ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יוצאים לסרט 

יוצאים לסרט

 
 
סער קרני

הגרסה החדשה של הנגן המצוין QuickTime, שליטה נוחה בתוכנות שמופעלות עם עליית מערכת ההפעלה, יופי של תוכנה להגדרת מקשים חמים, הוספת כפתורים שימושיים לחלונות של יישומים שונים, מרוץ מטאטאים מכושפים עם הארי פוטר וההמלצות שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע - QuickTime Player

 
זהו, הצירוף "אינטרנט מהיר" פינה כבר את מקומו בראש מצעד "המשיח יגיע לפני שזה יקרה". משתמשים רבים נהנים מהפלא הזה, רבים אחרים בדרך, ועובדה זו, ביחד עם הפופולריות הרבה של תוכנות שיתוף הקבצים השונות, הביאו לפריחה גדולה בשוק סרטוני הוידאו. בעוד שבעבר היינו נאלצים להמתין זמן בלתי סביר בעליל עד שסרטון קצרצר יואיל בטובו לרדת אל המחשב שלנו, ולא היינו מעזים לשלוח קובץ מסוג זה לחברים שאינם מצוידים בחיבור מהיר, הרי שכיום ניתן להוריד מהרשת סרטונים ואף סרטים שלמים בתוך דקות ספורות, או כמה שעות לכל היותר.

קבצי הוידאו הללו מופיעים במספר פורמטים, והמוכרים שבהם הם QuickTime, AVI ו-MPEG.פורמט QuickTime הוא, למעשה, אינו בדיוק פורמט וידאו, אלא שם כולל לטכנולוגיה המאפשרת שילוב של וידאו, מוסיקה וטקסט, והסיומת של קבצים שנוצרו בטכנולוגיה זו היא בד"כ MOV או QT. פורמט AVI (Audio Video Interleave) הוא פורמט הווידאו הסטנדרטי של Windows, והמשותף לו ולפורמט QuickTime הוא שמירת כל פריים בסרט כתמונה נפרדת, מה שמאפשר לערוך את הסרטים בקלות יחסית ולנגן אותם על כל מחשב כמעט. פורמט MPEG(Moving Pictures Experts Group) על גרסאותיו השונות אינו שומר כל פריים בנפרד, אולם היתרון הגדול שלו הוא שמירת הקבצים בצורה מכווצת וחסכונית.
 
 
מושג נוסף שיש להזכיר בהקשר של סרטים הוא Streaming – שידור של סרטים באמצעות הרשת. בשיטה זו אין צורך להוריד את הסרט אל המחשב, וניתן לנגן אותו ישירות מהשרת. שני הפורמטים הפופולאריים בהקשר זה הם Real Video (סיומת RAM) והפורמט של נגן המדיה של מייקרוסופט, ASF. אז אחרי שעוררנו את התאבון, כדי לצפות בכל הטוב הזה יש צורך בנגן מתאים שיודע להציג את הסרטונים, ואחת התוכנות המשובחות שבקטגורית נגני הוידאו היא QuickTime Player.

QuickTime Player מבית Apple, שגרסה 6 שלה (Public Preview Edition) הושקה לפני מספר שבועות, מציעה גרסאות גם עבור Windows וגם עבור הבייבי של חברת Apple, מחשבי מקינטוש. מדובר בתוכנה קומפקטית, המציעה ממשק נוח מאד, והגרסה החדשה שלה מתאימה במיוחד לנגינת קבצי MPEG-4, הדור החדש של פורמט קבצי הוידאו והאודיו, וגם לטכנולוגית פלאש. בעזרת הנגן אפשר גם לצפות בסרטונים בכל הפורמטים האחרים, וכן ניתן למצוא כלי להצגת תמונות ופלאג-אינים שונים. הורדת חובה לכל מי שמרבה להוריד ולצפות בסרטים.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 622KB
 

לא למקצוענים בלבד – Startup Control Panel

 
הסיטואציה הבאה מוכרת בוודאי לרבים מהקוראים: מפעילים את המחשב, ומחכים לעליית מערכת ההפעלה. ומחכים. ומחכים, ורק אחרי נצח נצחים ה-Windows היקר שלנו מועיל בטובו לעלות. אחת הסיבות העיקריות לתופעה המרגיזה היא ריבוי התוכנות המופעלות באופן אוטומטי עם עליית המערכת: כמעט כל תוכנה שאנו מתקינים בטוחה שאי אפשר לחיות בלעדיה, ולכן מוסיפה את עצמה לרשימת התוכנות שמופעלות ביחד עם Windows, והתוצאה היא עומס גדול על המערכת ועלייה איטית. ניתן אמנם לשלוט על התוכנות שמופעלות באופן אוטומטי באמצעות כלים שמספקת המערכת, אבל אפשר גם לעשות זאת בקלות רבה יותר באמצעות תוכנות המיועדות בדיוק למטרה זו.

זהו יישום קטנטן וחופשי, מאפשר לכל אחד לקבוע אילו תוכנות מופעלות באופן אוטומטי ואילו נאלצות להמתין לקריאה של המשתמש. בניגוד למרבית התוכנות, תוכנה זו מופעלת דרך לוח הבקרה (Control Panel), כלומר לאחר ההתקנה יש לחפש אותה שם, ולא בתפריט התוכנות. חלון התוכנה מציג מספר כרטיסיות, ובכל כרטיסיה מופיעות תוכנות השייכות לקטגוריה אחרת: תוכנות המופעלות עבור כל המשתמשים, תוכנות המופעלות עבור המשתמש הנוכחי, תוכנות המופעלות ע"י המערכת ועוד. ניתן לעבור על כל הרשימה, ולסלק תוכנות שאין הכרח שתופעלנה מיד עם עליית המערכת. יש לשים לב שלא למחוק תוכנות ויישומים הדרושים למערכת ההפעלה!

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 66KB
 
 

איך לא חשבו על זה קודם? יישומים קטנים ושימושיים:

 
Hot Keyboard Free

רבים מאתנו לא מודעים לפוטנציאל הטמון ב"מקשים חמים" (Hot Keys) ומעדיפים את השימוש בעכבר. אבל אם מדחיקים לרגע את העצלנות הטבעית ומשקיעים כמה דקות בהורדת תוכנה מתאימה ובהגדרת מקשי קיצור, מגלים שהעסק הזה פשוט משתלם, ואחרי שמתרגלים – אפשר לזנוח את העכבר כמעט לחלוטין, ולא לחוש בחסרונו. ואם חיפשתם תוכנה להגדרת מקשים חמים – אנחנו שמחים לבשר לכם שהחיפושים תמו. Hot Keyboard זו התוכנה בשבילכם. מדובר בתוכנה ממש מצוינת, נוחה מאד לשימוש, שבעזרתה תוכלו להגדיר מקשי קיצור לכל מה שעולה על דעתכם: יישומים ותוכנות, תיקיות וקבצים, חיוג לרשת, גלישה לאתרי אינטרנט, הדבקת טקסט, שליטה על עוצמת הקול, הפעלת שומר מסך, כיבוי Windows ועוד הרבה. עם ההפעלה הראשונה של התוכנה, האשף הידידותי שלה יסייע לכם ביצירת מקשי קיצור ליישומים הפופולאריים והשימושיים ביותר.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה: 750KB
 

Actual Title Buttons

כל משתמש Windows, ולו גם הירוק והפעור ביותר, מכיר את שלושת הכפתורים שמופיעים בפינה הימנית העליונה של כל חלון ומהווים חלק בלתי נפרד ממנו: כפתור אחד שסוגר את החלון, כפתור שני שמקטין (או מגדיל) אותו וכפתור שלישי ששולח את החלון אחר כבוד אל שורת המשימות שבתחתית המסך. אל השלישייה הזו מוסיפה Actual Title Buttons זוג כפתורים חדש: כפתור אחד שבעזרתו ניתן להקטין את החלון ולשלוח אותו אל ה- Tray (משמאל לשעון) במקום אל שורת המשימות, וכפתור שני שמאפשר להשאיר את החלון מעל כל חלון אחר, תכונה הידועה בכינוי Always On Top. ובדיוק על תוכנות כאלה נוהגות הסבתות לומר "טוב שיהיה בבית".

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 1.04MB


 

שחקו אותה – Formula Broomstick

 
סדרת ספרי "הארי פוטר", לבד מהצלחתה המסחררת בקרב הקוראים, העלתה לגדולה את המטאטא ככלי תחבורה שימושי, וגם כאביזר חיוני לשחקני קווידיץ'. אחד הקורסים הבסיסיים ביותר בהוגוורטס הוא קורס רכיבה על מטאטאים, וכעת, כמו כל כלי תחבורה אחר שמכבד את עצמו, גם למטאטאי הקסמים יש מרוץ משלהם – Formula Broomstick. השחקן יכול לבחור האם ברצונו להתחרות בדמותו של הארי פוטר, של ידידו הטוב רון וויזלי או של פרד וויזלי, וכן ניתן לבחור את מסלול התחרות (חלק מהמסלולים זמינים רק בגרסה המלאה) ואת מספר ההקפות. אח"כ, כל מה שנותר הוא להעביר להילוך ראשון (מתי ימציאו מטאטא אוטומטי?), לתת גז ולנסות להשיג את כל רוכבי המטאטאים האחרים. במהלך המרוץ ניתן גם להשתמש בקסמים, ולהפגיז את המתחרים האחרים בכדורי אש כדי לעקוף אותם בסיבוב. המטרה, אחרי הכל, מקדשת את האמצעים.

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 3.4MB
 

התוכנות שלכם

אלעד טבק מבקש להמליץ על Macro Scheduler:


"הרבה זמן אני מחפש תוכנה שתבצע עבורי סדרה של משימות בלחיצת כפתור אחת", כותב לנו אלעד, "משום שהחיים הם די שגרתיים, גם כאשר מדובר במחשב. לדוגמה, כאשר אני מפעיל את המחשב אני מיד מתחבר לאינטרנט, בודק דואר, נכנס לאתר הקריקטורה היומית וממשיך לפורומים של נענע. Macro Scheduler היא בדיוק התוכנה שמתאימה לי, משום שאפשר ליצור בה סקריפטים קטנים ופשוטים, שמבצעים את הפעולות שאני רוצה באופן אוטומטי. הסקריפט שיצרתי מחייג לרשת, טוען את האתרים המועדפים עלי, בודק את חשבון הדואר שלי ומפעיל את Winamp – והכל בלחיצת כפתור אחת. ממליץ מאד לכולם!"

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה: 1.3MB

גם לכם יש תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? שילחו Email אל software@nana.co.il או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ו.. גם אתם תוכלו להמליץ!

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by