ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
צו מניעה למודעות של התנין 
 
 צו מניעה. גייטור   
 
מערכת חיים ברשת

בית המשפט קבע: גייטור לא תוכל להציג מודעות קופצות מעל אתרי התובעים. פרקליט התביעה: זה איתות לכך שננצח במשפט. גייטור: אף בית משפט לא יפסוק נגדנו - זה יפגע בשימוש במגוון תוכנות פופולריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צו מניעה זמני אוסר על חברת גייטור (Gator) להציג מודעות קופצות (pop up) על עמודי אינטרנט של אתרי חדשות, עד לבירור העניין. הצו הוצא על ידי בית המשפט הפדרלי בווירג'יניה, לאחר שבסוף יוני הגישו מספר מו"לי עיתונות בארה"ב תביעה נגד החברה, בטענה שהמודעות שלה מפירות את זכויות היוצרים והסימנים הרשומים שלהם.

גייטור מספקת תוכנה חינמית בשם Gator eWallet, שחוסכת מילוי חוזר של פרטים באתרים שונים על ידי אגירת המידע הזה בעת הקלדתו הראשונה. אל Gator eWallet מצורפת OfferCompanion, שמציעה למשתמש קניות, מבצעים והנחות שונים, בין השאר במודעות קופצות. חלק מהמודעות, נכתב בעמוד ההסבר על התוכנה, "מופיעות בחלונות שצפים מעל מודעות אחרות על עמודי רשת בהם אתם צופים".

המו"לים, ביניהם ניו יורק טיימס, וושינגטון פוסט ודאו ג'ונס, טענו שהמודעות הטעו גולשים ופגעו בהכנסותיהם. גייטור השיבה, שהבקשה למנוע ממנה להציג את הפרסומות עומדת בניגוד למהותה של מערכת ההפעלה חלונות.

פרקליט התובעים, טרנס רוס, אמר שהשופט מיהר לאשר את הבקשה לצו מניעה: "גייטור מפירה את זכויות היוצרים והסימנים הרשומים שלנו. השופט הגיע למסקנה זאת, וחבר מושבעים יקבל החלטה סופית זהה במשפט". לדבריו, הצו שולח מסר ברור לפיו התובעים צפויים לנצח במשפט.

גייטור הודיעה שהיא מקבלת את ההחלטה, אך ביקשה לקיים משפט מזורז. "אנחנו בטוחים שברגע שהעובדות תוצגנה במשפט המתקרב, אף בית משפט לא יוציא פסיקה שמבטלת את זכות הצרכן להחליט לעצמו מה מוצג על מסך המחשב שלו", כתב בהצהרה מנכ"ל החברה, ג'ף מק'פאדן. "פסיקה כזאת תתקוף את זכותו של הצרכן להשתמש במאות תוכנות פופולריות שמציגות אוטומטית חלונות נפרדים בזמן שהצרכן גולש באינטרנט - מה-Gator eWallet ל-AOL Instant Messenger, האנטיווירוס של נורטון ויישום התזכורת של מיקרוסופט אאוטלוק".

לדברי החברה, הצו תקף רק לגבי אתרי התובעים, ועל כן יש בכוונתה להמשיך לפעול כרגיל, כלומר להציג מודעות כאלה על גבי אתרים אחרים.

רוס העריך, שהמשפט בתיק יחל לפני סוף השנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by