ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גן עדן לגרפיקאים 

גן עדן לגרפיקאים

 
 
שוש פורבס

החודש יצאה גירסה חדשה של תוכנת הגרפיקה הוותיקה פיינט שופ פרו. לקחנו עותק לבדיקה, והרי רשמינו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתיחת פנים רצינית. פיינט שופ פרו
 מתיחת פנים רצינית. פיינט שופ פרו   
Paint shop pro התחילה כתוכנה הממירה קבצי גרפיקה מפורמט אחד לשני, והיא עדיין עומדת בכבוד במשימה הצנועה הזו. אבל, במשך השנים היא צמחה והפכה להיות הרבה יותר ממנגנון להמרת קבצים, עם התווספותם של כלי עריכה משוכללים.

כיום, בגירסה ,6 עם דרישות מערכת צנועות, שישית מהמחיר של המתחרה הגולייתית פוטושופ (בארץ - מאה עשרים ותשע דולר לגרסה חדשה, שישים ותשע דולר לעדכון מגרסה חמש), וביצועים דומים מאוד, היא מסוגלת לעמוד מול התחרות הכבדה כמתחרה ראוי וזריז.

גירסה 6 מציעה גם מספר גדול של פילטרים מובנים, תמיכה משופרת בפילטרים המיועדים לפוטושופ, מתיחת פנים דרסטית לכלי השכבות, והחידושים החשובים ביותר, אפשרויות הווב והכלים הוקטוריים, שמאפשרים ליצור בקלות ובמהירות צורות שהיו שמורות עד עכשיו לכלי ציור יקרים כגון פריהנד ואילוסטריטור.
 
תמיכה מצויינת בעברית, בלי משחקים, בלי שטויות
 תמיכה מצויינת בעברית, בלי משחקים, בלי שטויות   
אפשר לצייר ביד חופשית, או להשתמש בכלי הציפורן לציור בצורה ה"קלאסית" של תוכנות וקטוריות: נקודות המחוברות במסלולים.
להבדיל מגרפיקה רסטרית (שכיכבה עד עכשיו בפיינט שופ פרו) אפשר לשנות גודל וצורה של תמונה ווקטורית ללא פגיעה ברזולוציה וללא בעייה של פיקסליזציה.

הכלי הווקטורי נותן גם לכתוב טקסט על מסלול - חסל סדר טקסטים ישרים ומשעממים. כלי הטקסט הבסיסי שופר גם הוא, ולשמחתנו הישראלים, הוא נותן תמיכה מלאה בטקסט עברי ללא צורך ב"משחקים" או תוספות חיצוניות.

האפשרות היחידה שחסרה לי עם הכלים הוקטוריים היא אפשרות שמירת תמונה בפורמט וקטורי חיצוני. אבל בהתחשב בעובדה שכדי לעבוד בצורה וקטורית בפוטושופ צריך לשלם מאות דולרים לפילטרים חיצוניים, אנחנו בהחלט יכולים להיות מרוצים.

החידוש החשוב ביותר לבוני האתרים הוא העזרים המשופרים להכנת גרפיקת רשת: פיינט שופ פרו מגיע עם ,animation shop תוכנה ליצירת אנימציות גיף.

השילוב בין התוכנה הבסיסית לתוכנת האנימציה שופר: אפשר ליצור תמונה בתוכנה הבסיסית ולעבוד עליה ב,animation shop כשכל שכבה הופכת להיות פריים באנימציה. לא מרוצים מפריים מסויים? לחיצת כפתור מהירה ואתם יכולים לערוך אותו בתוכנת הציור.

ל- animation shop יש גם כמה אשפים שימושיים, כגון "אשף הבאנרים", המוליך אתכם צעד אחד צעד ביצירת באנר אנימציה המתאים לפרסום האתר שלכם.
גם בתוכנת העריכה עצמה לא שכחו את אנשי האתרים: בנוסף לאפשרות (שקיימת עוד מגירסה חמש) לקבל ערך של צבע ב- HEX (המתאים להדבקה ישירות במסמך הווב), נוספו פילטרים העוזרים ליצירת כפתורים וגולת הכותרת היא, כמובן, אפשרות השמירה ישירות לאינטרנט.
 
תוכנה קהילתית. פיינט שופ
 תוכנה קהילתית. פיינט שופ   
תיבת הדו שיח עמוסה כל טוב: תצוגה מוקדמת דינמית של התמונה לפני ואחרי הדחיסה, תצוגת משקל התמונה, וכמעט כל הגדרה שעולה על הדעת, החל מהגדרת שקיפות משוכללת בגיף וכלה בהגדרת אלגוריתם הדחיסה של תמונת ה- JPG.

גרפיקאי מנוסה שלא נשפך עכשיו על הרצפה מבכי של אושר (תוך הזכרות במחיר המינימלי של פיינט שופ), הוא אדם עם לב של אבן. עכשיו קל מתמיד ליצור גרפיקת ווב דקת גזרה וקילובייטים, שגם נראית טוב.

הדבר היחיד שאפשר לבקש ואין הוא כלי לחלוקת תמונה לטבלה וכלי המייצר ג`אווה סקריפט לתמונות מתחלפות, כמו שadobe image ready עושה כיום.

אחד הדברים הכי חזקים בפינט שופ פרו, ואחד הדברים הייחודיים לתוכנה הזו, היא הקהילה הפעילה והחמה של המשתמשים.

מרכז הקהילה הוא קבוצת הדיון ביוזנט המוקדשת לתוכנה הזו. זוהי קבוצה פעילה ביותר, ומאוד ידידותית למשתמשים חדשים. הקבוצה נותנת תחושה ביתית כמעט לאנשים שנמצאים בה, ולא רק בתחום הגרפיקה: לפני כמה חודשים אחד המשתתפים הקבועים סבל ממחלה קשה. כשנודע הדבר לחברי הקהילה, כמה מהם נסעו אליו ושהו איתו בימיו האחרונים. אחרי שנפטר, הקהילה הכינה אתר לזכרו, ועד היום, פעם בחודש כל חודש, אנשי הקהילה משמרים את זכרו ושולחים מחדש הודעות שהוא פירסם (כולל טיפים לשימוש בתוכנה).
 
 
גם ,Jasc חברת התוכנה המייצרת את ,PSP משתתפת בקבוצה באופן קבוע, למרות שזו לא קבוצה רשמית באף צורה. הרבה מהשיפורים הקטנים אך משמעותיים ב- PSP6 מבוססים על פידבק שקיבלה החברה מקבוצת הדיון.

יתרה מכך, החברה גם פנתה אקטיבית לכמה מהמשתתפים הקבועים בקבוצה, והציעה להם להשתתף בתוכנית הבטה הסגורה של החברה (מה שמקנה עותק חינם של התוכנה למשתתפים).

תחושת הקהילתיות יצרה מאות אתרים ברשת המוקדשים לטיפים, טריקים ומדריכים, כדי שכל אחד יוכל לשלוט בתוכנה ולהוציא ממנה את המקסימום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by