ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לינוקס זולה יותר, מודה מנכ"ל ונשיא מיקרוסופט 
 
 אמא שלך זולה! סטיב באלמר (צילום: מיקרוסופט) וחבר   
 
מערכת חיים ברשת

סטיב באלמר כינה את לינוקס "תופעה" ו"מתחרה חדשה וייחודית", והודה ששינתה את האסטרטגיה השיווקית של מיקרוסופט. אבל הוא ממשיך להתעקש: חלונות טובה יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת ההפעלה לינוקס זולה יותר מאשר חלונות של מיקרוסופט, ומהווה לה תחרות ממשית. כך הודה שלשום (ב') נשיא ומנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, בנאום הסיום של כנס שותפי מיקרוסופט, Fusion 2002, שהתקיים בלוס אנג'לס. מאז כניסתה של לינוקס לשוק, הודה באלמר, נאלצה מיקרוסופט לנטוש את הקו השיווקי של המערכת הזולה ביותר, ולהתמקד בערך הכולל שלה לצרכן. על כך דיווח אתר VARBusiness.

"למה השנה הזאת כל כך מעניינת? זו השנה בה הפכה ברורה העובדה, שהתחרות שאנחנו רואים מהתופעה הזאת, שנקראת לינוקס, מדגישה עבורנו את הצורך להחזיק באוסף רחב של נקודות מגע מקצועיות יעילות עם הלקוחות שלנו", אמר באלמר, "וזה מה שהשותפים שלנו מספקים".

"התגאינו בכך שתמיד היינו הבחור הכי זול בשכונה - היינו עם נפח גדול יותר ומחיר נמוך יותר מכל מי שהיה שם, אז זה נובל, לוטוס או כל אחד אחר. סוגיה אחת שיש לנו עכשיו, מתחרה ייחודית, היא לינוקס. לא הצלחנו לגלות איך להגיע לעלות זולה יותר מלינוקס", אמר באלמר לקול צחוקו של הקהל. "אני צריך להגיד מחיר נמוך יותר. אנחנו יכולים להגיע לעלות נמוכה יותר; אנחנו לא יכולים להגיע למחיר נמוך יותר".

"בעבר התרגלנו פשוט להגיד שיש לנו יותר יישומים, יותר יכולות, יותר קלות בשימוש ומחיר נמוך יותר", אמר באלמר, והודה כי החברה נאלצה לשנות את האסטרטגיה השיווקית שלה. "במקרה של המתחרה החדשה והמיוחדת הזאת שיש לנו, לינוקס, אנחנו למעשה נאלצים ללמוד לומר, 'אולי יש לנו מחיר גבוה יותר על זה, אבל תסתכלו על הערך המוסף. תסתכלו איך הערך הזה מוביל למעשה לעלות כללית נמוכה יותר של בעלות, למרות העובדה שהמחיר שלנו עשוי להיות גבוה יותר. תסתכלו על ההבדל בקלות השימוש. תסתכלו על ההבדל במובן של כמה ההצעה שלנו מקיפה ומשולבת'".

לינוקס נבנתה במודל קוד פתוח, בו כל מתכנת יכול לקבל את קוד המקור, ליישם בו תוספות, שינויים ותיקונים, ולהפיץ גירסה משלו, או להציע את שיפוריו לקרנל (ליבה) הרשמית של התוכנה. שיטה זו מוזילה את עלות הפיתוח, משום שהמתכנתים עושים את עבודתם בהתנדבות ומתוך מחויבות פנימית להצלחת התוכנה.

לפי אתר חדשות הטכנולוגיה הרג'יסטר, הוחלף עמוד באתר מיקרוסופט, שהכתיר את העובדה שלינוקס זולה יותר כ"מיתוס", בעמוד שמפרט אילו יישומים קיימים בחלונות אך לא בלינוקס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by