ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרב על הלינק מתחדש 
 
 
מערכת חיים ברשת

בית משפט דני פסק ביום ו' נגד אתר חדשות, אשר פרסם קישורים למאמרים מעיתונים דניים מתחרים. בעקבות הפסיקה, הקישורים נעלמו אך מנהל האתר טוען "כי לדבר תהיינה השפעות על כל מנועי החיפוש בעולם". הערעור על ההחלטה כבר בדרך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפסיקה תקדימית, שמערערת את אחד העקרונות הבסיסיים ביותר של האינטרנט - קישורים חופשיים בין אתר לאתר - פסק אתמול בית משפט בדנמרק נגד שירות חדשות אינטרנט מקומי, אשר פרסם באתרו קישורים לעיתוני חדשות דניים.

בית משפט מקומי של קופנהגן (הנחשב לנמוך ביותר בהיררכיה וממונה גם על ההוצאה לפועל) פסק ביום ו' כי אתר החדשות Newsbooster.com נתון בתחרות ישירה עם העיתונים וכי הקישורים הישירים למאמרים ספציפיים, אשר הופיעו באתר Newsbooster, מהווים פגיעה ברווחי העיתונים מן הפרסומות המופיעות באתריהם.

הפסיקה מצטרפת לשורה של פסיקות ברחבי העולם, העוסקות בסוגיה זו, הנקראת Deep Linking (קישוריות עמוקה). הכוונה היא לקישורים המובילים ישירות למידע או שירות, הנמצאים ב"עומק" האתר, ובכך עוקפים את הפרסומות, הישירות והעקיפות, המופיעות בעמודים הראשיים של האתר. עד לפסיקה זו, הפסיקות היו לטובת הגוף המקשר. מיד עם היוודע דבר הפסיקה, הוריד אתר Newsbooster את הקישורים לכל העיתונים השייכים ל"איגוד המו"לים לעיתונות דנית", אשר הגיש את התלונה של האתר. האיגוד בירך על הפסיקה. "לו בית המשפט היה פסוק אחרת, היה לנו מאוד קשה לעשות עסקים", אמר אב דאל, דובר האיגוד.

לעומתו, אמר אנדרס לאוטרופ, מנהל Newsbooster, כי הוא "בהלם קשה עקב הפסיקה", וכי לפסיקה תהיינה השפעות רבות לגבי כל מנועי החיפוש. המודל של Newsbooster דומה למרבית מנועי החיפוש באינטרנט. המנוי מקליד מילות מפתח, ממש כמו במנוע חיפוש, ומקבל את רשימת המאמרים הרלוונטיים.

בנקודה זו טמון ההבדל בין Newsbooster ובין מנועי החיפוש. השימוש באתר הוא בתשלום. בנוסף, למנויים ניתנת האפשרות לקבל את תוצאות החיפוש - ישירות לתיבת האימייל.

אתר Newsbooster מחזיק מאגר קישורים לכ-4800 אתרי תוכן וחדשות ברחבי בעולם ומתכוון לערער על הפסיקה. "איננו גונבים מידע", יטען האתר בערעור, "אלא רק מקלים על מציאתו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by