ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החוץ צינזר את אתר "ביפ" 
 
 להעלות את מינון התרופה. שי ודרור   
 
עידו קינן

מגישי "שי ודרור" זכו לשיחה הזויה במיוחד עם אישה שהתחזתה לאשת שגריר ישראל בבריטניה. משרד החוץ נתן "המלצה חמה" להסיר מהאתר את הקטע, ששודר בשידור חי בטלוויזיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שי ודרור היו המומים. האנשים שרגילים להסתלבט על אחרים בטלפון, חטפו מתיחה בחזרה. הם התקשרו לשגרירות בבריטניה ונפלו על עובדת משועממת למדי, אשר החליטה להזדהות כאשת השגריר והעניקה להם את אחד הראיונות המשונים ששודרו בתוכנית. את משרד החוץ זה לא ממש הצחיק, והוא דאג להעלים את עקבות הפרשה.

הקטע האמור שודר ביום ב' בשידור חי בערוץ הכבלים "ביפ". מנחי התוכנית "שי ודרור", שי גולדשטיין ודרור רפאל, נוהגים להפתיע דמויות מפורסמות בשיחות טלפון, על מנת לשאול אותן על ענייני אקטואליה שקשורים אליהן. העילה לטלפון לשגרירות היה מינויה הצפוי של שרת התעשייה והמסחר, דליה איציק, כשגרירה במקום השגריר הנוכחי, צבי שטאובר.

לטלפון השיבה אישה שהזדהתה כאשתו של השגריר, ניצה שטאובר, ואמרה שהשגריר לא נמצא. היא דיברה באנגלית וטענה שאינה דוברת עברית, מה שבהמשך התברר כשקר, כשהשיבה לשאלות השניים בעברית. במהלך השיחה, התעקשה האישה על כך שהיא מזהה את אחד המראיינים כ"מיכאל".

האישה שאלה את המראיינים אם הראיון משודר ברשת ב' או בגל"צ, וכשנענתה שהוא משודר בטלוויזיה, אמרה שתלך ללבוש את החליפה שלה (הראיון, כאמור, התבצע בטלפון). היא גם אמרה שהיא מנסה ללא הצלחה למצוא את התוכנית בטלוויזיה שלה, אף שהתוכנית משודרת בכבלים בישראל, והיא נמצאת בבריטניה.

האישה נשאלה אם היא נמצאת בטיפול רפואי, ואמרה שהרופא שלה באמת המליץ לה "להעלות את ה-dosage" (מינון של תרופה). כשנשאלה אם היא יודעת משהו על דליה איציק, השיבה שהיא לא יכולה לומר וביקשה לא ללחוץ עליה.
 

המלצה חמה

 
הקטע הועלה לאתר של "ביפ" למחרת השידור, בשעות אחר הצהריים, ומספר שעות לאחר מכן, הוסר. גם הזנה ידנית של מיקום הקטע לא העלתה דבר, ונראה כי הוא הוסר לחלוטין מהשרתים.

"זאת לא צנזורה", כתב בפורום התוכנית עורך האתר, מושיקו כהן, בתגובה לתלונות ותהיות של גולשים על העלמות הקטע. "אנשי משרד החוץ הביעו תרעומת גדולה מאוד על הקטע, שמוציא את השגרירות באנגליה (ובעיקר, את נציגיה הבכירים) רע מאוד, שלא בצדק. אז כן, התחשבנו בבקשתם (הנחרצת). על זה נריב?".

"התוכנית משודרת בלייב, וודאי שלא היתה כוונה מצד הערוץ לשקר. שי ודרור מעדיפים לדבר עם האדם האמיתי", אמרה לנו מנהלת השיווק של "ביפ", טל לירן. "זו באמת לא היתה אשת השגריר. זה כבר נהיה non-issue מאחר וזו לא היא". לירן אמרה שלא היתה פניה רשמית של משרד החוץ, אלא "המלצה חמה" להסיר את הקטע.

עוזרת דוברת משרד החוץ, עירית שטופר, אישרה לחיים ברשת כי הדוברת, יפה בן ארי, טיפלה בפרשה, אולם סירבה להרחיב בנושא. נועם כץ, סגן הדוברת, מסר את התגובה הבאה: "מדובר במהתלה במסגרת תוכנית סאטירה, ואנחנו ביקשנו להבהיר שלא מדובר באשת השגריר".


טל לירן מבקשת להבהיר, כי הפניה להוריד את הקטע מהאתר לא הגיעה ממשרד החוץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by