ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פשיעה ממוחשבת: יותר מעקב, יותר ענישה 
 
 מהיר ככדור, מסוכן כפצצה. עכבר   
 
מערכת חיים ברשת

חוק חדש בארה"ב יחמיר את הענישה ויקל על ספקיות האינטרנט לעקוב אחר גולשים. יוזם החוק: "עכבר יכול להיות מסוכן כמו כדור אקדח או פצצה". פעילי זכויות אזרח: החוק יעודד העברת מידע על גולשים ללא צו בית משפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הנבחרים האמריקאי אישר אתמול (ב') את H.R.3482, הצעת חוק להחמרת הענישה על פשיעה ממוחשבת. החוק יגביר גם את אמצעי המעקב אחר הגולשים. 385 נציגים הצביעו בעד החוק, ורק שלושה התנגדו. הצעת החוק עדיין לא אושרה על ידי הסנאט.

החוק הנוכחי קובע עונש על פשעי מחשב בהתבסס על הנזק הכלכלי שהם גרמו, ועל העוברים עליו נגזר בדרך כלל עונש מאסר קצר, אם בכלל. בחוק החדש, תתבסס הענישה גם על כוונת מבצע הפשע וקריטריונים נוספים, למשל הכוונה לפגוע במחשבי ממשל רגישים. החוק יאפשר לגזור מאסר עולם על מי שסיכן חיים.

כיום, ספקיות האינטרנט רשאיות לדווח על פעילות של גולש רק אם יש ודאות קרובה שהיא תגרום לנזק או מוות. לפי החוק החדש, רשאיות הספקיות לדווח על כל פעילות חשודה, והן נהנות מחסינות מפני תביעות של הגולשים על הפרת פרטיותם. עוד יחייב החוק את הספקיות לשמור תיעוד אלקטרוני, כמו אימיילים של לקוחות, למשך תשעים יום. רשויות שתקבלנה גישה למידע חייבות לדווח על כך בתוך תשעים יום למשרד המשפטים.

פשיעה ממוחשבת "יכולה להרוס את העסקים, הכלכלה או התשתית הלאומית שלנו", אמר התומך הראשי של החוק, לאמאר סמית' (רפובליקני - טקסס). "עכבר יכול להיות מסוכן בדיוק כמו כדור אקדח או פצצה".

ספקיות האינטרנט מרוצות מהחוק, שמסיר מהן את ההתלבטות לגבי הסיכון שבפעילות הגולשים. פעילי זכויות האזרח חוששים, שהחוק יאפשר לרשויות ללחוץ על הספקיות לספק מידע על הגולשים ללא צו בית משפט.

הבית הלבן לא הביע התנגדות לחוק, מלבד לסעיף אחד שעוסק בהפיכת משרד המדע והטכנולוגיה לסוכנות עצמאית במשרד המשפטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by