ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חושב שהוא הבוס של האינטרנט 
 
 לכו מפה, לא שולח לכם דיסקים. ספרינגסטין (ארכיון: רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

ברוס ספרינגסטין לא רוצה שהאלבום שלו ידלוף לאינטרנט לפני היציאה הרשמית. העיתונאים והמבקרים לא יקבלו עותק של האלבום, אותו יוכלו לשמוע רק ב"מסיבות השמעה" תחת עיניהם הבוחנות של היחצ"נים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זמר הרוק האמריקאי, ברוס ספרינגסטין, אשר היה פעם "הבוס", לא רוצה שהאלבום החדש שלו, "The Rising", ידלוף לאינטרנט בטרם יציאתו הצפויה ב-30 ביולי. ספרינגסטין החליט לא להפיץ עותקים של האלבום בקרב מבקרים, אלא לתת להם להאזין לאלבום ב"מסיבות השמעה".

המו"לית של הדיסק, חברת קולומביה רקורדס, החליטה למעט בשליחת עותקים מוקדמים של הדיסק לעיתונאים ותחנות רדיו (עד כה נשלחו רק עשרה כאלה, לעומת עשרות עד מאות בדרך כלל), ולקיים את מסיבות ההשמעה, שנערכו בעבר עבור אלבומים של יוצרים כמו דייוויד בואי ורדיוהד.

הדבר עלול לפגוע ביכולתם של המבקרים לעשות את עבודתם נאמנה - דיסקים מצריכים יותר משמיעה אחת, וודאי שנוכחותם של אנשי חברת התקליטים במסיבות לא תועיל לאובייקטיביות.

בנוסף, ישנם כאלה שחושבים שהשחרור המוקדם חשוב למכירות: "אם אתה מנסה ליצור שיר שיהיה להיט, המומנטום של חשיפה תקשורתית ומפה לאוזן עשוי להיות שווה את הסיכון שבדליפה", אמר לניו יורק טיימס דני גולדברג, מנהל חברת המוזיקה העצמאית Artemis Records, ולשעבר מנכ"ל בחברת המוזיקה של וורנר בראד'רז. לדבריו, כדי להגיע לקהל יעד צעיר, צריך להגיע להיכן שהם מוציאים את הכסף שלהם, כלומר באינטרנט.

אגב, השיר הראשי, שהאלבום נושא את שמו, כבר מופץ ברשתות החלפת הקבצים. השיר הושמע ב-Streaming באתר AOL, ואחד הגולשים הצליח למצוא אותו על ידי ניחוש שם הקובץ, להמירו ל-MP3 ולהפיצו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by