ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סלון מזל מציג - פרנויה אלקטרונית 
 
 אל תאמינו לאף אחד. פרנויה דיגיטלית   
 
עידו קינן

"סלון מזל", מרכז מידע אלטרנטיווי בתל-אביב, מארח סדנה בנושאי מעקב וציתות של הממסד, בהשתתפות מועדון הגיקים Magaf.org ואינדימדיה ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"סדנת פרנויה אלקטרונית" תתקיים הערב (א') בסלון מזל, מרכז המידע האלטרנטיבי התל-אביבי, בהשתתפות מועדון הגיקים Magaf.org ואינדימדיה ישראל, קבוצת התקשורת העצמאית. הסדנה, שסמלה הוא הפרה נויה, תעסוק ביכולות המעקב והריגול האלקטרוניות ודרכי ההתגוננות בפניהן

יוזם הסדנה הוא נמרוד קרת מ-Magaf.org, אליו הצטרפה אינדימדיה ישראל. גיא ווסט, ממקימי ועורכי אינדימדיה ישראל, ירצה על "חיים תחת מעקב" - אמצעי התקשורת השונים והדרכים בהם מצותתים להם. קרת ידון ב"הצפנה לאיש הפשוט" - השיטות בהן ניתן להתמודד עם הציתותים, ולתקשר בפרטיות ובלי האח הגדול ברקע.

גיא ווסט הסביר מדוע הצטרפה אינדימדיה ישראל לקרת בקיום הסדנה: "אותי באופן אישי זה עניין מהסיבה הפשוטה, שאינדימדיה באה מכיוון הפוך - של חברה מאוד פתוחה. הגישה שלנו היא שכשכל המידע גלוי - אי אפשר לפגוע בך".

"דברים צריכים להיות פתוחים. מבחינת ההצהרה, באמת אין לי מה להסתיר", אמר קרת בתגובה לדברי ווסט. "אני נלחם על זכותי להסתיר, גם דברים אקראיים, כדי שלא יתרגלו לעובדה שלא מסתירים כלום".

"אלף-בית של קריפטוגרפיה זה שיסתובב המון חומר מוצפן", אמר קרת והסביר, שפריט מידע מוצפן אחד בין מיליוני פריטים חשופים יעורר חשד, ואילו פריטים מוצפנים רבים יהפכו את ההצפנה לדבר נפוץ וטבעי. בהתאם לדעה זו, פיתחו קרת ויועץ המחשבים אורן תירוש את יוביק סייפר-סייבר, תוכנת הצפנה להמונים, שכתובה כעמוד HTML, וניתנת לקריאה על ידי דפדפן פשוט. קרת הצפין סיפור חדש של אחיו, הסופר אתגר קרת, בתוכנה, והשתמש בכוח קידום המכירות שלו להפצתה. באתר Magaf.org נכתב, כי נמנו למעלה מאלפיים הורדות של הסיפור עם התוכנה.

ווסט אמר, שהסדנה היא חלק ממגמה של פעילויות משותפות בין ארגונים עצמאיים: "אם בעבר היו המון קבוצות, שעוסקות בנושאים שלהן, היום יש התרחבות. יש יותר פעילות בין קבוצות, יש רעיונות חדשים שמתגבשים. זה לא מקבע אותנו באותן מסגרות ישנות של ימין ושמאל".

במסגרת הסדנה, יתקיים קשר באמצעות מצלמת רשת ומשלוח מסרים מוצפנים עם הארגון האמריקאי Rockus, שמקיים בימים אלה סדנה בה גיקים מלמדים אקטיביסטים פוליטיים איך להשתמש בטכנולוגיה לקידום מטרותיהם.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by