ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המו"לים נגד המודעות של התנין 
 
 מודעות תנין. גייטור   
 
מערכת חיים ברשת

מספר מו"לים בארה"ב תובעים את גייטור, שמציגה פרסומות קופצות שמסתירות את הפרסומות באתריהם. גייטור: הטענה מגוחכת ומנוגדת למהותה של מערכת ההפעלה חלונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרה מו"לים אמריקאיים הגישו ביום שישי תביעה נגד חברת גייטור (Gator) בבית המשפט הפדרלי בווירג'יניה. המו"לים טוענים, שתוכנת OfferCompanion של החברה מציגה מודעות קופצות (pop-up) שמסתירות את המודעות באתריהם, תוך הפרת זכויות יוצרים וסימנים רשומים.

גייטור מספקת תוכנה חינמית בשם Gator eWallet, שאוגרת מידע אישי, שמות משתמש וסיסמאות שהמשתמש מזין באתרי אינטרנט, מה שחוסך מילוי חוזר של הפרטים באתרים שונים (ומסכן את פרטיותו של הגולש במקרה שמישהו אחר משתמש במחשב שלו, או פורץ אליו).

אל Gator eWallet מצורפת OfferCompanion, שמציעה למשתמש קניות, מבצעים והנחות שונים, בין השאר במודעות קופצות. חלק מהמודעות, נכתב בעמוד ההסבר על התוכנה, "מופיעות בחלונות שצפים מעל מודעות אחרות על עמודי רשת בהם אתם צופים". בחירת המודעות שיוצגו מתבססת על מעקב אחרי הרגלי הגלישה של המשתמש, ולעיתים המודעות הן של מתחרים של האתרים אליהם הוא גולש.

לטענת המו"לים, ביניהם הניו יורק טיימס והוושינגטון פוסט, הופעת המודעות של גייטור מעל המודעות באתרי האינטרנט שלהם בלבלה גולשים ופגעה בהכנסותיהם מפרסום. התובעים דורשים צו מניעה להפסקת כל פעולה על אתריהם, פיצויים כספיים ומספר הבהרות על כך שאין קשר ביניהם ובין גייטור, מסר פרקליטם, טרנס רוס.

גייטור מסרה בתגובה, שהיא תגן על עצמה ואף עשויה להגיש תביעה נגדית. "בבסיסו של דבר, התובעים טוענים שתוכנות של הצרכנים לא יכולות להציג חלונות פרסומות קופצות באופן חוקי בזמן שהצרכן גולש באינטרנט", מסר מנכ"ל גייטור, ג'ף מק'פאדן. "זה עומד בניגוד מוחלט למהותה של מערכת ההפעלה חלונות, וזה מגוחך". לדבריו, לפי ההיגיון של התביעה, כל תוכנה שמציגה מידע בחלון נפרד, למשל תוכנת מסרים מיידיים, אינה חוקית.

השימוע בתביעה נקבע ל-12 ביולי, ורוס העריך שאם לא תתקבל פשרה, יחל המשפט עוד השנה.

בשנה שעברה, איימה לשכת הפרסום האינטראקטיבית (IAB) לפעול נגד גייטור, בטענה שזו פעלה בדרכים לא אתיות ובלתי חוקיות. גייטור הגיבה בתביעה נגד הלשכה, והצדדים הגיעו לפשרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by