ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סימפיוטר, מחשב כף יד לעניים, יושק החודש 
 
 יצמצם את הפער הדיגיטלי. סימפיוטר   
 
מערכת חיים ברשת

יעלה כ-200 דולר, ויאפשר למספר משתמשים לחלוק מחשב אחד. מבוסס על מערכת ההפעלה לינוקס, שהשימוש בה חינם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחשב כף היד סימפיוטר (Simputer), שמחירו בין 200 ל-470 דולר, יושק החודש בהודו, כך מסרה אנקור סופטוור (Encore Software), שבכירים בה יזמו את ייצור המחשב. סימפיוטר מיועד לעניים, שידם אינה משגת לקנות מחשבים יקרים, במטרה לצמצם את הפער הדיגיטלי ביניהם ובין בעלי האמצעים. מספר מדינות נוספות כבר הביעו עניין במכשיר.

יוזמת הסימפיוטר הושקה באפריל אשתקד, על ידי הארגון שלא למטרות רווח Simputer Trust, שנוסד על ידי בכירים באנקור סופטוור ופרופסורים ב-Indian Institute of Science. השם Simputer מורכב מ-SIM (ראשי תיבות של Simple, Inexpensive ו-Multilingual, כלומר פשוט, זול ורב-לשוני), והסיומת puter מהמילה computer (מחשב).

המחשב, שיופעל באמצעות שתי סוללות AA, יכיל יישומים כמו תיבה קולית, תוכנת הקראה מטקסט, נגן MP3 וחיבור לאינטרנט. הוא יגיע עם 32 או 64 מגהבייט RAM, ובמספר דגמים שיעלו בין 214 ל-469 דולר. ההכנסה השנתית הממוצעת בהודו עומדת על כ-450 דולר, ומחשב אישי עולה שם כ-600 דולר. הסימפיוטר ישתמש במערכת ההפעלה החינמית לינוקס, והמידע יוכל להישמר בכרטיסים חכמים, מה שיאפשר למספר משתמשים להשתמש במחשב אחד, ולחסוך בהוצאות.

קשיי מימון וסוגיות שיווקיות עיכבו את השקתו של סימפיוטר. באתר החברה ניתנים לינקים לידיעות חדשותיות עליו, שמכריזות על תאריכי השקה שונים, בהם אפריל ומאי השנה.

אולם כעת מוסרת החברה, שהיא כבר החלה בייצור. "אנחנו במהלך ייצור 200 סימפיוטרים החודש, וכ-1300 עד 1400 עד ספטמבר, בהתבסס על הפוטנציאל וההזמנות הקיימות", אמר יו"ר אנקור סופטוור, וינאי דשפנדה. דגמי ניסיון הוזמנו על ידי ממשלות מקומיות, בנקים שיתופיים וחברות למוצרים ביתיים. בנוסף, דגמים כאלה כבר נמכרו למספר מדינות, ביניהן ארה"ב, אוסטרליה, שבדיה וצרפת.

להערכת דשפנדה, המכירות יעלו לחמישים אלף יחידות בשלהי 2003. החברה לא צופה רווחים ממכירות החומרה, אלא מתוכנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by