ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים 200 אלף דולר? הריצו לינוקס על Xbox 
 
 רוץ, פינגווין, רוץ! הפינגווין של לינוקס על אקסבוקס   
 
מערכת חיים ברשת

"פרויקט האקסבוקס לינוקס" מדווח על תורם אלמוני שהתגייס למטרה. התנאי לזכיה: אסור לעבור על החוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תורם אלמוני יעניק 200 אלף דולר למי שיצליחו להריץ את מערכת ההפעלה לינוקס על קונסולת המשחקים אקסבוקס (Xbox) מבית מיקרוסופט, לה שייכת גם מערכת ההפעלה המתחרה חלונות. כך הודיע אתמול (ב') מייקל סטייל מ"פרויקט האקסבוקס לינוקס". הפרויקט, שמתארח באתר SourceForge.net, ייסגר בסוף 2002.

SourceForge.net הוא אתר לפיתוח תוכנות קוד פתוח, המארח עשרות אלפי פרויקטים כאלה. מטרת "פרויקט האקסבוקס לינוקס", שהושק במאי השנה, היא למצוא דרך פשוטה וחוקית להפעיל לינוקס על אקסבוקס, שבמקור פועלת על ליבה (קרנל) של חלונות 2000. הפרויקט מחולק לשניים, בחלק הראשון נדרשים המשתתפים להריץ לינוקס על אקסבוקס, ובשני, לבצע הרצה שכזו ללא ביצוע שינויים בחומרה. הפרס מחולק לשניים, מאה אלף דולר לכל חלק בפרויקט.

הפרויקט שם דגש על הסוגיה החוקית, משום שחוק ה-DMCA האמריקאי אוסר עקיפת הגנות דיגיטליות, שנועדו להגן על זכויות יוצרים, והאקסבוקס מכילה הגנות כאלה, שלא מאפשרות להריץ עליה תוכנות חיצוניות ועותקים פיראטיים של משחקים.

אנדרו הואנג, סטודנט ב-MIT, מצא כבר בסוף מאי דרך לעקוף את ההגנות, שמונעות הפעלת תוכנות זרות על אקסבוקס. הוא סירב לחשוף אותה, מחשש לפגיעה בזכויות היוצרים של מיקרוסופט. עם זאת, אמר הואנג שהוא מנסה למצוא דרך חוקית לעקוף את ההגנות, מה שיאפשר פיתוח תוכנות קוד פתוח לקונסולה.

זהותו של התורם האלמוני, שידועה למנהלי הפרויקט, נשמרת בסוד. הם מוכנים רק לחשוף שמדובר באדם "מאוד מכובד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by