ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רמי יצהר ישלם 50 אלף ש"ח על הוצאת לשון הרע 
 
 אינו זוכר ידיעות מוטעות. ``עניין מרכזי`` (מימין: יצהר)   
 
עידו קינן

יפצה את סגן ראש עיריית כפ"ס, זיו גוטליב, לאחר שפרסם ידיעה שגויה, לפיה הוא מקבל משכורת בדרך עקיפה. גוטליב: אני שבע רצון מפסק הדין. יצהר: חבל שהסוגיה לא התבררה כפי שהיינו רוצים שתתברר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רמי יצהר, הבעלים והעורך הראשי של אתר החדשות "עניין מרכזי", וכן חברת "אטרקציה - חברה לתקשורת המונים בע"מ", ישלמו 50 אלף שקל לסגן ראש עיריית כפר סבא, זיו גוטליב, ויתנצלו בפניו. זאת, במסגרת הסכם פשרה בתביעת דיבה שהגיש גוטליב לפני כשנתיים. התביעה נסובה אודות ידיעה באתר, בה נטען כי גוטליב מקבל תשלום על תפקידו כסגן, אף שלמעשה הוא מבצע תפקיד זה ללא שכר.

גוטליב מונה לתפקיד בספטמבר 2000 ללא שכר, במסגרת הסכם קואליציוני עם סיעת מרצ, אליה הוא משתייך. לפי הידיעה, נכנסה מרצ לקואליציה "מסיבות כלכליות", ובהמשך נכתב: "זיו גוטליב [מונה] כממלא מקום יו"ר החברה הכלכלית וסגן ראש עיר ללא שכר (את השכר גוטליב מקבל מתפקידו כמ"מ החברה הכלכלית)". לדברי גוטליב, הידיעה הוצגה במקומון כפר סבא שבאתר במשך חודש.

"לאחר בדיקה, הנתבעים מאשרים כי הפרסום אינו נכון", נכתב בהסדר הפשרה, שקיבל היום תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בכפר סבא. "התובע איננו מקבל כל שכר או תמורה כספית אחרת עבור עבודתו כסגן ראש עירית כפ"ס או כמ"מ יו"ר החברה הכלכלית של עירית כפ"ס - עבודתו זו נעשית ללא תמורה".

"אני שבע רצון מפסק הדין, שהוכיח את צדקתי", אמר גוטליב בתגובה ראשונה לחיים ברשת.

"אם פסק הדין לא היה ניתן בפשרה, זו היתה הפעם הראשונה בישראל שנפסק פיצוי בתביעת לשון הרע בעיתון שמתפרסם רק באינטרנט", אמר פרקליטו של גוטליב ואחיו, עו"ד ניצן גוטליב.

"בשל טעות משפטית בהגשת כתב ההגנה מטעם חברת הביטוח, לא מתאפשר ל"עניין מרכזי" להתגונן כראוי, ולכן התפשרה חברת הביטוח מחוץ לכותלי בית המשפט בטרם התבררה הסוגיה כפי שהיינו רוצים שתתברר, וחבל", מסר יצהר בתגובה. לדבריו, הוא כלל לא קשור לתביעה, וגם לא כתב את הידיעה האמורה.

"זה תיק שמשפטית יכול היה להעלות שאלות כבדות משקל ומעניינות, גם לגרסת השופט", אמר פרקליטו הנוכחי של יצהר, עו"ד ליאור דובדבני, שהחליף פרקליט קודם שייצג אותו. "אבל מכיוון שלצערי, כתב ההגנה והמוסכמות לניהול התיק, אליהם הגיעו בא כוח התובע ובא כוחו הקודם של עניין מרכזי, הביא למצב בו בשלב ניהול המשפט הנוכחי נוצר צורך להתפשר, בלי שתהיה אפשרות לברר את הסוגיות שהיו יכולות להתברר".

בראיון למוסף "עסקים" של מעריב, שהתפרסם באמצע יוני, נשאל יצהר אם הוא אינו חושש, שידיעות מוטעות יפגעו במוניטים העיתונאי שלו. הוא השיב: "אני מאוד סומך על מקורותיי, ולא זכור לי מקרה שפישלתי בו. אני צריך לעבוד עשר שנים עם האיכות הנוכחית שלי, כדי שיהיו לי עשרה אחוזים מהטעויות שיש בעיתונים האחרים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by