ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חשמל, מים וכוח חישוב 
 
 כוח חישוב בהוראת קבע. SUSE ו-IBM   
 
מערכת חיים ברשת

IBM מציעה שירות למכירת כוח חישוב של שרתי לינוקס. המודל דומה לזה של צריכת חשמל - הצרכן לא חייב לדעת איך מפעילים תחנת כוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת IBM משיקה היום (ב') את Linux Virtual Machines, שירות למכירת כוח חישוב של שרתי לינוקס. IBM גורסת, שהלקוחות לא חייבים להבין בהפעלת ותחזוקת שרתים כדי לקבל כוח חישוב, כשם שאספקת חשמל לא דורשת מהם ידע בהפעלת תחנת כוח.

"במודל המסורתי, אם אני צריך להריץ יישום, אני צריך לקנות שרת, לשלם עליו, וגם לקנות קיבולת שרת שתספיק עבור הדקה העמוסה ביותר ביום העמוס ביותר בשנה", אמר לחדשות Cnet מנהל ההצעות ביחידת Global Services של IBM, וורן הארט. "במודל הזה, אני קונה רק כמה שאני צריך בממוצע, לא בשעת השיא". זאת, מכיוון שהשירות מספק את כמות כוח החישוב הנחוצה לפי דרישה.

השרתים הם מחשבי המיינפריים של החברה, וההתחברות אליהם תתבצע באמצעוות רשתות פרטיות על האינטרנט. השירות יעלה 300 דולר לחודש ליחידת שירות, שכוח החישוב שלה הוא כשליש מזה של שרת עם מעבד אינטל בודד. לדברי הארט, לקוח פוטנציאלי עם עשרה שרתי סאן ואינטל מוציא 75 אלף דולר לחודש עבור ניהול, חשמל, חומרה ושטח פיזי עליו מאוכסנים השרתים, בעוד שירות זהה ב-Linux Virtual Machines יעלה רק 60 אלף דולר.

השרתים עובדים על גירסת מערכת ההפעלה לינוקס של SUSE, ויוכלו להפעיל רק תוכנות שעובדות על לינוקס. "אנחנו מתערבים שלינוקס תמשיך להתפשט ותהפוך למצליחה יותר ויותר", אמר דובר החברה, ג'ים לרקין. בהמשך תרחיב החברה את השירות למערכת ההפעלה שלה z/OS, ואולי גם לתוכנות שרתים מתוצרתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by