ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ההורדה חייבת להימשך 

ההורדה חייבת להימשך

 
 
סער קרני

מורידים קבצים מהרשת במהירות וביעילות, מעבירים אותם אח"כ לחברים בצורה נוחה, הופכים את תוכנת KaZaa לטובה יותר ולנטולת פרסומות, מכינים צלצולים אישיים לטלפונים סלולאריים ומשתתפים במשחק טניס משובח. ויש גם המלצות שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – Download Accelerator Plus

 
חידה: מהי התוכנה הראשונה שמורידים מהרשת אחרי שמסיימים להתקין את המחשב? איי.סי.קיו? לא. קאזאה? שלילי חזק. ווינאמפ? אתם החוליה החלשה, שלום. ובכן, התוכנה הראשונה שיש להוריד היא התוכנה שבעזרתה מורידים אח"כ את כל שאר התוכנות – מנהל הורדה (Download Manager). מנהל הורדה, כשמו כן הוא, מסייע לכם בהורדת תוכנות מרשת האינטרנט בצורה המהירה והיעילה ביותר. נכון, דפדפני האינטרנט מציעים מנהלי הורדה מובנים (הכוונה לתיבות הדו-שיח שנפתחות בכל פעם שמורידים תוכנה מהרשת), שלכאורה אמורים לעשות את המלאכה בצורה המהירה ביותר, ללא צורך בשום תוכנה חיצונית, אבל כמו במקרים דומים אחרים – יש לכאורה, ויש מציאות.

מנהלי הורדה מציעים כמה וכמה יתרונות חשובים לעומת הורדה באמצעות הדפדפן, כששני החשובים שבהם הם המהירות והחידוש של הורדות שנקטעות באמצע. כאשר מורידים קובץ באמצעות הדפדפן, ההורדה מתבצעת מהאתר שבו אנו נמצאים. מנהל הורדה, לעומת זאת, מחפש אתרים נוספים שמהם ניתן להוריד את הקובץ המבוקש ("מירורים") ומבצע את ההורדה מהאתר המהיר ביותר. בנוסף, מנהלי הורדה רבים "יודעים" לפצל את הקובץ לחלקים, ולבצע את ההורדה ממספר אתרים במקביל, וגם עובדה זו מאיצה את המהירות. עניין לא פחות חשוב, ואולי אף יותר, הוא חידוש הורדות שנקטעו לפני סיומן, מכל סיבה שהיא. הורדה שבוצעה באמצעות הדפדפן ונקטעה באמצע יש להתחיל מהתחלה, וכל הזמן שבוזבז על הורדת הקובץ הולך לבלי שוב. לא כך כאשר משתמשים במנהלי הורדה, אשר יכולים לחדש הורדות מהנקודה שבה הן הופסקו.
 
 
ישנן תוכנות רבות וטובות המתהדרות בתואר מנהל הורדה, אבל כמו בכל תחום אחר, גם כאן יש אחת שהיא הטובה ביותר, ושמה Download Accelerator Plus, או בקיצור DAP. בעזרת DAP, המשימה השגרתית של הורדת קבצים מהאינטרנט הופכת לקלה ונוחה במיוחד. התוכנה משתלבת באופן מלא בדפדפן, ולאחר ההתקנה ניתן להפוך אותה לברירת המחדל. החל מרגע זה, בכל פעם שתבצעו הורדה של קובץ כלשהו מהרשת, התוכנה תקפיץ את עצמה אל שולחן העבודה, מוכנה ומזומנה לביצוע המשימה. עם זאת, ניתן בכל עת לבטל את השימוש האוטומטי בתוכנה, באמצעות בחירה באפשרות המתאימה מהתפריט.

לאחר התקנת התוכנה מומלץ לגשת לתפריט האפשרויות שלה, ולהתאים את ההגדרות השונות: סוג החיבור שברשותכם, המדינה בה אתם נמצאים (להשגת מהירות הורדה מקסימלית), התיקייה שבה יישמרו הקבצים, מספר הקבצים שמורדים במקביל ועבור אילו פורמטים של קבצים התוכנה תיכנס לפעולה. אפשרויות וכלים נוספים שהתוכנה מציעה: עבודה מאחורי שרת פרוקסי, יצירת קובץ לוג של כל ההורדות, סריקה אוטומטית של הקבצים באמצעות תוכנת אנטי וירוס, קביעת תור הורדות ותזמון הורדות למועדים שונים, חיפוש קבצים מסוגים שונים ברשת, הצגת תוכנת של קבצי ארכיב עוד לפני הורדתם והתנתקות מהחיבור לרשת עם סיום ההורדה.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 1.1MB
 

לא למקצוענים בלבד – WWW File Share

 
לא יהיה זה מוגזם להניח שכל אחד מאיתנו נתקל מדי פעם בפעם בצורך להעביר קובץ זה או אחר ממחשב אחד למחשב שני. זה יכול להיות משחק, קובץ Word כלשהו או סתם תמונה שהורדנו מאוחר בלילה ואנחנו רוצים להפיץ בין החבר'ה. כידוע, ישנן לפחות שתי שיטות מוכרות לביצוע המשימה. האחת פרימיטיבית, ומוכרת גם מהימים של טרום האינטרנט (הייתה פעם תקופה כזו, בחיי!), והיא באמצעות הדיסקט הישן והטוב, והשנייה מנצלת את הדואר האלקטרוני כדי להעביר באמצעותו קבצים מסוגים שונים. ובכן, הרשו לנו לבשר לכם כי קיימת גם דרך שלישית, ולא, אנחנו לא מתכוונים למפלגה המיתולוגית של אביגדור קהלני.

WWW File Share היא התוכנה שמציעה את השיטה הקלה, הנוחה והמהירה ביותר, קרוב לוודאי, להעברת קבצים בין מחשבים. העיקרון פשוט: אתם מגדירים תיקייה מסוימת שבה נמצאים הקבצים שאתם מעונינים להעביר, והתוכנה הופכת את המחשב שלכם לשרת, ומאפשרת גישה אל התיקייה הספציפית שהגדרתם (ורק אליה!) מכל מחשב אחר שמחובר לאינטרנט. כל מה שנותר הוא להעביר את כתובת השרת אל האדם שעימו מעונינים לחלוק את הקבצים, והוא יכול להתחבר אל המחשב שלכם ולהוריד את הקבצים כמו מכל שרת רגיל אחר, בעזרת דפדפן האינטרנט וללא צורך בשום תוכנה מיוחדת. פורט ברירת המחדל שבו עובדת התוכנה הוא הפורט של פרוטוקול HTTP (פורט 80), אך המשתמש יכול לשנות זאת ולקבוע כל פורט אחר.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 451KB
 
 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים

 
קאזה חדשה - Diet Kaza

אם יש מישהו ממשתמשי תוכנת KaZaa שכמות הפרסומות\הבאנרים\הפופ-אפים\ה Spyware (אין צורך למחוק את המיותר) שנלווים לתוכנת שיתוף הקבצים הפופולרית לא עלתה לו עדיין על כל העצבים, נראה שהעצבים שלו עשויים מברזל. האורחים הבלתי רצויים האלה, פרט להיותם מטרד רציני, גם תופסים רוחב פס יקר ומאיטים את מהירות הורדת הקבצים, ולכן לא יהיה זה מוגזם להניח שהרוב המכריע של משתמשי התוכנה ישמחו להיפטר מהם. Diet Kaza היא, לפיכך, תוכנה חיונית לכל מי שמעשיר את מאגר השירים, הסרטים והתוכנות שלו באמצעות KaZaa. בעזרת היישום הזה ניתן להיפטר מכל הפרסומות וקבצי ה Spyware המצורפים ל KaZaa, להאיץ את מהירות הורדת הקבצים, לקבל תוצאות חיפוש רבות וטובות יותר, לסלק כפתורים מיותרים שונים, להוסיף אפשרות חיפוש מהיר אל ה-Tray ועוד מספר אפשרויות שימושיות. גם משתמשי Grokster ו Morpheus יכולים ליהנות מ Diet Kaza.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 608KB.
 

Coding Workshop Ringtone Converter

 
תמיד נחמד להחליף את הצלצולים הסטנדרטיים של הטלפונים הסלולאריים במנגינות של להיטים, בנעימות מתוך סרטים או סתם במוסיקה אהובה. נכון, החברות הסלולאריות מציעות לנו מאגר גדול של צלצולים במכשירים ובאתרי האינטרנט שלהן, אבל תמיד יש צלצול ספציפי שרוצים ודווקא הוא לא זמין, תרתי משמע. Coding Workshop Ringtone Converter היא תוכנה המאפשרת להכין צלצולים עבור מכשירים של יצרני מכשירים סלולאריים רבים, כולל אריקסון, מוטורולה, נוקיה, פאנאסוניק, סמסונג ועוד.

ניתן למצוא עשרות צלצולים מוכנים (שמרביתם זמינים להתקנה רק בגרסה המלאה), הממוינים לפי קטגוריות שונות: סרטים מצוירים, מוסיקה קלאסית, קולנוע, טלוויזיה וכו'. ניתן גם לייבא קובץ בפורמט MIDI וליצור ממנו צלצול, ואם כל זה לא מספיק, הרי שהתוכנה מכילה גם מנוע חיפוש פנימי, שבעזרתו תוכלו לחפש צלצולים נוספים ברשת. Ringtone Converter היא גם תוכנה קומפקטית שכיף להשתמש בה, ולכן היא בגדר חובה לכל מכורי הסלולארי.

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 207KB
 

שחקו אותה – Tennis Elbow

 
חובבי משחקי הכדור יכולים למצוא במחשב נחמה מסוימת לחוסר ההכרה של העולם בכשרון הגדול שלהם. לאוהדי הכדורגל יש את סדרת משחקי פיפ"א, מי שמעדיף כדורסל יכול ליהנות ממשחקי NBA-Live, וגם לחובבי הטניס יש צ'אנס לשחק אותה בגדול, עם Tennis Elbow. מדובר במשחק מוצלח במיוחד, עם גרפיקה מצוינת ביחס למשקל הסביר בהחלט שלו. הגרסה המלאה מאפשרת לשחק במספר רמות קושי ועל מגרשים מכמה סוגים (חימר, דשא, אולם), אולם גם מגרסת הדמו, המאפשרת לשחק על מגרש חימר בלבד, ההנאה מובטחת. ניתן לחבוט סוגי חבטות שונות, להתאמן, לערוך משחק רגיל או משחק זוגות ולבחור פרופילים שונים של שחקנים. פשוט יופי של משחק.

רשיון: דמו
גודל קובץ להורדה: 3.55MB

 

התוכנות שלכם

לירן שפירא מקרית ביאליק ממליץ על PalTalk:

"PalTalk היא תוכנה מאד פופולארית ברחבי העולם, ורק בישראל משום מה לא כל כך שמעו עליה", מספר לנו לירן. "מדובר בתוכנת צ'אט מצוינת, שיש בה קהילה יהודית גדולה וקבועה, המורכבת בעיקר מיהודים ומישראלים לשעבר שחיים בחו"ל. התוכנה היא למעשה תוכנת מסנג'ר, התומכת גם באודיו וגם בוידאו ויש בה אינספור חדרי שיחה שבהם אפשר גם לנהל שיחה קולית רגילה באיכות מצוינת. לסיכום, תוכנה שווה ביותר, ואני ממליץ עליה בחום".

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 925KB


עדכוני גרסאות

ICQ 2002a – גרסה build #3728 של תוכנת המסרים המיידיים הפופולארית בעולם

Explorer 2002 – גרסה 2.0 לדפדפן האינטרנט המרהיב

פנדה אנטי-וירוס טיטאניום - גרסה 2.03.02 לחבילת האנטי-וירוס המצוינת
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by