבצי אודיו וכלה כמובן בכל הפורמטים האפשריים של תמונות. בין האפשרויות האינסופיות שמציעה התוכנה הזו ניתן למנות המרות בין הפורמטים השונים, יצירת תמונות ממוזערות, עריכת מצגות, תיקון פגמים ו"שיפוץ" הצבעים, הוספת אפקטים שונים, ביצוע תצלום מסך וכך הלאה, כלים רבים נוספים. התוכנה גם מצטיינת בממשק משתמש ידידותי ונוח, והשימוש בה הוא תענוג אמיתי.

גם XNview היא תוכנה שכדאי מאד להכיר. בעזרת התוכנה המצוינת הזו ניתן להציג קבצי תמונות בכל פורמט שתעלו על הדעת, לבצע המרות בין הפורמטים השונים, כולל המרה של תמונות רגילות לקבצי אייקונים, כדאי שניתן יהיה להשתמש בהם כצלמיות עבור יישומים שונים במערכת Windows. ניתן לבצע פעולות עריכה פשוטות על התמונות (הגדלה והקטנה של הבהירות, סיבוב התמונה, שינוי הגודל), לצלם תמונות מסך, לבצע זום על התמונות ועוד אפשרויות שימושיות רבות. והפתעה נוספת לסיום: ניתן לעבוד עם התוכנה בממשק עברי לחלוטין, באמצעות בחירת השפה מתוך התפריט Tools>>Options>>Languages.

Irfan View,
גרסה: 3.70
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 798 ק"ב

XNview
גרסה: 1.31
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 1.8 מ"ב
 

לא למקצוענים בלבד: Anti-Trojan

 
כידוע, וירוסים הם בעצם שם כולל למספר סוגים של קטעי קוד זדוניים, שהמשותף לכולם הוא הרצון שלהם לגרום נזק למחשב שלנו, בדרכים שונות ומשונות. אחד הסוגים היותר אכזריים שבאותם וירוסים הם הסוסים הטרויאניים. היישומים הללו, בדומה לסוס אשר הביאו היוונים לבני העיר טרויה ושהעניק להם את שמם, נועדו כביכול לסייע לנו, אך למעשה, ללא ידיעתנו, הם גורמים נזק, החל מהעברת מידע אל הגורם ששתל את הסוס וכלה במחיקת קבצים וביצוע פעולות מזיקות אחרות.

תוכנות אנטי-וירוס רבות אינן מזהות סוסים טרויאנים, משום שלעיתים קרובות מדובר בחלק מתוכנה אחרת, לגיטימית, ולכן מומלץ להשתמש בתוכנה יעודית למטרה זו, דוגמת Anti-Trojan. מדובר בתוכנה מקצועית וחזקה, היודעת לזהות ולהסיר אלפי סוגים של סוסים טרויאנים. התוכנה מבצעת שלושה סוגים של סריקות: סריקת פורטים, כדי לבדוק האם קיים פורט פתוח אשר דרכו זורם מידע חשוד, סריקה של הרג'יסטרי של Windows וסריקה של הדיסק הקשיח, בניסיון לאתר קבצים חשודים. התוכנה ידידותית ונוחה מאד לשימוש, ומומלצת גם למי שאינו מומחה בתחום.

גרסה: 5.5
רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 5.5 מ"ב
 
 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים

 
Optimal Archive

מדובר בתוכנה המציעה דרך פשוטה לטיפול בקבצי ארכיב. התוכנה מציגה את תוכן הקובץ בממשק דמוי הסייר של Windows, ובכך מקלה מאד על הטיפול בקבצים. ניתן להפעיל כל אחד מהקבצים השמורים בארכיב ישירות מתוך התוכנה, לחלץ את הקבצים לתוך תיקייה אחרת וגם ליצור קבצי ארכיב חדשים, באמצעות הוספת האפשרות המתאימה לתפריט הנפתח בעת הצבעה על קובץ כלשהו ולחיצה על כפתור העכבר הימני. התוכנה תומכת בקבצים בפורמט ZIP, RAR, ARJ ו-TAR, וגם מאפשרת להציג כל קובץ בצבע שונה.

גרסה: 1.1
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 1.9 מ"ב
 

שחקו אותה: Paintball Party

 
העולם יכול היה להיות מקום הרבה יותר נחמד, אם המלחמות היו מתבצעות אך ורק בעזרת כדורי צבע. למרבה הצער זה לא בדיוק המצב, אבל עד שנגיע אל אחרית הימים, אפשר לפחות ליהנות ממלחמת צבע וירטואלית. Paintball Party הוא משחק משעשע, המתאים לארבעה שחקנים או פחות. כל שחקן מקבל רובה צבע, ועליו לפגוע בשחקנים האחרים, ולהיזהר שלא להיפגע בעצמו. ניתן לשחק בזירות משחק שונות, לבחור את דמויות השחקנים, להחליף את כלי הנשק ועוד. הגרפיקה והאפקטים המוזיקליים מוצלחים, ובסה"כ מדובר בבידור אידיאלי לימים טרופים אלה.

גרסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 2.6 מ"ב

 

התוכנות שלכם

עופר חתוכה מבקש להמליץ על תוסף שימושי לתוכנת הדואר אאוטלוק:

OutlookHelper הוא תוסף חובה למשתמשי תוכנת הדואר Outlook (לא Outlook Express). התוסף מאפשר לראות קבצים הנשלחים בדואר ללא צורך בפתיחת האי-מייל עצמו. צריך רק להצביע בעזרת העכבר על הקובץ, והתוכנה מציגה את התוכן שלו בחלון חדש, ומאפשרת לשמור אותו בתיקייה נפרדת. בנוסף, התוסף מאפשר גם לבצע סריקת וירוסים של הקבצים. נוח ושימושי."

גרסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 6.8 מ"ב


גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!

 

עדכוני גרסאות

WinAce - גרסה 2.20 של התוכנה לטיפול בקבצי ארכיב

Easy CD-DA Extractor - גרסה 5.0 של התוכנה המאפשרת להמיר שירים מתוך תקליטורים לפורמט MP3

The Noks - גרסת דמו חדשה למשחק איסוף הקלפים הישראלי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by