ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שררה 2000  

שררה 2000

 
 
אילנה כהן פנר, נשים

תקריות מביכות של מנהיגי עולם, גם אלו שלנו, מביאים את אילנה כהן פנר, עורכת פורטל נשים, למסקנה נחרצת: יש לחייב את המנהיגים ונשותיהם לעבוד בדיקה פסיכוטכניות. ככה נמנע מפרשיות כמו לאה רבין והדולרים ושרה נתניהו. מאמר מערכת של "נשים ברשת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הקודם והנוכחי, עם רעיותיהם. רויטרס
 ראש הממשלה הקודם והנוכחי, עם רעיותיהם. רויטרס   
באדיבות אתר נשים ברשת

כידוע ראשי ממשלות ונשיאים גם הם בשר ודם (ראה פרשת קלינטון ומוניקה) ואינם פועלים בחלל אחר.
לבנות ולבני זוגם יש השפעות ולחצים עליהם לטוב ולרע, מה עוד שבנות הזוג ובני הזוג (ראו מקרי תאצ`ר ומלכת אנגליה) משתתפים מרצונם ושלא מרצונם בטקסים , קבלות פנים , מאיישים עמותות וארגונים ועוד.
עד כדי כך תפקידם הבלתי פורמלי חזק , שנשיאים וראשי ממשלות אינם יכולים להתגרש בעת או לפני תפקידם.
במקרים מועטים נמצא ראשי ממשלה ונשיאים רווקים ובודדים, כמו ראש ממשלת קנדה לשעבר, פייר טרודו גולדה מאיר ועוד. במקביל אין לזלזל בתפקיד התקשורת.

התקשורת אוהבת לספק את סקרנותם של ציבור הבוחרים והעם , או אפילו יוצרת את ההתעניינות המרובה בנושאים טפלים (כגון מה לבשה נאוה ברק בבית הלבן) כמו בנושאים חשובים. לאן שנפנה נראה שמתחילת המאה , בני ובעיקר בנות זוג (עדיין לצערנו, אין הרבה נשים הנושאות בתפקידי ראשי ממשלה ונשיאים) מפילים ומפילות נשיאים, ראשי ממשלה וממשלות.
 
מאחורי גבה. ביל והילרי קלינטון
 מאחורי גבה. ביל והילרי קלינטון   
אולי החוקרים הסוציולוגיים והפסיכולוגיים ייתנו דעתם מדוע שליט עולם, המסוגל לשלוט על ארצו ועל ארצות העולם, נופל לעתים בגלל , מעשים "קטנים", של זוגתו . או שהוא עדיין מרשה לה לעסוק בדברים הקטנים, אשר אח"כ מפילים אותו, או שהוא עסוק מדי מכדי לדעת.

השערתי היא שכנראה עם בוא השררה, הגבולות של המותר ולא מותר אובדים אל מעבר לאופק. כפי שקרה הדבר אצל ראש ממשלת פקיסטאן לשעבר בנזיר בוטו, אשר למרות ניסיונה כבת לנשיא, סולפיקר אליבוטו, ולמרות לימודיה באוקספורד , לא הצליחה להשתלט על תאוות הבצע והשלטון של בעלה , אשר רצח את אחיה , ושדד את קופת המדינה הביא למפלתה, למאסרו , להרחקת ילדיה לגלות, ועוד.

גם אצלנו היו מספר מקרים מביכים עד מפלילים, כמו דאגותיה של פולה בן גוריון, דרך להפלת הממשלה בגין פרשת חשבון הבנק של לאה רבין , ועד לחשבון פתוח של שרה ובנימין נתניהו. כלומר השיטה הנוכחית אינה מביאה כבוד למדינה כלפי חוץ מורידה את כבוד המשרה והאמון של העם בתפקידים ובבעלי התפקידים ולבסוף פוגעת בנבחרים ובמשפחותיהם. נדמה כי רק התקשרת חוגגת.

כמעט לכל תפקיד בחיינו המודרניים אנו נדרשים לעבור בחינות פסיכוטכניות, מהמלצר המתחיל במקדונלד`ס ,דרך מנהלים בכירים, עד מלכת היופי בנימוק שגם היא צריכה לייצג את ישראל. האם ראש הממשלה ואשתו אינם צריכים לייצג אותנו?
 
לכן הצעתי הפשוטה היא כדלקמן: מועמדים אשר מגישים את מועמדותם לראשות הממשלה יעברו בחינות פסיכוטכניות, הם ובני זוגם. גנבים ,שקרניים ובלתי יציבים פוטנציאלים לא יוכלו להיבחר.
כמובן שבהצעה זו ישנה סכנה של ניסיון מניפולטיבי של מנגנון מפלגתי להטות את התוצאות לכיוון מועמד מועדף. על מנת להתגבר על כך אני מציעה שגוף נייטראלי כמו מבקר המדינה יבחן את התוצאות בשתיים או שלוש המפלגות המובילות.
תהליך דמוקרטי יפה מצאנו בארה"ב בתהליך מינוי של שופט עליון , שבו קבל עם וטלביזיה מתראיין שופט עליון על מעשיו בעבר, ונאלץ להשיב על שאלות "קטנות" למה לא השכיר את הדירה ל- X ועוד. השופט אשר מחר ידון גדולים, יושב על ספסל הנחקרים ומשיב על שאלות ומוכיח לנו למה הוא מתאים ונקי.

נסיים עם הפאן הנשי. כיום, מצבנו הוא שגם אנו לא מספיק נמצאות במעמד הנבחרות, ובתור "מוצמדות" יש בין הנשים כאלה שמבישות את תפקיד בעליהן, ומצדיקות בכך את הגלגל שנוצר של "למה לבחור בהן." אחת שלא ביישה היא הילארי קלינטון והנה היא רצה לסנאט הניו יורקי בקרוב.

היא הוכיחה שאין שני זנים של נשים: אחת "אשתו של" ואחת "מתאימה בפני עצמה" . גם בתור אשתו של, ידעה לבטא את עצמה ולתרום ולהתפתח, וגם לכשעצמה ראויה לרוץ למשרה רמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by