ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"חדשות מחלקה ראשונה" בוחן את נכונות הגולשים לשלם 
 
 גם אני יכול לנסות. חדשות מחלקה ראשונה   
 
עידו קינן

האם תסכימו להירשם כדי לקבל ניוזלטר חינם? ולשלם על תכנים ייחודיים? אחרי Ynet ומעריב, גם יואב יצחק ממשש את הדופק של היד שמחזיקה את הארנק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר "חדשות מחלקה ראשונה" (NFC) של העיתונאי יואב יצחק החל בבדיקת נכונות הגולשים להירשם ולשלם עבור תכנים. בסקר שפורסם בשבוע שעבר באתר, נשאלים הגולשים אם הם מוכנים להירשם על מנת לקבל ניוזלטר חינם, ולשלם עבור תכנים ייחודיים באתר. הסקר, תחת הכותרת "משוב מחלקה ראשונה (2002) - אתרי חדשות", ייסגר להצבעה ב-17 ביולי.

"העיתונות המקוונת באינטרנט, מצויה עתה בפני עידן חדש: הצורך לייצור מקורות מימון להפעלת אתרי האינטרנט", נכתב בהקדמה לסקר, "לכן מנסים עתה גורמים שונים לבדוק, האם המשתמש - הצרכן הסופי, יסכים להשתתף בנטל". כותרת המשנה של הסקר מצביעה על עיקרו: "שאלת השאלות: האם ישלמו המבקרים עבור חדשות חמות ומידע מקורי".

בסקר מתבקשים הגולשים לדרג עשרה אתרים (Ynet, מעריב, הארץ, גלובס, דה מרקר, וואלה, נענע, MSN, תפוז ו"חדשות מחלקה ראשונה") בחמש קטגוריות: אמינות, מקצועיות, ידידותיות למשתמש, הנכונות להירשם עבור ניוזלטר חינם והנכונות לשלם "סכום סביר" עבור תכנים ייחודיים. כל קטגוריה מדורגת בציון מ-1 (הנמוך ביותר) עד 5 (הגבוה ביותר).

"חדשות מחלקה ראשונה", שהושק בדצמבר 2000, אינו אתר החדשות הישראלי הראשון, שמגשש בנושא התשלום בזמן האחרון. לאחרונה החל אתר הארץ לדרוש רישום לקריאת תכני המהדורה המודפסת; Ynet החל לדרוש רישום מגולשים מחו"ל; ואתר מעריב זכה בסוף יוני למתיחת פנים קונספטואלית שהעבירה את הדגש לתכנים המקוונים, במה שמנכ"ל מעריב אינטרנט, שמעון שפירא, הגדיר חלק מהיערכות עתידית לגביית תשלום.

מעריב ניסה גם הוא להתייעץ עם הגולשים בנושא התשלום. ב"סקר גולשי חו"ל", שפורסם באתר באפריל אשתקד, השאלה המרכזית היתה, איך יגיב הגולש אם יתבקש לשלם 15 דולר לחודש עבור כניסה לאתר. הסקר יועד לגולשים לאתר מחו"ל, והגולשים מישראל התבקשו להתעלם ממנו.

עד עליית הכתבה, השיבו לסקר של "חדשות מחלקה ראשונה" מאות ספורות של גולשים, והמגמה המסתמנת היא חוסר נכונות לשלם עבור תכנים.

יצחק סירב להגיב לפנייתנו בנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by