ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Yahoo Internet Life מסיים את חייו 
 
 הולך בעקבות הבועה. Yahoo Internet Life   
 
עידו קינן

זיף דייוויס מדיה החליטה לסגור את המגזין אחרי גיליון אוגוסט. מנכ"ל החברה: הבועה התפוצצה והמגזין לא ריווחי. עורך המגזין: הוא ישוב לשגשג כששוק הפרסום יתאושש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגזין האינטרנט Yahoo Internet Life (או בקיצור Y-Life) ייסגר לאחר פרסום גיליון חודש אוגוסט. כך הודיעה אתמול (ג') בעלת המגזין, חברת זיף דייוויס מדיה (Ziff Davis Media). בעקבות זאת, יפוטרו 35 עובדי המגזין, כולל העורך הראשי, בארי גולסון, והמו"לית, דיאן סילברסטיין.

על אף שמו, Yahoo Internet Life לא שייך לפורטל יאהו - זיף דייוויס מדיה שילמה לפורטל עבור הזכות להשתמש בשם. היא הוציאה גיליון ניסיון שלו ב-1995, והמגזין הושק ב-1996 עם גולסון כעורך ראשי.

המגזין התחיל כרבעון ש"מסקר את 'תכני' האינטרנט, ולא את מוצריו או הטכנולוגיות שלו [...] עבור אנשים שמתעניינים ומתלהבים מהרשת, שרוצים לדעת במה היא שימושית, איך היא משנה חיים, איך היא מפיקה אומנות ומסחר וקהילה חדשים, אבל שאין להם תמיד את הזמן להתעדכן בתפקודיות שלה", כתב גולסון ב-1997 במאמר בסלון.קום, עוד מגזין אינטרנט שנקלע לקשיים כלכליים.
 

הוא עוד ישוב (?)

 
בימים אלה מופץ המגזין ב-1.1 מיליון עותקים, והוא השני בתפוצתו בזיף דייוויס מדיה אחרי PC Magazine. עם זאת, מאז הקמתו היו לו רק שנתיים ריווחיות - 1999 ו-2000, במקביל לשיאה של בועת ההייטק. בשנה שהסתיימה במאי 2002, ירד מספר עמודי הפרסומות במגזין ב-52 אחוז.

"חשבתי שהוא כותר טוב, אבל הוא לא עמד ביעדים", אמר מנכ"ל זיף דייוויס מדיה, רוברט קאלהאן. "בסופו של יום, בועת הדוט-קום התפוצצה, הכלכלה נעצרה ושוק הפרסומות התמוטט, מה שמסתכם במודל עסקי שכבר לא עובד". החברה מסרה, שבכוונתה לשים דגש על כותרי טכנולוגיה ומשחקי מחשב. בשנה החולפת, היא סגרה שישה כותרים נוספים.

"אני חושב שאופק התפוצה למגזין ולאתר הוא די בלתי מוגבל", כתב גולסון במאמרו בסלון.קום. מצד שני, הוא סייג את האופטימיות שלו: "ענווה היא תכונה מצוינת להחזיק בעולם המקוון: שום דבר אינו לנצח, כמו שלעיתונים ורשתות טלוויזיה יש יותר סיבה מאיתנו לחשוד". אתמול אמר גולסון, שהקשר של הקוראים למגזין הוא חזק, והעריך שעם התאוששות שוק הפרסום, "הרעיון ישוב לשגשג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by