ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקי מחשב עושים אותך לא-רגיש 
 
 תעזבו את המחשב. ילדים יפניים רגישים (אילוסטרציה: רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר יפני קובע: משחקים לאורך זמן מורידים את הרגישות והיצירתיות. עורך המחקר: עדיף שילדים ישחקו בחצר עם חברים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק לאורך זמן במשחקי מחשב גורם לירידה בפעילות באונות הקדמיות של המוח, האחראיות על רגשות ויצירתיות. הדבר עלול לגרום לאיבוד ריכוז, להתרגזות מהירה ולקשיים בתקשורת עם אחרים. כך עולה ממחקר של אקיו מורי, פרופסור בפקולטה למדעים ולאומנויות באוניברסיטת ניהון היפנית, עליו מדווח אתר החדשות היפני מאיניצ'י.

מורי ניתח גלי מוח של 240 נבדקים בין הגילאים 6 ל-29. הוא הפריד בין גלי האלפא, שמרבים להופיע כשהמוח נח, לבין גלי הבטא, שמעידים על חיוניות ורמה של מתח באונות הקדמיות. הנבדקים חולקו לקבוצות שונות, בהתאם לזמן שהם משקיעים במשחקים.

אצל הקבוצה ה"נורמלית" - האנשים שממעטים לשחק במשחקי מחשב, גלי הבטא היו תמיד חזקים יותר מגלי האלפא, ולא חל שינוי משמעותי כשהחלו לשחק. אצל קבוצת ה"חצי משחקי מחשב", שמבלים בין שעה לשלוש שעות כל יום, בין שלושה לארבעה ימים בשבוע במשחקי מחשב, גלי הבטא היו בערך זהים לגלי האלפא לפני המשחק, וירדו במהירות אל מתחת לרמה של גלי האלפא עם תחילת המשחק.

בקבוצת ה"משחקי וידאו" - שמשחקים בין 2-7 שעות ביום, כל יום, גלי הבטא היו קרובים לאפס באופן קבוע, מה שמעיד על כך שהם כמעט ולא משתמשים באזורים הקדמיים במוח. אנשים אלה העידו שהם מתרגזים בקלות, מתקשים בריכוז ונתקלים בבעיות בקשר עם חברים.

עוד עלה מהמחקר, שבעת משחק עבדו רק עצבי הראיה והתנועה. לאחר תקופה ממושכת של משחקים במחשב, הירידה בפעילות האונות הקדמיות הפכה לכרונית, וזו לא שבה לקדמותה.

"אני רוצה שאנשים יהיו מודעים לאיכות המשחקים והזמן שאנשים צעירים מבלים במשחק בהם בשנים המוקדמות של חייהם, כשהרגשות מתפתחים", אמר מורי. "בזמן הילדות, לשחק בחוץ עם חברים, ולא במשחקי מחשב, היא האפשרות הטובה ביותר". מורי אמור להציג את תוצאות המחקר בסתיו, בפגישה של האגודה לחקר המוח בארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by