ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתם בצבא עכשיו 
 
 
אמיר פוקס, Gamer

America’s Army, משחק המלחמה החדיש שנוצר ע"י צבא ארה"ב, ניתן כבר להורדה ברשת, ובחינם. המדריך שלפניכם יעשה לכם את הטירונות לקלה יותר. אולי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דמיינו לעצמכם לרגע, משחק פעולה מרובה משתתפים חדש, המפותח בימים אלו בהשקעה של מיליוני דולרים. משחק פעולה שישלח אתכם לפעולה צבאית מאחורי קווי האויב, שיאפשר לכם לעלות בדרגות במהלך הקרבות, לפקד על שחקנים אחרים ואפילו יבוסס על המנוע הגרפי המצוין של Unreal. נשמע טוב? עכשיו דמיינו שכל זה, מחולק לכם בימים הקרובים בחינם, באופן חוקי לחלוטין, דרך האינטרנט.

החדשות הטובות באמת הן שלא מדובר בפרויקט דמיוני: צבא ארה"ב שחרר אתמול, ייתכן אפילו שבעיתוי הלא-מפתיע של הארבעה ביולי, את America's Army, משחק פעולה חדש ומרשים, אשר פותח ע"י צוות צבאי מיוחד ומפתחי משחקים מנוסים. לא פחות משבעה מיליוני דולרים הקצה צבא ארה"ב לפרויקט זה, מתוך מטרה להפוך אותו לכלי שיווקי, שיגרום למאות אלפי שחקנים לשחק, ליהנות ו – כמובן - לשאוף להתגייס לצבא ארה"ב. באופן אישי, לא לגמרי ברור לי כיצד משחק פעולה בסגנון Counter Strike יגרום לעשרות אלפי נערים לחלום להתגייס לצבא - אחרי הכל, השחקנים הנלהבים יהרגו וייהרגו עשרות פעמים לפחות (וירטואלית, כמובן) במהלך המשחק. כך או כך, בשורה התחתונה אנו עתידים לזכות בקרוב במשחק פעולה מרהיב במיוחד, חינם.

שני מצבי משחק שונים מרכיבים את America`s Army, והם מפותחים מפותחים ע"י שני צוותים שונים לחלוטין. המצב הראשון הוא משחק ניהול, אשר יאפשר לכם לשחק חייל פשוט, מהתגייסותו לצבא אמריקה, דרך לימודיו השונים, התמחויותיו השונות ועד להפיכתו לסמל מחלקה.

 
 
המצב השני, והבולט יותר של המשחק, הוא משחק פעולה מרובה משתתפים, אשר יאפשר לכם להיכנס לנעליו של חייל צבא ארה"ב כחלק מפלוגה, יחידה ואף מחלקה שלמה של עד שלושים ושישה חיילים, במשימות מאחורי קווי האויב. סגנון המשחק מוכר: מדובר בדור החדש של משחקי הפעולה, בסגנוןCounter Strike, שנותנים דגש לעבודת צוות ורצון עז לחסל את שחקני הקבוצה המתחרה. אולם ל-Americas Army ישנם מספר יתרונות ברורים על פני המשחקים המתחרים: ראשית כל, המשחק מחולק בחינם. שנית, הוא מבוסס על הגרפיקה החדישה של Unreal, המבטיחה להעמיד אותו בשורה אחת עם משחקי הפעולה החדשים ביותר של היום. ולסיום, המשחק נותן דגש לסגנון משחק "מציאותי" יותר משראינו בכל משחק דומה עד היום.


Operations: נלחמים באויב

מצב הפעולה של Americas Army, אשר נקרא Operations, יאפשר לכם כאמור להיכנס לנעליו של חייל צבא ארה"ב ולהילחם בטרוריסטים ברשת. עם תחילת המשחק, תוכלו לבחור תפקיד צבאי כגון צלף, צנחן או סייר. תפקידים אלו יקנו לכם גישה ליכולות מיוחדות ולנשקים ייחודיים - אך לפני שתוכלו לבחור אותם, תאלצו לעבור סדרת אימונים מיוחדת לתפקיד עצמו. רק אלו מאתנו שיטרחו מראש ויעברו אותה, יוכלו להשתלב בקבוצת השחקנים כ"לוחמים מומחים" בתפקידים מסוימים.

המשחק מציב כאמור זה מול זה את לוחמי ארה"ב, כנגד קבוצות טרוריסטים שונות. אולם נקודה מעניינת במיוחד במשחק, היא העובדה שלעולם לא נוכל לשחק את הטרוריסטים במשחק: כל אחת משתי קבוצות השחקנים במשחק, תראה את עצמה תמיד כלוחמי צבא, ואת הקבוצה השניה כטרוריסטים. מדובר כאן במעין תמונת מראה, המשפיעה על כל המשחק - כאשר נרים רובה M-16 לדוגמא, השחקן היריב יראה שאנו מרימים למעשה נשק המצוי בידי הטרוריסטים, כגון AK-47.
 
 
אולם כמו במציאות, אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא כדורים, או עם רובה ש"נתקע". במקרים כאלו תוכלו לחטוף רובה מסוג קלצ'ניקוב מאויב מובס ולהשתמש ברובה בכדי להמשיך ולחסל את אויבכם. אך שימו לב להבדלים באיכויות הכלים. רמת ההתאמה בין תכונות כלי הנשק השונים במציאות למשחק, תהפוך אותה למציאותית עוד יותר: רובה מסוג M-16, לדוגמה, הוא רובה מדויק מאוד, אולם אמין פחות מרובה הקלצ'ניקוב הרוסי.


מלחמה אמיתית

בעבר כבר ראינו ניסיונות שונים לפתח משחק פעולה "מציאותי", אך הפעם ישנן כמה הפתעות במשחק, הצפויות להשאיר גם את שחקני הפעולה הוותיקים שבינינו עם המכנסיים למטה. מכיוון שהמשחק מנסה לחקות בצורה מדויקת את צורת החיים והלחימה בצבא ארה"ב, כל המשחק מציאותי לגמרי: הנשקים יכוונו בדיוק כמו בשדה הקרב, כוונות יחלו לרעוד לאחר מספר שניות של כיוון, לא כל יריה תפגע במטרה (תלוי במידת האימון שלכם, כמובן), התנועה תהיה מציאותית וכו'. צבא ארה"ב משתמש גם בשריקות, לחישות ובסימני ידיים מיוחדים בכדי לבצע פעולות מיוחדות, והמשחק יציג את אפשרויות התקשורת האלה בצורה מציאותית עד כמה שאפשר, מבלי לסבך את העניינים שלא לצורך.

אחד מהדברים המצוינים במשחק, הוא העובדה שהמשחק מאוד לא סלחן כלפי אנשים אשר יורים באזרחים חפים מפשע או בחברי קבוצתם, או בקיצור, עושי- צרות למיניהם. אנשים אשר יעשו זאת ימצאו את עצמם יורדים בדרגות, ובמקרים חמורים, כמו הריגת חברי הקבוצה או חבלה בכוונה תחילה, נכנסים לכלא. ה"אסירים", יראו את תא הכלא נסגר מולם לפני שהם יורחקו מן השרתים לכמות מוגבלת של זמן (שעות ואף ימים). במקרה ולאחר תקופת זמן זו הם יחזרו וימשיכו להרוג את חברי קבוצתם, הם יורחקו לזמן ממושך יותר וכן הלאה, עד אשר הם יורחקו לגמרי מן השרתים ומהמצב מרובה המשתתפים.
 
 
 
מכיוון שתשחקו כחלק מקבוצת חיילים ולא חיילים יחידים כנגד כל העולם, תיאלצו לעבוד בצוות עם חברי הפלוגה, ולא להסתער ללא מחשבה לחדרים. מכיוון שאתם חיילים בצבא ארה"ב, מן הסתם תיאלצו להגיב לפקודות המפקדים שלכם ולא לבצע מעשים נמהרים שיובילו לעונשים ואף למוות. בעתיד, לאחר שתעלו בסולם הדרגות, תוכלו לחלק לחיילים שלכם פקודות.

כמפקדים, תוכלו לפקד על צוות קטן המונה כארבעה חיילים, על פלוגה המונה עד כשנים עשר חיילים ואף לבסוף לפקד על חטיבה המונה עד שלושים וששה חיילים. תוכלו להנחות את השחקנים האחרים לנוע בצורה מהירה יותר בכדי להגיע ממקום למקום, אך תהיו חשופים למארב, או שתוכלו לפקד עליהם להתפרש ולנוע בצורה איטית בכדי להיות מוכנים יותר במקרה של מארב. מכיוון שהמשחק מתמקד בפעולה טקטית, תוכלו לבצע מספר מהלכים בכדי לאפשר לפלוגתכם לשרוד את הקרב הבא. תוכלו להקים מארבים בעצמכם, להסתער, לבצע כניסות מהירות ולחסל את האויב. כמו כן, תוכלו לבצע טקטיקות הגנה כגון הגנה היקפית אשר תפרוש את חיילי הקבוצה שלכם במעגל סביב מקום מסוים, או לפקד על החיילים להגן על נקודות מסוימות ולדווח, כך שתוכלו לדעת מתי האויב תוקף ומאיזה כיוון.

את המשחק ניתן להוריד כאן.

הכתבה באדיבות אתר המשחקים Gamer.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by