ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סאלון. קום - סופו של המוהיקני האחרון? 
 
 
מערכת חיים ברשת

המגזין האיכותי סאלון.קום, מראשוני אתרי התוכן העצמאי והאחרון ששרד עד כה, עומד לפני סגירה בעקבות רצף הפסדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נראה שהקץ של סאלון.קום, המגזין האיכותי והמתוחכם, קרוב. אחד מראשוני אתרי התוכן העצמאי באינטרנט, ובשנה וחצי האחרונות גם האחרון שנותר, הודיע על הפסדים מצטברים של 75 מיליון דולר ועל חוסר יכולת לגייס הון נוסף. נראה שגם 40,000 מנויים משלמים אינם מסוגלים לפצות על ירידה משמעותית בהכנסות מפרסום, כאשר כל המשק האמריקאי מצוי בהאטה. מותג נוסף, אשר עלול להסגר כתוצאה מסגירתו של סאלון, הוא The Well, אחת הקהילות הראשונות באינטרנט ובוודאי מהמשפיעות שבהן.

במשך כל שנות קיומו של סאלון, ליוותה אותו עננת ספק לגבי יכולתו לקיים את עצמו ולהציג רווחיות. החששות הפכו לוודאות קרובה, כאשר ביום ג' הודיעה החברה כי סופה קרוב. לאחר שנים של הפסדים רצופים, אשר הכריחו את מנהלי סאלון לדלל באופן משמעותי את צוות הכותבים ולקצץ בשכר הנשארים, הודיעה החברה כי יש לה "ספק רב" לגבי יכולתה להמשיך לקיים את עצמה.

בדיווחה האחרון, הודיעה החברה כי סבלה מירידה של 50% בהכנסותיה בשנת הכספים האחרונה (אשר מסתיימת בארה"ב במרץ), אשר הסתכמו ב-3.6 מיליון דולר. הכנסות סלון מפרסום הסתכמו באותה שנה ב-1.9 מיליון דולר, סכום המהווה ירידה של 68% בהשוואה לשנה שקדמה לה. החברה, אשר מזה זמן רב דוחה את מועד המעבר לרווחיות, הוסיפה ואמרה כי היא אינה מסוגלת להתחייב עוד למועד כזה, וכי לא תעמוד ביעד המעבר לרווח תפעולי שקבעה לעצמה, ברבעון האחרון של שנת הכספים 2003. מניית החברה נסחרת כעת במחיר של 9 סנט, לאחר מחיר הנפקה של 10.5 דולר, בשנת 1999, אשר ירד בהתמדה מאז.

למרות הצלחתה של סאלון לצאת להנפקה מוצלחת בשנת 1999, הרי שהחברה מעולם לא נחשבה להשקעה אטרקטיווית בהשוואה לחברות דוט.קום אחרות. אפילו בשיאה של קדחת הסטארט-אפ, אנליסטים רבים הטילו ספק ביכולתו של המגזין להגיע לקהל מפרסמים רב. קריסתו של שוק הפרסום האינטרנטי סגרה בפני סאלון את אחד מצינורות החמצן החשובים, אם לא החשוב שבהם. סאלון ניסתה לפתוח מועדון הכרויות בתשלום, ואף הכניסה מודל תכנים בתשלום, אשר כרגע עומד על כ-40,000 מנויים משלמים עבר תכנים סגורים לקהל הגולשים הרחב. אולם אף לא אחד מהמודלים הללו הצליח למלא את החור בהכנסות שהותירה הירידה מהכנסות מפרסום.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by