ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מגזין 2600 לא יערער לעליון בנושא פריצת ה-DVD 
 
 קוד סגור. 2600 וחולצה עם קוד ה-DeCSS   
 
מערכת חיים ברשת

פסיקה אסרה על המגזין פרסום לינקים ל-DeCSS, קוד פריצת הגנות על DVD. הרבעון: סיכויינו קלושים בהרכב הנוכחי של ביהמ"ש העליון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מו"ל רבעון ההאקרים 2600, אריק קורליי, לא יערער לבית המשפט העליון על האיסור לפרסם לינקים לתוכנת ה-DeCSS, כך הודיע אתמול (ד') ארגון ה-EFF (קיצור של Electronic Frontier Foundation), שפרקליטיו ייצגו את קורליי. בית משפט מחוזי וערכאת ערעור פסקו כי התוכנה, שמאפשר לעקוף את הגנת הזכויות היוצרים על דיסקי DVD, מהווה הפרה של חוק ה-DMCA להגנה על זכויות יוצרים דיגיטליות.

הרבעון פרסם באתרו לינק לתוכנת DeCSS, שנכתבה על ידי נער נורבגי, במטרה להפעיל DVD על מחשב עם מערכת ההפעלה לינוקס. ב-1999 הגיש ה-MPAA, איגוד תעשיית הסרטים של ארה"ב, תביעה נגד האתר, בטענה שהדבר מהווה הפרה של חוק ה-DMCA, שאוסר עקיפה ופריצה של אמצעי הגנה אלקטרוניים על זכויות יוצרים.

התביעה היתה אחד ממקרי המבחן של החוק, שחוקק ב-1998. היא עוררה גל תגובות נגד, שכללו הפצה של קוד התוכנה על גבי חולצות, ספלים ואף שירים, בטענה כי הדבר מוגן על ידי התיקון הראשון לחוקה, המבטיח חופש ביטוי.

טענה דומה הושמעה על ידי פרקליטי 2600, שגרסו שלינק הוא מרכיב מפתח באתרי אינטרנט, וכי הלינק לתוכנה מוגן על ידי התיקון הראשון לחוקה. באוגוסט 2000, פסק בית המשפט המחוזי בניו יורק, כי הלינקים הובילו ישירות להורדה של התוכנה, כך שהם מסייעים להפצת התוכנה, דבר שאסור על פי ה-DMCA. בשנה שעברה, אשרר בית המשפט לערעורים מהמעגל השני את הפסיקה.

"בעוד אנחנו חולקים את האכזבה שרבים מכם חשים, אנחנו חושבים שמאוד חשוב להבין למה זו דרך הפעולה הנכונה. הסיכויים שבית המשפט העליון [בהרכבו הנוכחי] ייקח את התיק הזה מאוד קלושים", נכתב באתר 2600. "בעוד זה מפתה להסתכל על זה כעל תבוסה, עלינו לחשוב על הטוב שיצא מזה. אנשים בכל העולם יודעים הכל על ה-DMCA ומחוייבים לבטלו".

EFF, ארגון זכויות אזרח בתחום הטכנולוגי, הבטיח שימשיך להגיש סיוע לגופים שינסו להילחם בחוק. "EFF ומגזין 2600 יפעלו לוודא שהציבור לא יצטרך להקריב את הצד שלו בעיסקת זכויות היוצרים בפני חששות הפיראטיות של הוליווד", מסר פרקליט ה-EFF, רובין גרוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by