ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חכם על גדולים 
 
 ישראל על המפה. Israel Insider   
 
עידו קינן

ראובן קורט קרא את מה שטד טרנר אמר על ישראל וכתב מאמר תגובה ל-CNN. כעבור שבוע הוא זכה לביקורם של שני סגני נשיא ב-CNN. קורט הוא מפעילו של אתר החדשות הישראלי באנגלית Israel Insider. בראיון לחיים ברשת הוא מספר כי Insider הוא קודם כל אתר ישראלי וגם מסגיר תוכנית לפתוח ערוץ מולדת שיחשוף את כל היופי הפנימי של המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתנאים של קורט. ג`ורדן (מימין) ודייוויס במשרדי קורט (באדיבות Israel Insider)
 בתנאים של קורט. ג`ורדן (מימין) ודייוויס במשרדי קורט (באדיבות Israel Insider)   
סגן נשיא וראש דסק החדשות של רשת החדשות הבינלאומית CNN, איסן ג'ורדן, הגיע בשבוע שעבר לביקור בארץ בעקבות הקריאות להחרים את הרשת. הקריאות התעוררו בעקבות דבריו של מייסד התחנה, טד טרנר, שקרא לפעולות ישראל "טרור נגד הפלסטינים", ובעקבות מה שהוגדר סיקור לא הוגן של ישראל בשידורי התחנה.

בין השאר, ביקש ג'ורדן להפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, שר התקשורת, ראובן ריבלין, ואחד, ראובן קורט.

הקשר בין קורט לבין CNN נוצר ב-18 ביוני, היום בו פורסמו בעיתון הגרדיאן הבריטי דבריו של טד טרנר, סגן יו"ר AOL-טיים וורנר (AOLTW) על הטרור הישראלי. קורט, הבעלים והמנהל של אתר החדשות Israel Insider, כתב בתגובה מאמר תחת הכותרת "תגידו לטד טרנר מי טרוריסט".

כזכור, בראיון בגרדיאן אמר טרנר: "האין הישראלים והפלסטינים מפעילים טרור זה על זה? [...] הפלסטינים נלחמים עם מפציצים-מתאבדים אנושיים, זה כל מה שיש להם. הישראלים... יש להם אחת מהמכונות הצבאיות החזקות בעולם. לפלסטינים אין כלום. אז מי הטרוריסטים? אני הייתי אומר ששני הצדדים מעורבים בטרור".

קורט כתב בתגובה: "למר טרנר יש הזכות לומר מה שהוא מרגיש. אבל גם לבעלי המניות של AOLTW, חברת האם של CNN, ולצרכני מוצרי ושירותי AOLTW, יש זכות להגיד את דברם". בסוף הכתבה פורסמו שני לינקים, אחד למשלוח אימייל ל-AOLTW ו-CNN עם תגובות לדבריו של טרנר, והשני לעצומה מקוונת, שקוראת לטרנר ולבוס שלו, ריצ'רד פרסונס, מנכ"ל AOLTW, להתנצל על הדברים, ודורשת מ-CNN להבהיר, איך היא מתכוונת לשנות את מדיניותה כדי להבדיל בין טרוריסטים והקורבנות שלהם.

"ביום הראשון, היו בין 400 ל-500 אנשים שכתבו ל-CNN", סיפר קורט לחיים ברשת. "איסן ג'ורדן הגיב בתוך 18 שעות באימייל אליי. הוא אמר שהוא מתכנן להגיע לארץ, ושהוא מוכן להפגש איתי בתנאים שלי. הוא אמר לי שלא הרגיש שהיינו בלתי מקצועיים או שעשינו שימוש לרעה באימייל".

ביום שני הגיע ג'ורדן למשרדי קורט קומיוניקיישנז בליווי ריצ'רד דייוויס, סגן נשיא בכיר לסטנדרטים ונוהגים עיתונאיים ב-CNN. ביקורם של השניים ארך כשעה וחצי, והם גם העניקו ראיון לאתר. 

יותר קרוב לבית

צדקה תציל ממוות. עמוד התרומות של Israel Insider
 צדקה תציל ממוות. עמוד התרומות של Israel Insider   
קורט (43) גדל ולמד בארה"ב, והוא מחזיק בתואר BA בדת השוואתית מאוניברסיטת פרינסטון. הוא עלה לארץ ב-1984, וב-1992 הקים את Koret Communications, חברה לתקשורת שיווקית. עם התפתחות האינטרנט, גדלה החברה ועברה בהדרגה לשירותי מדיה אינטרנטית. כיום מוגדרת קורט קומיוניקיישנז (שבאתרה נכתב שהיא מעסיקה רק לא-מעשנים) כחברת ייעוץ לאינטרנט ומדיה, ומעסיקה כ-15 אנשים, כולל העורך והכתבים של ישראל אינסיידר.

"ישראל אינסיידר זה הדגל שלנו", אמר מנהל השיווק של קורט קומיוניקיישנז, טל שקד. "לפני שלוש שנים, החברה עבדה על פרויקט גדול, Africana.com, שהפך לקהילה המקוונת הכי ידועה של האפריקאים-אמריקאים, ונרכש על ידי AOLTW. אחר כך ראובן החליט, שהוא רוצה לעשות משהו כזה יותר קרוב לבית".

"אנחנו קודם כל אתר ישראלי", מגדיר את האידיאולוגיה עורך האתר, אליס שומן. "אנחנו לא עיתון - אין לנו כתבים בשטח. אנחנו יותר מגזין חדשות, לוקחים את הסיפור העיקרי של היום ומסבירים אותו באנגלית לאנשים, לא רק יהודים". שומן מסביר, שאותם אנשים לא תמיד ירצו לקבל את החדשות מהעיתונים הישראליים באנגלית, להם יש הטיה פוליטית מסוימת: "אמנם [כתבים] מנסים להיות אובייקטיביים, אבל תמיד צריך להתחשב במי שמשלם את המשכורת. במדור הדעות אנחנו נותנים במה לשני הצדדים. אנחנו לא ימין ולא שמאל, וגם לא מרכז - אנחנו נותנים נקודת מבט אובייקטיבית, אבל ישראלית".


e-שנור

קורט אמר, שבקרוב צפויה השקת שני ערוצים חדשים באתר, ערוץ המולדת (Homeland Channel), שיעסוק בסיפורים אישיים על "היופי הפנימי של המדינה" ויושק בחודש הקרוב, וערוץ חינוכי ללימוד עברית ומקורות יהודיים דרך האינטרנט, שיושק בקיץ.

כדי להגדיל את העסק צריך כסף. "במשך שנה, האתר היה נקי ממסחור", אמר שקד. "ראובן השקיע בזה הרבה כסף אישי ושל החברה". בהמשך, החל האתר למכור תכנים אינטראקטיביים, כמו מפת תקריות בטחוניות של ישראל או מפת הגבולות המשתנים שלה.
 
 
לפני כשבועיים, החל האתר לבקש מהגולשים תרומות להמשך פעילותו, או כמו שנכתב שם, "הזדמנות להביע בפומבי את תמיכתכם בישראל". במיטב מסורת השנור הישראלית, יקבל כל תורם של ח"י דולרים ומעלה עמוד באתר, עם שמו והודעת התמיכה שלו בישראל - הגירסה הווירטואלית של לוחות ההוקרה לתורמים למדינה.

למחרת פתיחת תוכנית התרומות, הצטרף ל"מעגל המו"ל" גולש אנונימי, שהזדהה רק כ-A. F. מקליפורניה, תרם 2500 דולר וכתב: "אני רוצה להביע את תמיכתי בישראל ואנשיה, ולעזור לישראל אינסיידר להעביר מידע מדויק ומעמיק על המציאות הישראלית". קורט אמר שהתקשר להודות לתורם, "אבל הג'נטלמן לא הסכים לחשוף את שמו, ואנחנו מכבדים את זה". לדברי קורט, בשבועיים שחלפו נתרמו קצת פחות מעשרת אלפים דולר: "הלוואי שהיינו ריווחיים, אבל כרגע זה נעשה מתוך אהבה".

בשנות ה-80' שימש קורט ככתב פרילאנס בכתבי עת בארה"ב וישראל, אולם בשנות ה-90' הפך ליזם, ובימים אלה, הוא אומר, "לכתוב זה מותרות בשבילי. אם אני כבר כותב, סביר שאני אכתוב תוכניות עסקיות. במקרה של ה-CNN, הצלחנו לשנות את הדרך בה מסקרים את ישראל, וזה חלק מהמשימה שלנו".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by