ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית המוזיקה תתבע מחליפי שירים פיראטיים 
 
 
מערכת חיים ברשת

אחרי שניצחה רבות ממפעילות שירותי החלפת שירים, תתמקד התעשיה במשתמשיהם. היעדים הראשונים: בעלי אוספי מוזיקה גדולים, ואלה שמחשביהם מנתבים תנועה ברשתות החלפת השירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שהגיש מספר תביעות נגד שירותי החלפת שירים, החליט איגוד חברות התקליטים של ארה"ב (RIAA) ללכת למקור, ולתבוע את המשתמשים עצמם. הרעיון עלה בישיבה של האיגוד לפני מספר שבועות. מטרות התביעות הללו הן להפחית את כמות השירים הזמינים להחלפה בשירותים הללו, ולהרתיע אחרים מלהשתמש בשירותים.

התביעות תתמקדנה באנשים שמציעים כמויות גדולות של שירים להחלפה באמצעות שירותי החלפת השירים. מקורות בתעשייה מסבירים זאת במחקר של PARC, מרכז המחקר של חברת זירוקס, עשרה אחוזים ממשתמשי רשת החלפת השירים גנוטלה מספקים 90 אחוז מהשירים בה.

כמו כן, ייתבעו אנשים שמחשביהם משמשים supernodes, שרתים לניתוב התנועה ברשתות החלפת השירים. לפי המקורות האנונימיים, המצוטטים בעיתון הוול סטריט ג'ורנל, האיגוד נמצא בשלבים מוקדמים של תכנון בנושא.

בהצעה תומכות שלוש מבעלות חברות התקליטים הגדולות, ויוונדי יוניברסל, סוני וברטלסמן. האחרונה רכשה במאי את חברת החלפת השירים נאפסטר, אשר השירות שלה משותק מאז יולי 2001. נציגי AOLTW, שבבעלותה חברת התקליטים וורנר מיוזיק, העלו חשש כי הדבר יביא לתביעות מסובכות עם השלכות בעייתיות. בין השאר, עלולה החברה להקלע למצב בו היא תובעת לקוחות של שירות האינטרנט שלה, AOL.

בסוף החודש שעבר הודיע נציג קליפורניה בבית הנבחרים האמריקאי, הווארד ברמן, כי יעלה הצעת חוק שתאפשר לתעשיית הבידור לנקוט באמצעים טכנולוגיים חריגים במלחמתם בהפצה הפיראטית. בין השאר, יתיר החוק להציף את מחליפי הקבצים בבקשות מידע מזויפות (בדומה למתקפות DDoS על שרתי אינטרנט).

חברות המפעילות שירותי החלפת קבצים הביעו התנגדות לחוק המוצע, בטענה שהוא פותח פתח לבעלי הזכויות לפתוח ב"סייבר לוחמה" על הצרכנים, אולם איגוד חברות התקליטים הביע תמיכה בו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by