ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרבה יותר מאשר יומן פגישות 
 
 
דורון טילמן

כל מי שקנה פאלם ומשתמש בו רק כדי לרשום את הטלפון של המוסך, כל מי שמחזיק ב-iPaq ומדי פעם רואה בו סרטים - דעו לכם שהצעצועים הקטנים האלה מסוגלים ליותר. הרבה יותר. טלפון סלולארי, מצלמה דיגיטלית, נגן MP3, טייפ מנהלים, מפת ניווט, אינטרנט ייעודי, הם רק חלק מהיכולות שטמונות בהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
להרוג באותה יעילות גם בפאלם. המשחק דרדינג בקטן
 להרוג באותה יעילות גם בפאלם. המשחק דרדינג בקטן   
אחרי שחשפנו בפניכם, אם עדיין לא הייתם מודעים, את עולם מחשבי כף היד, וגרמנו לכם, אולי, להצטייד באחד מאותם צעצועים מעוצבים לעייפה, עכשיו אפשר להתחיל להבין מה אפשר לעשות איתם.

אז בין אם אתם בעליו של פאלם המשמש כמשקולת נייר, או אם אתם שוקלים לקנות Pocket PC אבל לא בטוחים מה לעשות איתו, כדאי לכם להמשיך לקרוא.

הקלאסיקות:
למרות שלל האפשרויות הגלומות בשימוש במחשבי כף יד, כפי שתכף תיראו, עדיין ניתן לראות כי הכפתורים המעטים שהם מכילים מפעילים את אותם יישומים שהיו במחשב הפאלם הראשון; ספר טלפונים וכתובות, יומן פגישות, פתקים ורשימות. אולי נדמה כי מדובר בלא יותר מיומן משוכלל, אבל אלה לבטח בין השימושים הנפוצים ביותר.

מנהלים את החיים:
מעבר לתכונות היומן של המחשב אפשר ללכת צעד אחד קדימה ולהפוך אותו לבסיס נתונים נייד של כל הקשור לחיים, וזה ממש לא משנה אם יש לכם PALM, או PPC, או אפילן Psion.
מגוון התוכנות הוא עצום, ומכיל פתרונות במגוון נושאים כמו, אחסון סיסמאות לאתרים, מידע סטטיסטי על השימוש במכונית, ניהול כספים, ארכיון מידע רפואי, או קטלוג של אוספי בולים.
 

זה לא משחק ילדים:

נאש קונטרול, גם בפאלם
 נאש קונטרול, גם בפאלם   
הימים בהם למחשב הפאלם הראשון היו יכולות מוגבלות, בעיקר מבחינת איכות התצוגה, נתנו לשחקן החובב הרגשה כאילו הוא אוחז בידיו עוד משחק טלוויזיה ישן, שפשוט עלה הרבה יותר מדי כסף.
אבל כיום, כאשר יש לנו מסכים צבעוניים, רמקולים, ואפילו חיקוי נחמד לג'ויסטיק, אפשר ליהנות אפילו ממשחקים דמויי Doom, שבהחלט לא מביישים את אחיהם הגדולים.

שלט רחוק:
אם השולחן בסלון שלכם עמוס בשלטים, לטלוויזיה, לממיר, למערכת ולמזגן, אז אולי כדאי לכם לשקול לרכוש שלט אוניברסלי, אבל אם ברשותכם מחשב כף יד, תוכלו להפוך אותו לשלט על ידי שימוש ביציאת האינפרא אדום (IR).

התוכנות השונות מאפשרות לבצע כמעט כל דבר, החל מציור הכפתורים, למידת פקודות ישירות מהשלט המקורי, ביצוע מספר פקודות ביחד (Macro), הפעלה באמצעות טיימר ועד הפעלה קולית.
 

ערוצי AvantGo:

אופיס בפאלם. אפילו לא נתקע
 אופיס בפאלם. אפילו לא נתקע   
שירות זה מאפשר לאתר אינטרנט, CNN למשל, ליצור גרסה מוקטנת של חלקים שונים מהאתר. הגולש נרשם ל-AvantGo וזו מבצעת דחיסה של התוכן, בחלוקה לערוצים שונים, ובאמצעות תוכנה המותקנת על המחשב השולחני ובמחשב כף היד, מועבר המידע העדכני ביותר מהאתר, בהתאם לערוצים ולהגדרות שלכם. את המידע תוכלו לקרוא, כמובן, גם כשאתם לא מחוברים.

עקב קשיים כלכליים של החברה, היא החלה לגבות כסף מאתרים בעלי ערוצים פופולאריים, דבר שהביא לסגירת חלק מהם. אבל השירות עדיין מספק תוכן רב, ובחינם, אבל אם תרצו תוכלו גם לעבור למתחרים.

Web Clipping:
זהו פתרון של יצרנית מערכת ההפעלה של Palm. בעלי האתר יוצרים יישום אשר מותקן על מחשב כף היד. המשתמש "גולש", באמצעות היישום, למידע שעובד ע"י בעלי האתר כך שיתפוס מינימום מקום ומשאבים.

WAP ו-WML:
כדי למצוא פתרונות למגבלות הטכנולוגיות של מחשב כף היד, פותח פרוטוקול ה-WAP המכיל בתוכו הגדרות וכללים להעברת מידע מהאינטרנט למחשב כף יד וטלפונים סלולאריים.
המידע שמועבר נוצר באמצעות שפה הנקראת WML (מקבילה ל-HTML), אשר מייצרת תוכן קטן וצנוע מבחינת עיצוב וגרפיקה.
כתובות לאתרים שכאלה תוכלו למצוא אצלנו בנענע וגם ב-Yahoo.

וכדי להשלים את מבחר שירותי האינטרנט והתקשורת, תוכלו לקרוא ולקבל דואר אלקטרוני, להשתמש בגרסאות מוקטנות של תוכנות למסרים מיידים (ICQ, למשל) ואף לשלוח הודעות SMS.
 
 

חומר קריאה:

וגם יודע לקרוא מפה. ניווט דרך הפאלם
 וגם יודע לקרוא מפה. ניווט דרך הפאלם   
האם חשבתם פעם לנצל את הזמן הפנוי בדרכים, מפה לשם ובחזרה, לקריאת כל אותם מסמכים, עבודות, אתרים ואפילו ספרים אלקטרונים, שלא היה לכם זמן לעבור עליהם?

נניח שבאמת חשבתם על זה, וכך תוכלו להשתמש בשלל תוכנות שיאפשרו קריאה, וגם עריכה ויצירה של כל מיני פורמטים מוכרים – word, Excel ו-PDF, ופחות מוכרים.

השמיים הם הגבול:
טלפון סלולרי, מחשב כף יד, מצלמה דיגיטלית, נגן MP3, טייפ דיגיטלי, וכבר נגמר המקום בכיסים. אז למה לא לחבר את הכל ביחד באמצעות כרטיסי הרחבה ותוספים?
אין היום כמעט אביזר דיגיטלי שאין לו תאום בתחום מחשבי הכף יד.
בחנויות ניתן למצוא שלל כרטיסים ושרוולי הרחבה המחוברים למחשב והופכים אותו לכל הדברים הנ"ל.
לעיתים הדבר בה על חשבון האיכות או היכולות – מצלמה דיגיטלית בעלת רזולוציה נמוכה או נגן MP3 בעל כמות זיכרון מועטה, אבל עדיין מדובר בחיסכון במקום (לפעמים גם בכסף) יחד עם עוצמה המגיעה מכל אותם שילובים.

אטלס דרכים וניווט לוויני:
אם הבעל או החבר שלכן שוב הלך לאיבוד בגלל חוסר התמצאות אלמנטרית בכבישי המדינה (וכמובן סירב לשאול מישהו) אז אפשר להתחיל להירגע, כי ניתן לרכוש ערכת ניווט לווייני, הכוללת ערכת מפות מעודכנת ומקלט GPS. וכן, מערכות כאלה קיימות, ואף עובדות בארץ ואפילו בשפת הקודש.
פרט ליכולות של תכנון מסלול נסיעה, הכוונה קולית – "תפנה ימינה עוד 200 מטר", תוכלו למצוא רשימה של תחנות דלק ומסעדות, אפשרות להקלטת הדרך בה נסעתם ועוד שלל אפשרויות שימושיות.
לא מאמינים? הנה דוגמה אחת (ויש גם למחשבי Palm).
 
 
ולפני שנסיים, כדי שלא תגידו שזה ממש לא נוח לכתוב על המסך והעט הולך לכם לאיבוד, אז גם לזה יש פתרון בדמות מקלדת מתקפלת, בדוגמה שלנו, אחת לפאלם וגם ל-IPAQ.

ואם כל זה לא הספיק לכם, תוכלו למצוא המון מידע - ברחבי הרשת, וגם במקומות הבאים:

Netsupport – מחשבי כף יד

תוכנות למחשבי כף יד בפרה-פרה
פורום פאלם פיילוט בנענע
פאלמי


כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה ובאתר Netsupport, או שלחו את שאלותיכם אלינו בדואר אלקטרוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by